Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csaba54

    tag

    válasz F.csaba #9370 üzenetére

    ..."Szóval itten építő jellegű hozzászólások mennek, ami annyit tesz, hogy a topikcímben is feltünő "vallásépítés" körül forog a téma, Vagyis nem az önimádat építéséről, az ezoteriáról, az önmegvalósításról, szientológiáról meg effélékről!"

    Én is üdvözöllek kedves F.csaba!
    Talán kezdjük hsz.-ed ezen részétől
    ha csak az szólhat hozzá aki vallásépítő szándékú, akkor eltévedtem és másfeé veszem utam ez irányú értetlenségemmel
    nem vagyok önimádó az önmegvalósítás pedig nem tudom,hogy jött ide meg az effélék

    ..."De ha egyszer nem vagy képes a hitre, akkor ne is erőltesd"

    nem eröltetem,de érdekel akik hisznek miért?
    miért lehet a hit nevében,annak zászlaja alatt,népeket elnyomni,kizsákmányolni,leigázni elpusztítani,ki irtani ?(maják,aztékok,stb)
    embereket máglyára küldeni,(kálvinisták,lutheránusok)
    papi tizeddel sújtani,amit ha nem tud teljesíteni legkevesebb,hogy kalodába zárva tették közszemlére a főtéren azon egyház urak parancsára akik dúskáltak a javakban
    tűzzel,vassal téríteni,szeretetet és isten igéjét hirdetve

    ..."A lelkiismeretfurdalás! NA az már majdnem méltó! Azt neked meg nemigen szokott olyan lenni! De javíts ki ha tévednék!"

    ha nem lenne lelkiismeretem fel sem vetnék ilyen dolgokat
    miért zavarna,hogy embertársaim elvették akár mások életét is a szeretetet is elsődlegesen hirdető hit nevében?
    Hogy a megégetettek vagyona természetesen az egyházra szállt, ezt most nem boncolgatom
    hirtelen ezek jutottak eszembe
    az is valláséptő lehet,ha az ilyen,akár tévesen gondolkodókat a helyes útra vezérelsz
    én kérdezek és szívesen veszek minden olyan választ, ami bebizonyítja,hogy rosszul látom a dolgokat
    most ennyi kérdésem volt
    köszönöm a figyelmet

    ...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

Új hozzászólás Aktív témák