Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17468 üzenetére

    Látod ugyan az a gyilkos indulat van meg benned is mint "azokban", mennyivel vagy különb azoknál a "fostömlőknél"?

    És tudom, hogy nem a te kedvedért akarod megbüntetni jogosan már most az elkövetőket, hanem gondolom Bence miatt... Az ember igazságérzetét bántja, de látszik, hogy nem igazságosan akarnád őket megítélni... de az ember már csak ilyen, még igazságos sem tud lenni. Egy ember életéért 3-ét vennéd el.

    Nem érted. Nem értesz meg. Az ítéletet ők is elveszik, jogosan, igazságosan. Az hogy nem azonnal? De még a mostani életükben is lesz következménye annak amit elkövettek és lehet hogy ezerszer bánni fogják azt amit tettek. De te mindent jobban tudsz... gondolom. Ha minden gyilkosságért 3x embert gyilkolt volna le Isten már régen kipusztultunk volna... mert ugyebár, akiben gyilkos indulat van olyan mintha gyilkolt volna, csak még ráadásul képmutató és gyáva is. Még a gonosz kizárása a világunkból is gonosz...

    Jézus ezt mondja:
    "ha meg nem tértek, mindnyájan hasonlóképen elvesztek."
    Isten vár, de nem a végtelenségig.

    Szerintem az ember lehet irigy megelégedve is. Lásd a szomszéd fűje mindig zöldebb. Még közmondást is csináltak belőle. az ember régen ülhetne a fenekén és örülhetne, de mindig a másikét nézi.

    A lentebbi idézeteim alapján az következik, hogy a hatalmat is megadja a szabad akarat mellé.

    Én értelek, hogy kárpótlást akarsz :) De ezzel már eleve függőségben vagy. Tehát nagy fennszóval kéred a függetlenséget és ezzel magadat hajtod függőségbe Isten felé. És közben a keresztyéneket vádolod, hogy milyen birkák, hogy Istentől függnek és ráadásul el is fogadják a szabadságot és a hatalmat.

    Ha Jézus "csak teremtmény" lenne jogos lenne a megállapításod, de még dolgozik benned a JT vér :)
    Egyébként Jézus nagyon sokat szenvedett, jóval többet mint amit el tudunk képzelni. Még a sokat piszkált Passió film is csak töredékét adja vissza annak ami történt. Tehát hiába volt hatalma mégis szenvedett és nem jött le a keresztről pedig megtehette volna, angyal hadsereggel elsöpörhette volna az egész római birodalmat, Izraelt. De ő mégis vállalta értük a szenvedést és a halált.
    Jézus sokkal többet szenvedett mint te vagy én, vagy mint Bence és mégis hű maradt Istenhez. És ha nem kapott volna isteni hatalmat (amit mindig Isten dicsőségére használt és nem a maga hasznára (ha megnézed a történeteket, mindig az a vége, hogy a nép elkezdte Istent dicsőíteni), illetve, annak bemutatására hogy Ő és Isten egyek), biztos vagyok benne, hogy akkor is hű maradt volna.

    Az biztos hogy másképp látja ezért sír és panaszkodik, szenved. Ezt mondom én is.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • stranger28

    addikt

    válasz llll #17468 üzenetére

    Felesleges velük vitakoznod, hiszen már az alapoknál hibás az egész, szóval aki bekajálja, attól ne várj racionalitást. Borzalom, amiket itt olvashat néha az ember.

    2013-ban ilyet látni elszomorító. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák