Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #18045 üzenetére

    "Annyit találtam még, hogy maguknak a zsidók számára nem kérdés, hogy az Azazel a bak neve, nincs dilemmájuk."
    hmm
    "Azt a bakot pedig, a melyre az Azázelért való sors esett, állassa elevenen az Úr elé, hogy engesztelés legyen általa, és hogy elküldje azt Azázelnek a pusztába."
    ...oké:)

    "amit evolúció alatt értesz... Ha azt mondod, hogy az, hogy a fehér lepkék eltűntek Angliából az ipari forradalom után"
    de nem ezt értem alatta
    hanem leírtam hogy mit

    "Szerinted hova kellene előre jutnia az egyesült tábornak? Szerinted mi lehet az alapja az együtt működésnek?"
    mit tudom én
    mindent nekem kell megmondani?:)
    talán megmutathatnánk, hogy mégis képesek vagyunk elboldogulni
    akár isten nélkül is
    hogy mégsem vagyunk reménytelen eset
    magyarul akár isten nélkül is megpróbálhatnánk eljutni abba az idilli, "istenközeli" állapotba
    ami persze az én számból sem kisebb utópia, mint ha a biblia mondja

    "Ha szerinted eleve nem volt bűnbeesés, honnan a csudából veszed, hogy a dínók az előtt haltak ki?"
    HA tévedek és HA mégis volt bűnbeesés, akkor az durván 6000 évvel ezelőtt volt
    ezt nem én mondom, hanem a biblia
    a dínók viszont durván sem 6000 éve haltak ki
    hanem jóval régebben
    ezt megint nem én mondom, hanem az illetékes tudományok
    (a "kis megjegyzés"-t nem igazán értem
    az emberekről volt szó, a bibliáról és a földi állatvilágról)

    "1. Elvileg leállíthatta volna a teremtést az ember előtt."
    oké
    ha ezt a többi hívő is így gondolja, akkor mint mondtam e témában minden további nélkül elismerem az igazadat
    (miszerint a hitetek szerint nincs különösebb kitüntetett szerepe az embernek, nem az ő kedvéért teremtette isten a mindenséget, de még csak a földet sem)

    "Hiába tudja valaki, hogy gyilkolni rossz attól még gyilkol, semmivel se jobban értékeli a jót"
    ebben megint igazad van
    de nem is azt mondtam, hogy a rossz ismeretében mindenki automatikusan kikívánkozna belőle
    hanem azt, hogy anélkül (a rossz ismerete nélkül) még a tökéletes ember sem volt képes kellőképpen értékelni a jót
    nem én mondom, a bibliátok mondja
    akkor az új világban szted ezt hogyan fogja áthidalni isten?
    persze tudom: bízzuk rá:)
    de akkor másképp kérdezem:
    ha át tudja ezt hidalni, akkor miért nem tette meg már első nekifutásra is?

    "rajtam kívülállók is megerősítik"
    ha itt a keresztény hittársaidra gondolsz, akkor a hamis hitek követői is képesek egymást megerősíteni
    pl az ateisták ugye:)
    de gondolom ettől még nyilán nem lesz igazuk szted sem
    tehát ez megint nem sokat bizonyít

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák