Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cheatergs

    senior tag

    Végre találtam egy ilyen topicot is!

    Én Phenom II X2 255-öst húztam le 2 GHz/1V-ra, ha ez alá mentem, nem bootolt a gép, és mehetett a CMOS clear. Mérni lusta voltam, érzetre alig esett valamit a teljesítmény.

    Mivel nincs VGA-knál ilyen téma, ide írom azt is. 5750-et fogtam vissza 300-ra (ennyit enged a Catalyst). Márni most se mértem, de ez se okozott látványos csökkenést.
    Kérdésem, hogy a "tuning" menü deaktiválja a üresjárati órajelet, tehát bekapcsolástól kikapcsolásig ennyivel fut a chip?

    Ha meg már itt vagyok (és választ nem kaptam a hozzáértőtől), anno X800GTO-t vettem vissza talán 150MHz-re, de szétesett a kép. Létezik-e alsó határa egy architektúrának, és ha igen, mit jelent, mi okozza ezt?

    Mindig minden mindegy

  • X2N

    senior tag

    AMD Athlon 64 X2 5200+-t underclockoltam, gyárilag 2,6Ghz 1,350V-on megy. Nálam 1,225V-on is stabilan vitte a 2,6Ghz-t. 1,200V-n már crashelt, de levettem az órajelet 2Ghz-re, most stabil. 100% terhelésnél nem megy 32fok fölé :) (20fokos szoba) Ez kb mennyi fogyasztás csökkenés?

    Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

  • retfirg

    tag

    Necro!

    Szóval ha már van neki topic, egyből interaktív leszek! Remélem észre veszi egy rátermett és remek választ ad:
    Adott egy QBX Kaze, benne MSI Z87I + i4690K, utóbbin egy Shadow Rock LP (mert ez fért bele, ez is csak egy irányba). mATX-ről váltottam ITX-re, csendes házban volt, számomra ez elég fontos lenne most is. (Ilyen kis házból olyan nincs.)
    Egy 1060 pihen mellette, ami ugye leginkább nem csinál semmit, tehát az elsődleges és 'állandó' zajforrás a CPU. Természetesen Command Center/After Burner telepítve, minden beállítgatva, hogy alapból is amennyire lehet halk legyen.

    Lényeg a lényeg, nem gondolkodtam túl a dolgot, az alaplapon/procihűtőn és tápon kívül a korábbi dolgaim kerültek bele, így adott, hogy módomban áll visszafogni a procit.
    A lehülyézési és értetlenkedési köröket engedjük el, valójában számomra a felhasználás 90%-ban bőven elég lenne egy i3 is, ugyan akkor a maradék 10% 'AAA' játék miatt igényt aratok a teljesítményre a jövőben is. Persze miközben a fülesben mentem meg a világot, kicsit sem érdekel milyen hangos a CPU hűtője.
    Szóval mivel megtehetem, hogy pillanatok alatt váltok wannabe lordból green peacesbe, ezért adja magát, hogy a filmnézés közben bőven elég fele annyi TDP hűtése.

    Viszont nem áll szándékomban ezt tesztelgetni (akár kipróbálgathatnám kisebb procik beállításait is, kezdve az S/T verziókkal ugye), annyira pedig nem vagyok májer, hogy vágjam az összefüggéseket igazán, szóval hogy végül ne csinálnék hülyét saját magamból :))

    Szóval elsőre húztam egy lazát: 40× / 1.1 volt > prime alatt fel sem pörög a venti igazán, 70 fok alatt tartja lazán, szóval jóval halkabb. Az viszont nem kérdés, hogy ez még mindig bőven sok mindenre és még megvan az a szokásos alaphangja, ami nem zavaró, de csendes szobában azért penetrál.

    Tehát a kérdés az, van-e ötlet egy beállításra, ami:
    - még lazán biztosítja a szükséges kakaót (W10 64bit, 1080p filmek, böngésző, LoL szintű játékok - szóval egy erős multimédiás laptop szintjét)
    - ugyan akkor nem szükségtelenül visszafogott (vagyis ahol már nem nyerek vele igazán hűtést, vagyis feleslegesen adok fel teljesítményt, vagy ugye rossz helyen)
    - természetesen stabil marad a végtelenségig
    - netán mindezek mellett elbírja a shadow rock 'szinte' passzívan? (Szóval hogy mondjuk 25% állandó ventivel megy)

    Nem kell sem szélsőséges, sem kitesztelt beállítás. Senkitől nem várok extra erőbefektetést valamibe, aminek általában az ellenkezőjét csinálja :DDD
    Csak egy korrekt javaslatot, amivel szépen békésen elketyegek ;)

    Előre is kösz! :K

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

Új hozzászólás Aktív témák