Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Attila2011 #19276 üzenetére

    akkor röviden:
    sztem semmi sem biztos:)
    tehát amikor véleményem van vmiről, akkor azt mindig úgy vedd, hogy aktuálisan a megfelelő álláspontra helyezkedek és úgy értendő amit mondok
    tehát "HA feltételezzük ezt, akkor...", vagy "HA feltételezzük azt, akkor..."

    pl a bibliában leírt istenben egyre kevésbé hiszek
    amikor mégis onnan próbálok idézni vmit, akkor azt úgy értsd mintha hozzá tenném azt, hogy HA igazak a bibliában leírtak, akkor...
    most pl az volt ugye az egyik kérdésem, hogy HA a bibliában leírtakat akarnám követni, de nem találom meg az életem párját, AKKOR a biblia szerint mi is lenne a helyénvaló teendőm a szexet illetően?
    (egyébként még mindig várom a választ)

    vagy
    HA feltételezzük, hogy Jézus tényleg azt mondta a 7 testvérről és az 1 feleségről, amit (és a kérdező szándéka szerintem ezen mit sem változtat), AKKOR aszerint tényleg úgy is tűnhetne, mintha isten is belátta volna, hogy a házasság és a monogámia nem volt jó 5-let:)
    (vagy különben szted a feltámadás után miért akarna ezen változtatni, ha szte most is így a jó?)

    vagy
    HA isten senkit nem tesz próbára erején felül, AKKOR mi is van az öngyilkosokkal?
    (erre mondjuk kaptam választ: szted is az öngyilkosokban keresendő ilyenkor a hiba
    és véletlenül sem isten által lettek túlterhelve...oké)

    vagy
    amikor a szexhiány egészségkárosító hatására kértél tőlem vmi "objektív" dolgot alátámasztásul - mert az, hogy az amcsi gyerek lelőtt 6 embert, vagy én emiatt lettem ateista, vagy XY a saját gyerekét erőszakolja meg rendszeresen stb nem elég -, AKKOR vettem elő a WHO egészség-definícióját, hogy HA abból indulunk ki, akkor...

    egyébként én most konkrétan innen vettem ezt a definícót:
    [link]
    anno meg vmelyik tankönyvemből
    tehát ha (megint HA) ezek azt állítják, hogy márpedig ez a WHO-tól származó definíció, AKKOR sztem ezt elfogadhatjuk vmi "objektív" támpontul és ebből kiindulva is megmutatható, hogy márpedig a szex hiánya károsítja az egészséget
    merthogy sztem mindenki tetszése szerint kiválogathatja, hogy az 5 szint közül melyiken károsíthat
    ha pedig szted egyiken sem, akkor én kérek elnézést:)

    "Ahogy a náthát sem Ő küldi ránk, úgy a mentális betegségeket sem. De ez csak az én meglátásom, lehet nem így van."
    ...na most ez megint érdekes
    én ugyanis erről eddig azt gondoltam, hogy a LÉTEZÉS "ajándékát" - annak minden vonzatával - igenis ő "küldi ránk"
    csakhogy
    ha bennünket is isten teremtene továbbra is, akkor ádám és éva után kizárólag tökéletlen embereket teremtett volna
    egy olyan laza ~8-10(?)milliárd selejtet
    ez meg ugye nem lehetséges
    na most akkor a legújabb magvas kérdésem az lenne, hogy akkor sztetek ki is teremtett konkrétan bennünket?
    vagy hogy is van ez megint?:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák