Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz tibi666 #7558 üzenetére

    Most nem tudom, mondjak-e valamit azzal kapcsolatban, hogy hívő, de nem vallásos vagy. De igazából nem tudnám most pár mondatban jól megfogni a lényeget. Hogy nem vagy vallásos, a te döntésed.

    Egy ideig én is így gondoltam. Most sem teljesen egyértelmű számomra, hogy tartozhatok úgy egy valláshoz, hogy annak nem minden részletét fogadom el? De kezdem azt hinni, hogy a válasz igen. És fontos a közösség, fontosak azok a szertartások, amiken részt veszek, egyre jobban megértem, mit miért csinál a pap a misén, minek mi az értelme. Nagyon izgalmas, és segít Istenhez közelebb kerülni. Persze ellenérvből is tudnék egy csokorral összeszedni, hogy miért ne.

    Szóval nem unszollak, a te döntésed.

    A među gorjei jelenéseket én nem tudom hová tenni. Számomra nincs értelme az egésznek. De annak sem, hogy ezt valakik kitalálták. Valahogy nem tudom sehová elhelyezni. Ha igaz, akkor mi értelme volt? De ha nem, akkor meg a valóságban mi is történt? Mert valami történt, ez biztos.

    csak sokan a vallásos, templomba járó embereket azonosítják a Jancsifélékkel, ami viszont hiba.
    Ezzel egyetértek, és tényleg hiba. Sok elvakult hívővel találkoztam már, de JJánoshoz hasonlóval még nem a katolikusok között. Pedig tény, hogy köztünk aztán mindenféle -fajta megtalálható, de én JJánoshoz hasonlóval még nem...

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • JJános

    addikt

    válasz tibi666 #7558 üzenetére

    Ezzel az a gond, hogy én meg titeket látlak vaknak.(kivétel)
    És amikor a vak vezeti a világtalant, verembe esnek.

    Nekem van kegyelmem Istentől! A templomba járóknak nincs. És ha lehet ne nyilatkoz rólam mert sért. És nincs velem semmi baj, csak az ilyenek miatt akadok ki, mint te.
    Aki azt mondja, hogy Istenhez tartozó, és megenged magának olyan dolgokat, amivel kirekeszti magát eleve, és aztán Istenről beszél.

    2007-05-06 óta itt!

  • Dany007

    veterán

    válasz tibi666 #7558 üzenetére

    Nekem abszolút nincs semmi ellenvetésem. Nyitottnak érzem magam az értelmes gondolatokra, és az észérvekre.
    Abban a hsz-emben szerintem nincs is semmi, amit ne lehetne elfogadni :)

    Én nem sorolom egy halmazba az összes hívőt. De van pár dolog, ami megegyezik. De nemigazán érdekes. Csak néha térek ki rá. Ennél sokkal nagyobb meglepetést jelentett, hogy több hívő ember, pl kymco és a dalai láma is a tudomány mellett áll, és mégis vallásosak. Persze ez nem szabadna, hogy új legyen, hiszen számos nagy tudós volt vallásos is egyben. Nekem ez mégis új, és pozitív. Egyfajta modernebb gondolkodásra utal.

    Ezzel szemben János világképe már igencsak beszűkült szerintem. Egyetlen egy irányba korlátozódik. Nem képes megérteni és elfogadni az érveket, amiket bizonyítani, sőt saját bőrünkön tapasztalni lehet.
    Számomra ahhoz hasonló, mint amikor az arab öngyilkos merénylők elhiszik, hisznek benne, ha megölnek több ezer embert a hitük nevében, akkor elnyerik a jutalmat, és a menybe jutnak meg minden jó ami csak elképzelhető. És ez egy picit meg is rémít. Hogy létezik ennyire elvakult, már már fanatikus vallásos meggyőződés, ami egyértelműen kizárja a körülvevő valóságot és a kézzel fogható tényeket.

Új hozzászólás Aktív témák