Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mumtaz

    senior tag

    Sziasztok. OpenWRT-ben kérnék némi segítséget.
    Eddig egy TL-WA901ND-n használtam OpenWRT-t.
    A felállás az, hogy az internetet egy windowsos gép ossza tovább hálókártyán a router felé és a router vezeték nélkül szórja szét a többi gépre/telefonra. A router csak az "átjátszó" szerepét tölti be.

    A WA901ND-n csak egy wan port van. Úgy volt beállítva, hogy az IP címeket a windowsos gép osztotta ki a többi gépnek.

    Most lecseréltem egy WR1043ND-re (1.1). OpenWRT-t felraktam, de van pár gond. A kisebbik gond az, hogy nem tudom beállítani, hogy a többi gépnek a windowsos gép ossza ki az IP-ket, így most úgy megy, hogy a windowsos gép a 192.168.137.1 IP-vel dolgozik, a router DHCP kliensként csatlakozik hozzá a wan porton összekötve. Természetesen 192.168.137.* IP-t kap. Viszont a router lan IP-ként most 192.168.1.* IP-ket oszt ki a többi gépnek. A hálózat működik, de az a gond, hogy a többi gép nem éri el az internetet megosztó gép tartalmát, valamint az internetet megosztó géppel nem lehet elérni a routert sem putty-ban, sem a LuCi-t böngészőből. Utóbbi lenne a fontosabb, mivel én azt a gépet használom, amelyik a netet megosztja.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz zambozoli #53653 üzenetére

    Azért win ossza a netet, mert itt nálunk gyakorlatilag a net is wifi-n érkezik, csak mindenkinek más a belépési jelszava. Én meg épp a hatótáv szélén vagyok és a gépemben lévő D-Link DWA-547 kártya úgy vettem észre, hogy erősebb, mint a router. Elég erős a jel. Meg eddig egy WA901ND-m volt, amiben sehogyan sem tudtam megoldani, hogy az "vegye" a netet is, és ossza tovább a lakásban.
    Ennél a WR1043-nál sem tudom, hogyan tudnám beállítani. Ehhez mondjuk egy "referencia" config fájl jó lenne.

    Ha ez a router elég erős és megoldható, hogy kliensként felcsatlakozzon wifi netre, de ugyanakkor kezelne egy külön helyi hálózatot szintén wifin és kábelen, akkor az lenne a leg jobb.

    Az nem megoldható, hogy az itthoni eszközeim külön-külön csatlakozzanak fel a wifi netre, mert egyrész egy jelszóval csak egy eszköz csatlakozhat, másrészt a net wifijét pl. a telefonom és a többi gép már nem is látja. Meg persze az itthoni helyi hálózat kell, hogy a gépek között tudjak fájlokat mozgatni.

    Openwrt van.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz suste #53702 üzenetére

    Próbáltam Repeater-t beállítani a leírásod alapján. Látszólag működik is, de a kliens gépeken nincs net. OpenWRT hálózat diagnosztika -> minden rendben. A routeren a szoftverfrissítéseket el lehet érni. A kliensgépeken még sincs net. Azon sem, amelyikkel egyébként a LAN1-re csatlakoztatva belépek a router webes felületére. Az is fura, hogy pár perc után már nem tudok belépni a webes felületre sem. Csak akkor, ha újraindítom a routert. Akkor megint be tudok lépni 5-10 percig.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #53703 üzenetére

    A tiédet raktam fel.
    Leírásra pedig arra gondoltam, ami a blogodban volt.
    Ezek a konfig fájlok:

    WIRELESS:
    config wifi-device 'radio0'
    option type 'mac80211'
    option hwmode '11g'
    option path 'platform/ath9k'
    option htmode 'HT20'
    option disabled '0'
    option channel '11'
    option txpower '30'
    option country 'HU'

    config wifi-iface
    option network 'wwan'
    option ssid 'INTERNET'
    option encryption 'psk2'
    option device 'radio0'
    option mode 'sta'
    option bssid '00:22:75:C7:15:CE'
    option key 'INTERNET KÓDJA'

    config wifi-iface
    option device 'radio0'
    option mode 'ap'
    option ssid 'HELYI HÁLÓZAT'
    option encryption 'psk-mixed'
    option key 'HELYI HÁLÓZAT KÓDJA'
    option network 'lan'

