Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • mzx

    senior tag

    válasz FixY67 #22005 üzenetére

    köszi a meglátást :)

    Igen, elég összetett tapasztalataim voltak, ezert hat bonyolultnak a leirasom.
    Kiemelem az egyszeruség kedvéért:
    Úgy nézem, nagyobb volt az ijedtségem, mint amekkora a gond,
    szóval egyetlen nagy probléma maradt, hogy
    nem enged belépni , amikor elindítom a telepitett ubit...

    Nos, a leirasom nagy része avval fugg ossze, hogy a reboot mit okozott,
    a reboot gondot meg szerintem tehát az okozta (mint irtam), hogy
    ubi installálás elott a BIOSban a slave-t azaz az ubis hdd-t tettem boot sorrendben legelsőnek.
    Legalább is amint áramtalanitotam a gépet (másra nem reagált), és végre a 220 V -ra visszadugva már el tudtam inditani a BIOSt, és ott miutan visszaraktam legelsőnek s boot sorrendbe a masik, a windows-os vinyót (ami a primary MASTER),
    nos
    ezután az ubis vinyó (primary SLAVE) is beboot -olt ! :)
    CSAKHOGY.... nem enged be a jelszóval.....
    úgy fest, már "csak" ez a gond...

    Tehát a checksum, és hasonlók lehet, hogy pusztán amiatt jelentkeztek, mert a slave vinyó volt bios-ban a boot sorrendben a legelső?

    Kérdem ezt is : ami user nevet és jelszót kér a telepitő, az ahhoz tartozó fiók lesz a rendszergazdai fiók?
    (Nem tudom, ubi is fióknak hivja -e ezt, mint XP ?)

    Nos, egyetlen user nevet és hozzá jeszót kért a telepitő, azt tuti jol adtam meg és tuti jol irtam be amikor sikeresen boot -oltam végre a telepitett ubimmal,
    MÉGSE fogadta el ... így hát
    nem jutok tovább ubi -ban, mint a bejelentkező képernyő, egyelore...
    ...hacsak...
    hacsak nem a recovery mode -dal, ahogy sejtetitek velem ....

    MIT TEGYEK, mit javasoltok? Probaljam ki a recovery mode -t is ? ...........

    (Valszeg holnap, vagy holnap utan lesz időm ubi-t helyre rakni, de ide a forumra talán még ma, de holnap biztosan lesz időm jönni, raadasul ez az első, hisz előbb az info, és csak utána esek neki az ubinak.)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák