Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Pala #1053 üzenetére

    Csoda? Csoda nem létezik, csak véletlen (bár egyesek szerint az sem) a Bibliában amit leírtak, az csak egy mese, egy történet...ugyanúgy, mint ahogyan egy átlagos tündérmese.. csodákban csak ugyanúgy hinni lehet, mint Istenben. Ha hiszel benne, vannak dolgok, amelykre - lévén máshogy nem tudod magadnak megmagyarázni, akármilyen oknál fogva - ráakaszthatod a ''csoda'' fogalmát. Csodának csak a tudatlan ember tart olyan dolgokat, melyekre nem ismer tudományos magyarázatot. Anno fizikaképzésen szalaggenerátorral csinált a tanár néhány igencsak meghökkentő kísérletet... egy hívő ember nyugodtam rámondhatta volna, hogy csodát művel..holott csak nem volt tisztában a fizika törvényeivel. Ilyen értelemben a hit a tudatlanság ellensúlyozása is lehet..Hiszünk, mert nem tudunk....jóval egyszerűbb hinni, már fáradhatatlanul kutatni valami felől a bizonyítékokat.

    A hívő ember nem tudatlan és hülye. Magammal nem szeretek példálózni, de most megteszem a villanykaron a BME-n kitűnőre diplomáztam, és két diplomás vagyok jelenleg. Az egyik barátom, kutató fizikus, biológus, és amerikában dolgozik 10 éve stb....
    Tehát mindent lehet mondani, csak a tudatlanságot nem.
    A csoda nem cirkusz, nem meghökkennést kiváltani akaró valami, hanem Isten munkája. Csoda pld, hogy megtértem. Mert az életfelfogásomba a hit 20 évig nem fért be, sőt inkább annak kigúnyolása.....
    A csodák nem önmagukért és önmagukban léteznek. Része valaminek, és nem a csoda a lényeg, hanem amire irányul.
    Ha pedig mesének tartod a Biblia történelmi részeit, ezzel az erővel mesének tekintheted a törikönyved ókorral foglalkozó részeit is... nagyjából egyenlő eséllyel pályáznak a hitelességre :)

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák