Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F.csaba

    csendes tag

    válasz csaba54 #9384 üzenetére

    Kedves Csaba 54!

    az is valláséptő lehet,ha az ilyen,akár tévesen gondolkodókat a helyes útra vezérelsz
    én kérdezek és szívesen veszek minden olyan választ, ami bebizonyítja,hogy rosszul látom a dolgokat

    -írod!

    ÉS énnekem mint amolyan bugylival bodzából faragott királyfinak, be kell vallanom, hogy erre a bizonyításra nem vagyok képes! Sőt! Még vezérelni sem tudok! Esetleg vezényelni! Azt biztosan tudnák, csak ha arra húznák a harmonikusok, hát azzal biztosan vallatni is lehetne! Mert előbb vallaná be minden bűnét az elkövető, mintsem hogy végighallgatni tudná ezt a komponellált kampániát-izé: kampanellát!

    A hit az tudod olyan, hogy nem lehet bizonyítani! Az a tapasztalatom, hogy mennél inkább meggyőzöl is egy emebert, ( a szokásos világi vitában például, hogy észérvekkel győződ le ellenállását) hát annál inkább "ellent fog állni!"

    A hit önmagát tételezi! Nem logika és nem praktika! Nem racionális és nem is akármilyen takonyfolyam kanáris!

    A hit az egy erő! Egy vezérlő, megtartó, megelevenítő potenciál! Azt nem lehet "bizonyítani"

    Aztán meg ezt írod: "nem eröltetem,de érdekel akik hisznek miért?
    "

    Hát akkor már meg is mondottam, nem?

    Avagy: akik erősek, miért azok?

    A látók miért látnak? Az értelemesek, miért értik meg? És így tovább..
    Na most a kérdésed meg olyan volt, mintha azt kérdeznénk: miért jó az neked, ha erős vagy?.

Új hozzászólás Aktív témák