Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz llll #19270 üzenetére

    Az egy dolog, hogy nem hiszel a Szentírás szavainak (egyébként én nem is mondom, hogy hidd el az ott leírtakat, ezért is hoztam inkább tudományosabb érveket és példákat), de sajnos ugyan olyan szkeptikus vagy a tudomány megállapításaival szemben is. Pontosabban ez utóbbiból inkább csak csemegézel. Az én példámban elutasítod az orvostudomány jelen tényállásait az elmezavarodott és tudathasadásos állapotról, míg a szex hiányának károsító hatásait, homályosan, a WHO-ra hivatkozva próbálod alátámasztani.

    (Egyébként megnéztem a WHO hivatalos oldalát, de ilyet sajnos nem találtam, ha csak nem a Sexual health kifejezést és a hozzátartozó cikkeket nem fordítod és érted félre.)

    holott sztem meg bizonyos értelemben/abban az adott helyzetben nagyon is természetes és normális állapotok/reakciók ezek is
    100%-ban igazad van, ezzel tökéletesen egyet is értek. A tudathasadásos, elmezavarodott ember szemszögéből, amikor ezeket a tetteket cselekszi, teljesen racionálisak. Hiszen ha az adott pillanatban tudná, hogy mekkora nagy ostobaságot tesz, szerinted valóban megtenné? Kétlem. Pont azért, mert szerinte az a normális reakció. De ha elfogadjuk (elfogadnád) a tudomány azon álláspontját, hogy abban a pillanatban nem ura tetteinek, akkor külső szemlélőként ezek a tettek nem racionáliak.
    Pont ez az oka, amiért az ilyen súlyos állapotban lévő gyilkosokat a börtön helyett a pszichiátria küldenek (most, hogy az is börtönben van vagy sem az lényegtelen, a gyógykezelésre akarok célozni csak).

    azt mondja, hogy isten senkit nem tesz próbára az illető erején felül
    Hmmmm mintha jó pár hozzászólásban tagadtad volna létezését, most pedig rá hivatkozol :)) . Én közelről se gondolnám, hogy valakit ilyen próba elé állítana. Ahogy a náthát sem Ő küldi ránk, úgy a mentális betegségeket sem. De ez csak az én meglátásom, lehet nem így van.

    és ha olyat nem találok?
    akkor ne is szexeljek?

    Ilyet sehol se állítottam. Egyszerűen csak arra a kérdésedre válaszoltam, hogy mit mond ez ügyben a Szentírás. Hogy e szerint érsz vagy más szerint az teljesen a te magánügyed. Ha vétesz Isten törvénye ellen nem fog lecsapni rád villámmal, akkor bizony lakatlan lenne a föld.

    Közben látom megtaláltad azt az evangélum részletet, ahol a szadduceusok próbálják Jézust kérdésükkel gúnyolni. Azonban a kérdésük valójában nem a házasságról szól, hanem a feltámadás utáni életről. Ehhez persze kell tudni, hogy a szadduceusok olyan zsidók voltak, akik bár elismerték a mózesi törvényt (lásd azért kérdeztek a szerint), de tagadták a feltámadást.

    ---------

    Most olvasom amit a WHO-ból idéztél. Azonban ebből nem látom, hogy a szex hiánya károsítaná akár a tesi akár a lelki egészséget. Sőt tovább megyek.Úgyan úgy beszélhetünk testi lelki egészségről olyanoknál akik önként lemondanak a testi kapcsolatról (vagy valamiből kifolyólag nem képesek rá), mint azoknál akik között egészséges testi kapcsolat van.

    Mivel látom szeretsz Jézustól idézni, én is találtam egy ehhez kapcsolódót.

    „Csak az fogja ezt fel, akinek megadatott. Van, aki azért képtelen a házasságra, mert úgy született. Van, akit az emberek tettek a házasságra alkalmatlanná. Végül van, aki a mennyek országáért önként mond le a házasságról. Aki fel tudja fogni, az fogja fel!”

Új hozzászólás Aktív témák