Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz kymco #3646 üzenetére

    "- Tagadja létezését
    - Szembefordul vele... hiszi hogy létezik, de nem kér belőle
    - kreál magának más isteneket...
    "

    Hát szerintem ezek a legkevésbé jellemző viszonyulások, bár a vita szempontjából irreleváns. Ott csak rámutattam arra hogy úgy beszéltél mintha én/ateisták/ számon kérnének bármit is Istenen, ami aranyos naivizmus ízű volt.:)
    Egyébként szerintem a legjellemzőbb "Isten nélküli" emberek:

    1-nem törődik a kérdéskörrel, nem szánja rá magát hogy foglalkozzon vele, és inkább szkeptikus (ez az átlagember)
    2-foglalkozott a kérdéssel és nem hisz benne, nincs meggyőzve, de nem veti el a lehetőségét (gyenge/erős agnosztikus)
    3-foglalkozott a kérdéssel, és elveti a lehetőségét, nem hisz benne (ateizmus)
    4-foglalkozott a kérdéssel, elveti a lehetőségét, és tagadja. (militáns ateizmus)(Richard Dawkins)[link]

    Mint látod a tagadás és a nem-hit specifikus jelentését vizsgálva van némi különbség.

    "Ezt én összevontam.... kár, hogy nem a lényegi dologba kapaszkodtál bele... "
    Mi volt a lényegi dolog?

    Etiópiára visszatérve. Nem látom hogy az eredeti vitakérdést illetően téged igazolna a dolog. Mint látod soha nem volt nyugati hatalom gyarmata(és ez lényegtelen is), akkor miért pusztult le annyira ha egykor oly gazdag volt? Ha jól emlékszem valahogy az itt a vita hogy Te azt mondtad az emberek önnön tettei felelősek az utólagos esetlegesen rossz sorsukért, de pontosítsd légyszi mert már elfelejtettem félig. Nos akkor itt a kérdés az hogy mi indokolja a rossz sorsát Etiópiának egy Isteni gondoskodó világban? Nem volt gyarmat sose, tehát még csak azt sem mondhatjuk hogy más taszította volna őket nyomorúságba, az hogy érték támadások az semmi, kit nem értek? Nade koncentráljunk a kérdésre, miért pont Etiópia szenved annyira és Nyugat európa prosperál? Miért nincs egyenletesen elosztva a szenvedés, vagy miért nem a nemzetek bűnei szerint van elosztva? Vagy tartod továbbra is állításod miszerint aszerint van elosztva? És a mai legszegényebb országok a lehető legbűnösebb népek?

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák