Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zone

    őstag

    válasz Miklós315 #25026 üzenetére

    logika+szövegértés nem ártana
    Mondja ezt az, aki olyan szavakat lát (szükségszerű, konklúzió), amelyek nincsenek ott.

    Én: - A teológus kutatja a vallást (...)
    Te: - Az, hogy a teológus mivel foglalkozik, az megvan, vagy tippeled, vagy x?
    Á, dehogy szórakozol... innentől max. röviden válaszolok.

    Igazold, hogy a vallás mint "a kutatás tárgya" nem lehet eszköze az igazság kutatásának...
    Egyszerű. A vallás nem kutatási eszköz, ahogyan a művészet sem (a videóban ez is említésre került).

    Valóban nincs egyetlen "igaz eredménye" (...)?
    Kérdésre kérdéssel felelsz.

    most is, ezen eredmények nélkül is kell lennie morál-meghatározottságnak
    Sosem állítottam az ellenkezőjét, minden kornak és társadalomnak megvan a sajátja.

    Milyen kivételek?
    Nem tudom, feltételeztem, hogy akad.

    Tehát nincs semmi tudásunk, bizonyosságunk, csak vakon tippelgetünk?
    Van tudásunk, tapasztalatunk. A moralitás, magyarul erkölcsi érzék egy olyan megérzés, hogy azt kellene tennünk, ami jó/helyes és nem kellene azt tennünk, ami rossz/helytelen.

    Gerinc!
    Kár, hogy személyeskedéssel kezdted és fejezted be. Szerintem ez vezet zsákutcába.
    A vallásnak lehet és van jó hatása IS, de ettől nem kell jónak tartanom és nem kell pártolnom. A különböző drogoknak is vannak jó hatásai, azokat sem kell jónak tartanom sem pártolnom. Az, hogy szerinted én csak a negatív oldalát látom (ami nem igaz), vagy nem tetszik egy-két 6 évvel ezelőtti erősebb kijelentésem, az már a te személyes problémád, ami nem érdekel.

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Új hozzászólás Aktív témák