    NETWORK:
    config interface 'loopback'
    option ifname 'lo'
    option proto 'static'
    option ipaddr '127.0.0.1'
    option netmask '255.0.0.0'

    config globals 'globals'
    option ula_prefix 'fdd2:1bbd:c9bf::/48'

    config interface 'lan'
    option force_link '1'
    option type 'bridge'
    option proto 'static'
    option ipaddr '192.168.1.1'
    option netmask '255.255.255.0'
    option ip6assign '60'
    option gateway '192.168.1.1'
    option dns '192.168.1.1'
    option _orig_ifname 'eth0.1 wlan0-1'
    option _orig_bridge 'true'
    option ifname 'eth0 eth0.1'

    config interface 'wan'
    option ifname 'eth0.2'
    option proto 'dhcp'

    config interface 'wan6'
    option ifname '@wan'
    option proto 'dhcpv6'

    config switch
    option name 'switch0'
    option reset '1'
    option enable_vlan '1'

    config switch_vlan
    option device 'switch0'
    option vlan '1'
    option ports '1 2 3 4 5t'

    config switch_vlan
    option device 'switch0'
    option vlan '2'
    option ports '0 5t'

    config interface 'wwan'
    option proto 'dhcp'

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz suste #53707 üzenetére

    A blogoodban leírtak szerint csináltam. Ott a repeater résznél a képen a router 2 van 192.168.2.1 IP-vel és ott az átjáró és a DNS is ugyanaz.

    Egyébként itt a fő router IP-je 192.168.0.1

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz suste #53710 üzenetére

    Ok. Képet kicsiben néztem és csak azt néztem, hogy be van karikázva, csak mellette a szöveg: "Mint Router1 LAN". Elnézést

    A legérdekesebb dolog, hogy most jelenleg a helyi LAN-on átállítottam az IPv4 címet, az átjárót és a dns-t is 192.168.5.1-re. Tehát nem a szolgáltató router IP-je van beállítva DNS-nek és átjárónak, mégis most működik rendesen minden. DHCP sincs tiltva.

    Van még egy dolog, amit nem értek OpenWRT-ben. A másik routeremen és ezen is, ha valami csomagot a luci-ban a szoftvereknél eltávolítok, ahelyett, hogy felszabadulna némi hely, inkább kevesebb lesz.
    Eltávolítottam pl az alap témát, nemhogy felszabadulna a hely, hanem még kevesebb lesz a szabad hely.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Újabb baromság, ami nem is annyira tűnhet hülyeségnek.

    Korábban írtam, hogy windows osztotta a netet a router felé, illetve azon keresztül a lakásban. Mivel a netem is wifin érkezik és a netre egy jelszóval csak egy eszköz csatlakozhat, ezért volt az, hogy a gépemben lévő wifi kártya vette a netet és a routeren keresztül osztottam meg az itthoni más eszközök között, mint pl laptop, telefon.

    Az itteni infók és suste leírása alapján repeater módban összejött, hogy a router vegye a netet és szintén wifin ossza is tovább. Viszont nem volt valami stabil. Amiről a netet kapom, annak a 'routernek' eléggé a hatótávjának a peremén vagyok.
    Viszont adódott még valami. Van egy másik szolgáltatói router is.

    Jelenleg a következő a felállás. Beüzemeltem a régi WA901ND-met is és kiderült, hogy az még mezei antennával is erősebben veszi a jelet a szolgáltató routeréről, mint a 1043-as irányított antennával. Viszont a WA901-es eléggé gyengécske pl memória és egyebek terén, ezért alap luci-n meg néhány apróbb dolgon kívül sok mindent már nem lehet rápakolni. Ezért most úgy kötöttem be a dolgokat, hogy a WA901 veszi wifin a netet. LAN-on csatlakozik kábellel a WR1043 WAN csatijára és utóbbin van beállítva az itthoni wifi hálózat.

    Mivel a szolgáltatónak van egy gyengébb jelű, de stabilabb routere is, így a következőt kellene valahogyan megoldanom a WA901-en. Be lenne állítva rajta mindkét szolgáltatói router és attól függően, hogy melyik elérhető, arra váltana. Meg lehet ezt oldani valahogy OpenWRT alatt? A multiwan-t úgy néztem, hogy az főleg fizikai kábeles kapcsolatokra van. Nomeg ahogy néztem a routerem, ha be van állítva mindkét szolgáltatói AP, akkor mindkettőre felkapcsolódik és a csatornát az egyikre állítja be. De az is gond, hogy nem is egy csatornán vannak.

    Magyarán mondva valami olyat kellene megvalósítani, mint a wifi kezelése windows alatt:
    Van több előnyben részesített elmentett wifi hálózat és az egyik elérhetetlensége esetén csatlakozna fel a másikra.

    Hogyan lehetne ezt megoldani?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz siddis #53775 üzenetére

    A watchcat maximum abban segíthetne, hogy újraindítja a routert. De ettől a router még nem fogja tudni, hogy mire csatlakozzon.
    Ha meg felveszem mindkét kapcsolatot, akkor kiütik egymást.
    Itt valahogyan be kellene állítani a preferált hálózatokat, valahogyan meg kellene adni a prioritást, hogy melyik az elsődleges kapcsolat. Ha jelen van, akkor az elsődlegesre kapcsolódna, ha ahhoz nem tud kapcsolódni, akkor csatlakozna a másikhoz.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Ennél a Multiwan-nál luci alatt mit állítsak be és mire, hogy ne akarjon mindkét wifi forrásra felcsatlakozni.

    Ahogy néztem van olyan, hogy elsődleges wan, amire be is állítottam azt a szolgáltatói wifi-t, amit elsődlegesként szeretnék használni. Mindkettő be van állítva, de nem tudom, mi lenne a megfelelő beállítás, hogy egyszerre csak az egyikre menjen fel.

    Gondolom, ha a "Load balancer megosztás" "nincs"-re van állítva, akkor nem használ több forrást, csak egyet.

    Viszont van ott egy olyan, hogy "Failover forgalom cél". Ezt mire állítsam? Mert itt több lehetőség is van:
    "Kiegyensúlyozott";"wwan1" (az első wifi ap); "wwan2" (a másodlagos wifi ap); "LAN"

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Nem tudom rendesen összehozni a netes füzéremet. Megy egy darabig, de aztán valahol elvágódik a kapcsolat a leg változatosabb formákban. percek, hol 1-2 nap után.

    Tehát a felállásom:

    Van két netet szolgáltató router. Ez a szolgáltatóé és nincs hozzáférés. Csak egy kód van, de az mindkét routeren megegyezik, viszont hol az egyik router jó, hol a másik (Szinte a légköri viszonyoktól függ, vagy, hogy épp hová parkol egy autó az utcában, vagy, hogy épp Mariska néni kinyitja az ablakot 4 házzal arrébb). A lényeg, hogy a két routerből az egyik messzebb van, viszont határozottabb a kapcsolat, ha arra tudok csatlakozni. A másiknak jobb a jele, de valamiért nem olyan gyors rajta a net (gondolom, hogy több kliens csatlakozik rá, mint a másikra. Ok. OpenWRT-ben multiwan-al sikerült elérnem, hogy mikor melyikre csatlakozzon, így most a forrás lényegtelen. Ezt a dolgot nevezzük csak simán "forrás"-nak. A "forrás"-hoz egy kóddal csak egy kliens csatlakozhat (másik kliens = másik kód = másik előfizetés). Viszont itthon van még pár dolog (telefon, laptop, stb), amivel netezni szokás. Ezt korábban megoldottam úgy, hogy a PC-m wifivel csatlakozott egy OpenWRT-s WA901ND routerhez és ez intézte a továbbiakat.

    A régi felállás:
    forrás -> wifi -> PC -> net megosztás -> kábel -> WA901ND -> saját wifi hálózat -> telefon, laptop, stb.

    Ez a felállás tökéletesen működött. Minden eszköz elérte a netet és a PC-t is és minden más itthoni eszközt. Tehát működött az itthoni fájlmegosztás is. A hátránya viszont az, hogy a PC-mnek mindig mennie kellett, hogy legyen net.

    Beszereztem egy WR1043ND v1.1 routert, hogy a régi routert kiváltsam, mert az openwrt-t másra is szerettem volna használni.
    Itt a topicban ment róla a diskurzus és jórészt suste blogja alapján sikerült is összehozni a dolgokat, de egy idő után mindig dobta a kapcsolatot a router.
    Aszerint az volt a felállás, hogy WR1043 (OpenWRT-vel megáldva persze) veszi a netet a forrástól és ugyanez a router valósította meg a helyi hálózatot is. Tehát ez a router a "forrás"-hoz csatlakozó kliens, és a helyi hálózatot wifin és kábelen megvalósító AP is egyben.

    Ebben az esetben a felállás (lett volna):
    forrás -> wifi -> WR1043 -> helyi hálózat (wifi és kábel) -> PC, telefon, laptop, stb

    Itt több probléma is akadt a különböző beállítások után változatos formákban szinte random fordultak elő:

    1. Az itthoni eszközök látták egymást, de nem volt net. Viszont a routeren a diagnosztika szerint volt net.
    2: Mint az előző, csak a routeren sem volt net, holott elvileg csatlakozott a "forráshoz"

    A multiwan (tehát az, hogy automatikusan váltson a "forrás" routerei között) viszont soha nem akart működni rendesen. Ezt betudtam annak, hogy a két "forrás" más csatornát használ és a helyi hálózat wifi-je nem tudott átváltogatni a két csatorna között. De ugye a helyi wifinek WDS/repeater módban mindig az épp aktuális "forrás" csatornáján kell dolgoznia, mert a router nem képes kettő, vagy több csatornát kezelni egyszerre.

    Gondoltam egy nagyot és előkaptam a WA901-est, hogy "vevőként" használjam. Így a következő felállást valósítottam meg:
    Forrás -> wifi -> WA901ND - kábel -> WR1043ND -> wifi/kábel -> PC, telefon, laptop, stb.
    Ez a megoldás annyiból volt jó választás, mert egyfelöl kiderült, hogy a WA901ND stabilabban és jobb jelerősséggel kapcsolódik a forrás(ok)hoz. A multiwan működik, mivel ez a router csak "vevőként" használja a wifit.

    Itt a következő problémák jöttek elő:
    A helyi hálózat wifin és kábelen is működött rendesen, de a net egy idő után elszállt változatos formákban:

    1. A WR1043-on a diagnosztikánál nem volt net, WA901-nél volt.
    2. A WR1043-nál a diagnosztikánál volt net, a rácsatlakozott klienseken nem.
    3. A WA901-en sem ment a diagnosztika
    4. A WA901 konfig felületét sem lehetett elérni, de ennek ellenére a rácsatlakozott WR1043 kapott IP címet tőle DHCP-n.

    Jól jönne valami infó, hogyan állítsam be.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz siddis #54086 üzenetére

    Igen, állítottam be. Sok különböző variációt próbáltam.
    Volt, hogy a WA901ND belső hálózat felé beállított IP címét adtam meg. Volt, hogy a szolgáltatótól kapott IP-jét és volt, hogy a szolgáltató routerének IP-jét adtam meg gateway-nek. DNS-nek általában ugyanazt, mint gateway-nek.

    Amikor 2 napig működött minden, akkor például ez volt a felállás:

    Forrás (192.168.2.1) -> (wifi: DHCP - 192.168.2.xxx, gw: 192.168.2.1) WA901ND (kábel: Static 192.168.5.1, gw/dns: 192.168.2.1) -> (kábel. DHCP - 192.168.5.xxx, gw/dns: 192.168.5.1) WR1043 (kábel/wifi. Static - 192.168.6.1, gw/dns:192.168.5.1)

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz SteveBeard #54094 üzenetére

    Valami hasonló valósul meg nálam is.
    Mi még az egyéb konfig? De úgy nézem, hogy itt akkor mindenki 192.168.4.xxx IP-t kap. és a DHCP az ASUS router. Viszont nálam gondot jelenthet ez, mivel mi van akkor, ha a szolgáltató routerével megszakad a kapcsolat? Akkor minden itthoni gépem és router(ek) egymással is elveszítik a kapcsolatot, mivel a DHCP a szolgáltatónál lenne.

    Így nálam minimum annak kell meglennie, hogy a belső hálózatot kezelő routeren is be legyen állítva a DHCP és más IP tartományba essen a LAN-om.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz siddis #54097 üzenetére

    netmask: 255.255.255.0

    Persze bőven elegendő lenne két tartomány: Egy a WA901-től kifelé, mint kliens és egy pedig befelé elszeparálva a külső tartománytól. Ez lenne az ideális. Mármint az, hogy minden itthoni eszközöm - beleértve a WA901ND-t is - elérje egymást, mint belső hálón. A WA901 kapcsolódna kliensként a szolgáltatóhoz és ez osztaná tovább a netet a WR1043-nak, smi viszont kezelné az itthoni magánhálózatot.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #54101 üzenetére

    Na most már jó lett a dolog. Végre működik rendesen minden. Minden eszközöm látja a többit és mindegyiken van internet is. Helyi hálózatom működik kábelen és wifi-n is.

    WA901 maradt az internethez csatlakozó ügyfél és a helyi hálózatom DHCP szervere is egyben. A WR1043-ast pedig beállítottam AP-nak az Openwrt oldalon található leírás alapján.
    Minden tökéletes.

    Csak egy dolog van, ami viszont nagyon hazavág mindent. Mégpedig az, hogy a WR1043-ra már nem tudok csomagokat letölteni. Alap legújabb trunk. Nem értem, miért csak 160kb hely maradt. Mikor felraktam rá ezt a verziót és nem tettem rá semmit, csak a mezei luci-t, akkor még volt rajta 3,62MB. Nem tettem rá semmit, csak SSH-n belőttem a hálózati konfigot és a wifit. Most pedig nincs rajta már hely azoknak a dolgoknak, amiket még fel akartam pakolni.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz siddis #54113 üzenetére

    Nem szórakoztam vele sokat. Inkább totál nulláztam és mindent újra beállítottam. Most már csak egy gondom van, ami tuti a konfiggal van összefüggésben. Mégpedig az, hogy a WR1043-on nincs net. Mint AP minden működik és a rácsatlakoztatott összes eszközön van net, tehát dolgozik rendesen, viszont magán a routeren nincs net. Teszi a dolgát, de nem tudok rá új csomagokat letölteni és a diagnosztikánál sem megy semmi. Se ping, se traceroute, semmi. Míg nem módosítottam a konfigot AP-ra, addig jó volt.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz siddis #54134 üzenetére

    Fix IP-t állítottam be neki ugyanazon a subneten. A WA901 a DHCP kiszolgáló (192.168.5.1), a WR1043-on fixnek a 192.168.5.2-t állítottam be.

    ping: bad address 'openwrt.org'

    traceroute: bad address 'openwrt.org'

    nslookup: can't resolve 'openwrt.org': Name or service not known

    Esetleg állítsam át valami totál másra? Mondjuk 192.168.6.1-re?

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz suste #54155 üzenetére

    Egyszerre írtatok hárman hasonlót. :-)
    Bocsi vargalex, nem vettem észre a válaszodat.

    Szóval. Próbáltam beállítani a átjárónak és dns-nek a WA901 IP-jét. Mármint az volt beállítva eddig.
    Most semmi nincs beállítva, mert elütöttem az IP-t és nem tudom, mire, de nem érem el a WR1043-at, de teszi a dolgát.
    Ebből failsafe lesz. :-D

    krealon: A WA901-en is OpenWRT (Barrier Breaker 14.07) van. A WR1043-on meg a legfrissebb trunk.

    (Az utóbbi 2-3 trunk verzión az OpenWrt-s Luci theme hibás. wifi kapcsolat tulajdonságainál XML hibát dob)

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Menten megüt a guta. Pár próbálkozásom volt tegnap óta mindenféle formában. Olvasva, amiket írtatok gondoltam, nem lehetek ilyen hülye, hogy valamit nem veszek észre. Pár formában próbáltam már megadni az átjárót és a dns-t is (szolgáltatói "router IP-je és a WA901 IP-je). Nem jött össze.

    Most mérgemben Failsafe és radír az egész. Újra belőttem mindent ugyanúgy és működik.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Úgy tűnik, nem sikerült mégsem beállítanom a multiwan-t. Az a baj, hogy a neten található leírások mind arról szólnak, hogy két wan-t használjanak párhuzamosan, nem arról, hogy az egyik kiesése esetén váltson a másik forrásra.

    Nem tudom, hogyan kell beállítani.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Valahol volt már itt korábban szerintem olyan gond, ami most nekem is előjött. Sajnos a router nélkül csak rendkívül korlátozott netem van.

    Az a gondom, hogy ahogyan firmware-t frissítettem (suste -> eredeti openwrt BB) a router nem válaszolt. Nem húztam le, csak hagytam jó fél óráig, hogy frissítsen. Az webes felület nem váltott át és mikor ránéztem a routerre, már csak a power led világít.
    Rendes sysupgrade.bin-el flasheltem.
    Most ez a helyzet: bekapcsolom, power világít, majd pár másodperc múlva a sys led picit felvillan és vele együtt a WLAN és LAN ledek is felvillannak 1 mp-re, aztán kialszanak. A power led pedig világít tovább, de semmi más.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz suste #55900 üzenetére

    Volt. putty-ban egy 'firstboot'

    A ledek csak egyszer villannak fel, nem folyamatosan bizonyos időközönként. Csak egyszer, bekapcsolás után 2-3 mp-el egy pillanatra.

    Megpróbálok visszakeresni.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz suste #55903 üzenetére

    Sajnos failsafe egyik módja sem megy. Ugye sys led villogás nincs ezért megpróbáltam linux alatt 'tcpdump' megoldást, hogy megjelennek-e UDP csomagok a 4919-es porton. Sajnos semmi.

    Nokia kábelem csak DCU-2 -es van. Viszont van soros port a laptopomon, amin linux fut. van MAX232 ic-m is itthon, így össze tudok ütni egy soros kábelt, viszont sokféle rajz kering MAX232-vel szerelt 'kábelekről', de nem tudom, melyik lenne a legjobb a routerhez. Pl. hogy kell-e külön VCC a routernek. Anno jó pár éve építettem egyet Atmel16 programozásra, de az nem biztos, hogy ide is jó lesz.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #55908 üzenetére

    Ok.
    Akkor azt hiszem, átalakítom.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #55909 üzenetére

    Szóval. MAX232 soros porton ( tehát nem USB átalakítós megoldás) szinte semmi sincs. Putty-val nem csatlakozik. Ős régi Hyper Terminal-al figyelve a COM1 portot, ha a router tápját bedugom, akkor pár pillanattal a ledek felvillanása előtt ennyi jelenik meg:

    űaddress
    for AR7XXX/AR9XXX
    Copyright (C) 2011 Gabor Juhos <juh
    xxxx@openwrt.org>
    Looking'

    De semmi több.

    Illetve, ha a reset gombot nyomva tartom, miközben bedugom a tápot, akkor ezt dobja:

    '192.168.0.66; our IP addres is 192.168.0.86
    Filename wr1043nv1_tp_recovery.binTTTTfor AR7XXX/AR9XXX
    Copyright (C) 2011 Gabor Juhos <juh
    xxxx@openwrt.org>
    Looking'

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #55924 üzenetére

    Meg fogom próbálni, de itt valami nem stimmel a soros kapcsolattal.
    Van a Realterm, ami egy nagyon jó progi. Sok dologra használható, de ami itt most lényeg, az a soros kapcsolat monitorozása. Ez több dolgot ír ki, viszont nagyon kusza az egész, mintha rossz lenne a kapcsolat. Bár több értelmes dolgot jelenít meg, viszont itt valami nagyon nem jó. És szerintem nem a routerben van a hiba, hanem a max232-vel. Aszerint raktam össze, ami általános. Próbapanelon és semmi nincs bele kötve, csak a sorosról 2-es, 3-as 5-ös lábak (Tx, Rx, GND). Van rajta 4 kondi. a tápt USB-ről vett 5V-ról kapja.

    Viszont anno több soros kapcsolást is kipróbáltam, mert pl anno egy programozóhoz az is problémát okozott a kapcsolatban, hogy milyen értékű elko-k vannak beforrasztva. Nem tudom.

    Nincs valakinek egy olyan kapcsolása ezzel, ami tuti működik. Nokia kábelt most elég nehéz lenne szerezni. :-(

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #55930 üzenetére

    Azzal nem lett volna gond, mert ugye szintillesztő és a VCC nem a routerről volt levéve.
    De mindegy is, mert az egyel előbbi hozzászólásodban linkelt megoldással sikerült megoldani.
    LAN1-en csatlakozik. Fel is ment a firmware, össze is raktam a routert.

    Köszönöm a segítséget. :-)

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Újabb multiwan-al kapcsolatos probléma. Illetve a probléma nem ez, hanem az, hogy ugye multiwan-t használok jó ideje. Korábban írtam is róla, hogy a szolgáltató wifi-n nyomja a netet és tőlem két AP is elérhető. Azonos IP, azonos hozzáférés, viszont ami közelebb van, az jóval terheltebb és lassabb rajta a net, ellenben, ami távolabb van, azon gyorsabb, de nem mindig elérhető (függ az időjárástól, vagy attól, hogy Mariska néni hová parkolja le a kis polskit).
    Amire eddig azt hittem a multiwan-ban, hogy működik, az valójában nem működik.

    Hitem szerint úgy használtam, hogy vételre a WR1043-at használtam multiwan-al és egy WA901ND volt az, ami intézte a saját itthoni hálózatomat. Ugye a kívánalom az lett volna, amit a windows alapból tud, hogy elsődlegesen a preferáltabb hálózathoz csatlakozzon, ha elérhető és csak akkor csatlakozzon a másikra, ha a preferált nem elérhető. Azt hittem, hogy működik, de nem. Volt, hogy teljesen megszakadt a kapcsolat, mert nem csatlakozott át. Gondolom, hogy alapból a multiwan-t úgy találták ki, hogy élő kapcsolatok között váltogasson, vagy ossza meg a kapcsolatot.
    Na itt a gond, mert ugye folyamatosan pingeli a beállított IP-t (pl DNS szervert, vagy amit megadunk neki), hogy ellenőrizze a kapcsolat meglétét. Viszont az a baj, hogy a két AP nem ugyanazt a csatornát használja és amikor a preferált eltűnik, akkor automatikusan - átváltva a másik AP-ra - átáll a 3-as csatornára. Ha a preferált megjelenik, akkor ugyan látszólag felkapcsolódik rá, de a hozzáférést nem adja át neki, míg a pingelés nem jár sikerrel. Ami ugye lehetetlen, mivel zárol a 3-as csatornára, így a pingelés nem járhat sikerrel.

    Na mindegy. Mivel a WR1043 képes több wifi kapcsolatot/hálózatot fenntartani így marad egy lehetőség. Mégpedig az, hogy a WR1043 kliensként felkapcsolódik az egyik szolgáltatói AP-ra és egyben kiszolgálja az itthoni hálózatomat is. Itthon úgyis mindegy, hogy "zárol" az AP csatornájára. A WA901 pedig felcsatlakozik a másik szolgáltatói AP-ra, így a WR1043-on a multiwan-ban a WAN és a WWAN között kell csak dolgoznia és nem függök a csatornáktól.

    Na most itt is adódhat probléma. Nevezetesen az, hogy a WA901-et a WR1043 WAN portjára dugva nem érem el. Tehát WAN-ként üzemel, de a WA901 router konfigját így nem érem el sem böngészőben, sem putty-val. Switch-ként, illetve azzal, hogy mondjuk törlöm a WAN interfészt nem lesz jó a dolog, mert akkor meg multiwan-ban nem tudom beállítani, hogy ez az egyik forrás.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #55937 üzenetére

    Ok. már nem aktuális. Hülye voltam, mert a tűzfalat nem állítottam be, hogy a WAN-t is a LAN zónába tegye.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Rádugtam egy passzív USB hubot a routerre, mert rá szeretnék csatlakoztatni egy pendrive-ot extroot-nak és egy wifi adaptert. Addig minden rendben van, hogy a pendrive-on beállítok mindent és a router újraindítása után minden működik rendesen. Viszont, ha felrakom a drivert a wifihez, akkor újraindítás után bootloop az eredmény. Ha kihúzom a hubot és csak a pendriveot dugom rá, akkor tuti minden. Ugyanez a helyzet, ha csak a wifi adaptert dugom rá, tehát az adapter is működik.

    Azzal lenne a baj, hogy nem szereti a hubot, illetve 2 eszközt nem tud lekezelni, vagy sokkal inkább az, hogy a router usb-je nem képes elegendő tápfeszt adni?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Gyurka6 #56194 üzenetére

    Jelenleg kénytelen vagyok két routert használni, mivel - korábban írtam még róla - a szolgáltatóm wifin lövi a netet és vonzáskörzetben két AP is van, amik között váltogatnom kell, mivel a közelebbi, mindig elérhető sokkal jobban le van terhelve, míg a távolabbi - amit viszont nem mindig érek el - sokkal kevésbé leterhelt és jobb az átviteli sebesség és stabilabb is. Viszont utóbbit nagyban befolyásolja még az időjárás is. Tehát az volt a felállás, hogy mikor elérhető, akkor az utóbbira csatlakozzon, míg ha nem, akkor a közelebbire.

