Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forrest85

    senior tag

    válasz audi100td #4205 üzenetére

    Furcsa, mert az előfizetői szerződés nem névhez kötött?(személyi adatokkal együtt)

    A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

  • Sz_Imre

    senior tag

    válasz audi100td #4207 üzenetére

    Hasonló eset, nővéremék akartak volna Digi műholdas TV bekötetni, de az előző tulajnak volt tartozása (az nem tudom, hogy mennyi volt a tartozása), de nekik kellet volna kifizetni, ami persze nem tettek, így inkább hagyták az egészet.

    Nem értem én sem, hogy miért nekik kellet volna kifizetni, mikor nem is az ő nevükhöz szól a szerződés. Fura egy megoldás... :U

    [ Szerkesztve ]

  • TheHardOne

    tag

    válasz audi100td #4205 üzenetére

    Ez azért van, mert így nem lehet eljátszani azt, hogy a közös háztartásban élők (papa, mama, gyerekek...) mind új szerződést kötnek, ha nem fizetés miatt az előzőt kikapcsolják. Emiatt szükséges az ingatlant is "figyelni", hiába névhez kötött a szerződés.

    lehet találgatni "kik" miatt van/lett így...

  • Jim74

    nagyúr

    válasz audi100td #4205 üzenetére

    Szia!

    Ha főbérlőd tudta nélkül kötött szerződést a UPC-vel az előző bérlő (tehát a főbérlő nem járult hozzá és ezzel nem vállalt egyetemleges felelősséget a fizetési kötelezettségért), akkor a UPC hibázott, mert jogalap nélkül (tulajdonosi hozzájárulás) kötött szerződést a bérlővel. Ha így van, akkor kutya kötelességük Veled szerződés kötni (természetesen a tulajdonosi hozzájárulás megléte esetén), mivel se Neked, sem a főbérlőnek nincs köze ahhoz a szerződéshez (és hátralékhoz), amit ez előző bérlő kötött.
    Ugyanígy jártam Rubicomml, mikor szüleim lakásába költöztem, és a bérlőjük a tudtuk nélkül szerződött a Rubicommal telefonra, kábelTV-re, internetre. Természetesen lelépett fizetés nélkül. Rubicom nem akart velem szerződést kötni az címegyezés miatt, de mivel nem tudtak papírt felmutatni, hogy a tulajdonos hozzájárult volna a szerződéskötéshez, így kénytelenek voltak szerződést kötni velem (természetesen már kérték a tulajdonosi hozzájárulást. Hozzáteszem, hogy azon a papíron a kutya sem ellenőrizte, hogy tényleg a tulajdonos írta alá....)
    Szóval, ha tulajdonos tényleg nem tudott a bérlője szerződéséről, akkor nyugodtan verheted az asztalt a UPC-nél, hogy kössenek Veled szerződést. Említsd meg az NFH, meg NHH-t, attól megszokott jönni a józan eszük....
    Ha meg tudott a tulaj a szerzőséről és még hozzá is járult, akkor így jártál :( Amíg nem fizetik ki a hátralékot, addig jogosan nem ad arra címre a UPC szolgáltatást. Egyébként ilyen esetben egyet is értek a döntésükkel...

    (#4211) club1: ezt nem igazán értem. Az áramszolgáltatónak tudnia kellett, hogy mikor szerelte le a mérőt. Ha az adásvétel ez utáni dátumú, akkor egyértelmű, hogy nem Téged terhel a hátralék, nem is kérhették volna számon Tőled. Ha az előtti az adűsvétel, akkor meg még ott kellett, hogy legyen a mérő, mikor megvetted az ingatlant, így kell, hogy legyen átadás-átvételi jegyzőkönyv mérő gyári számmal, dátummal óraállással. Ez is bizonyíthatja, hogy nem Téged terhel a tartozás (ha átadáskor már a mérőben volt a fogyasztás). Ha utóbbi eset áll fenn és nem írtatok átadás-átvételi nyilatkozatot, akkor ráfaragtál. Minden egyéb esetben butaság volt kifizetni azt a követelést, ami nem is Téged terhel....
    Ilyenkor nyugodtan lehet fordulni a Magyar Energia Hivatalhoz (MEH), mert az körültekintőbbé varázsolja az energia szolgáltatókat... ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák