Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pala

    veterán

    válasz kymco #1054 üzenetére

    Mondtam hogy semmibe se lehet belekötni:D

    Most picit nyersebb leszek:

    a természet azt mondja: akkor ölj csak, ha enned kell, vagy ha téged akarnak felfalni..Semmilyen más indokkal a gyilkolásnak nincs helye.. A tízparancsolatban is ha minden igaz ott szerepel, hogy ''Ne ölj!'' - no hát kérem, az isteneknek történő áldozás az mi?????????????? Gyilkosság...indok nélkül, merthogy a fenti két esetbe nem fér bele. És ami a legkiábrándítóbb, egy elmélet (merthogy Isten nem létezik) mindehatóságának fatálisan téves tudatában, ráadásul helyes cselekedetként értelmezve ölnek!!! :U :(((
    A vallás is tele van ellentmondással. Megölnek valakit azért, mert SZERINTÜK ez helyes irányba vezet. Teljesen mindegy milyen indokkal teszik, a fenti 2 esetbe sehogysem fér bele. Azért oltják mi más életét, hogy nekik jobb legyen (közvetetten mindig ez történik, bármivel is legyen magyarázva). Mégha egy hangyáról lenne szó, akkor is. Az élet értéke felbecsülhetetlen, azaz végtelen...egyetlan hangya élete annyit ér,mint egy elefánté, vagy egy emberé...de 1000 hangyáé is annyit és mint egy emberé, sőt egyetlen hangya élete is egyenértékű ezer vagy 10000 ember életével...és a 10000 közül bármelyik egyén élete annyit ér, mint a maradék 9999 együttvéve, vagy akár az egész együtt.
    Tudom, te azt írtad, hogy szerinted az a helyes, hogy figyelmezteted az embereket a veszélyre...jószándék vezérel, de olyannyira meggyőződésed, hogy a hited mutatja a helyes irányt, hogy teljesen figyelmen kívül hagyod, hogy más embernek is van véleménye és más szerint más lehet esetleg a helyes út...figyelmen kívül hagyod, mert feltételezed egy Isten létezését, amely SZERINTED (itt nagyon fontos, hogy mindez szubjektív, mert szerintem meg nem létezik, sőt mondhatom azt is, hogy a természet téged direkt ilyenre teremtett, hogy higgy egy Istenben, és hidd azt, hogy ráadásul mindenek felett álló, azaz iránytja azt is, aki hisz benne és azt is aki nem (pl. Én) ) helyes utat mutat.

    De mondom, a fenti drasztikus példa az, amelytől hányingerem van sokszor..lehet, hogy te magad is elítéled ezt, én nem tudom, de hogy a hit és vallás mögé menekülve nem válik szentté az eszköz semmilyen cél elérése érdekében, az tuti! A csonkítás és a gyilkosság ugyanúgy csonkítás és gyilkosság marad, mégha valaki ''jószándékkal'', vagy a szerinte helyes irányt követve is teszi.
    Tudom ez elég szélsőséges, de azért van bőven igazságtalanság a vallásban, csak erre már talán fel sem figyelnek a buzgó hívők.
    Ennyi erővel kimehetnék az utcára, és fejbelőhetném az első embert, mondván, hogy nekem jelenésem volt, és eszerint kell cselekednem :(((
    Szóval a dolog azon része, hogy a vallás égisze alatt szinte bármit meg lehet tenni, hát hogyismondjam....khm....:(((
    Pedig ilyen is van..és a hívők között is van, aki ezt mélységesen megveti, valakinek meg pont hogy természetes dolgok.
    Éppen ezért mindig is azon a véleményem voltam, hogy az ember legyen vallásos nyugodtan, HA Ő akar, de senki más ne kényszerítse erre, és ő se kényszerítsen rá mást (de még laza iránymutatás és hittérítés formájában se ossza az észt), mert nem vagyunk egyformák, eltérőek az igényeink, ami egyikünk szerint szent, az a másik szerint egy humormagazin címlapján is szerepelhetne...pont ezért bízom a racionálisan bebizonyított dolgokban...pontosan attól van valami bebioznyítva, hogy az objektivitása megkérdőjelezhetetlen. Biztos dolgok, amelyekre lehet alapozni...(attól vagyunk emberek, hogy használjuk úgymond a ''józan'' paraszteszünket és nem ringatjuk magunkat illúziókba, nem építjük illúziók, képzelgések köré a saját, de főleg mások életét) főként döntéseket...elmélkedésekre nem lehet döntéseket alapozni.
    A hit minden szempontból másodlagos a tudomány mögött szerintem. a hit / vallásosság emberi ''találmány'' (ettől is szubjektív), a természet viszont az embertől független, az alkotta az embert.

    Az utolsó példád megintcsak nem helytálló szvsz
    a Biblia mese, a történelem viszont tudomány.....régészeti leletek, stb-stb, nagyon sokmindenre van bizonyíték...van persze sok olyan feltételezés is, amire nincsen, ezekre viszont keresik őket (és legalább keresik!!! Nem úgy mint a vallásoso Isten létezésére), és a feltételezéseket többnyire logikai úton következtették ki. A történelem tudomány, ne feledjük. A múlt megtörtént, ami megtörtént azon változtatni nem lehet, szubjektivitásnak nincs helye a tényeket illetően.

Új hozzászólás Aktív témák