    Ez eddig azt hittem, hogy működik rendesen, de tévedtem, mert ugye a multiwan-al lehet megoldani a dolgot. Viszont multiwan csak akkor csatlakozna az elsődlegesen beállított hálózatra, ha pl 5 pingre van válasz, ami viszont nem jön össze mivel a két AP nem ugyanazon a csatornán van és ilyenkor az egyik hálózatot az éppen működő hálózat csatornájára "zárja". Plusz ugye el kell látni az itthoni saját wifi hálózatomat is. Na itt jöhetnek is a gondok. Mikor rájóttem, hogy a multiwan így nem működik, akkor találtam ki azt, hogy a WR1043 kapcsolódik az egyik AP-ra fix csatornán (WWAN), és ez szolgálja ki az itthoni hálózatomat (LAN), aminél nem számít, ha rá zár az AP csatornájára. A másik routerem (WA901) csatlakozik kliensként a másik AP-ra és a WR1043 WAN portjára csatlakozik kábellel.
    Erre a megoldásra is azt hittem, hogy működik, de mégsem, mert a multiwan volt, hogy nem váltott a kettő között illetve sokszor teljesen elment az internet kapcsolat. Mármint a routereken volt a diagnosztika szerint, de onnan már sem wifin, sem kábelen nem jutott el sehova.

    Kipróbáltam, hogy kihagytam a WA901 routert és a WR1043 USB-jébe bedugtam USB-s wifit. Így már működött a multiwan is, szépen váltott a két AP között és a router ki tudta szolgálni a saját hálózatomat is. Viszont a hátulütője ugye az, hogy nem tudtam bele dugni a pendriveot, amit extroot-al használtam, tehát nem tudtam felrakni mindent, amire még használnám a routert, mert nem fért rá.

    Ezért lenne jó a hub, hogy a wifi adaptert és a pendriveot is rá tudjam dugni.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz vargalex #56199 üzenetére

    Nos igen. Én is erre gondoltam, hogy kevés.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz krealon #56204 üzenetére

    Épp ezen dolgozom. Átalakítom ezt a hub-ot, mivel másra úgysem használom.
    Külön tápot fogok adni a wifi adapternek. Még az is lehet, hogy inkább beépítem az egészet a routerbe és külön kivezetem mindkét usb aljzatot. A router tápegysége elég erős. Max ott leválasztok róla a házon belül 7805-el csinálok 5V-ot külön az USB-re. De ha ez nem is jönne be, akkor max fogok egy nokia töltőt és azzal külön megtáplálom.
    Ez a hub nekem már másra úgy sem kell.

    Az meg igaz, hogy nincs elsődleges és másodlagos. Tudtommal az egyedi hardverazonosítótól függ minden.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #56207 üzenetére

    Átalakítottam a hubot. PC-n ki is próbáltam, hogy a külső betáplálás jó-e. Teljesen jó, viszont a routeren, ha rádugom a wifi adaptert is és a pendriveot is, továbbra is vagy bootloop az eredmény, vagy egyiket sem találja meg.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    USB hubot felismeri rendesen:

    [ 4.800000] hub 1-0:1.0: USB hub found
    [ 4.810000] hub 1-0:1.0: 1 port detected
    [ 4.810000] ohci_hcd: USB 1.1 'Open' Host Controller (OHCI) Driver
    [ 4.820000] uhci_hcd: USB Universal Host Controller Interface driver
    [ 4.830000] usbcore: registered new interface driver usb-storage
    [ 5.210000] usb 1-1: new high-speed USB device number 2 using ehci-platform
    [ 5.490000] hub 1-1:1.0: USB hub found
    [ 5.490000] hub 1-1:1.0: 4 ports detected
    [ 5.780000] usb 1-1.1: new high-speed USB device number 3 using ehci-platform
    [ 5.920000] usb-storage 1-1.1:1.0: USB Mass Storage device detected
    [ 5.920000] scsi0 : usb-storage 1-1.1:1.0
    [ 6.930000] scsi 0:0:0:0: Direct-Access TDK LoR Trans-It Drive

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Gyurka6 #56215 üzenetére

    A wifi egy TL-WN722N. Elvileg AR9271 (Atheros AR9002U) chipsetes. Hivatalosan ath9k-htc driver kell hozzá.
    Működött ez már a routeren tökéletesen. Itt az a baj, hogy külön-külön rádugva a routerre megy a pendrive és a wifi adapter is, viszont hubon keresztül csak a pendrive működik. A hubot megcsináltam aktívnak és teljesen jól működik is a gépemen, de a routeren nem akar menni.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Ez a hub dolog nem hagy nyugodni. A gépemre dugva, ha két usb eszközt dugok rá, akkor mindkettőt megtalálja. Sőt. Van rajta egy micro usb kábel is, amire pl telefont lehet dugni. Rádugtam két wifi adaptert és a telefonomat. Mindhárom eszközt felismerte a windows és látszott a két adapter - és fel is csatlakoztattam hálózatra -, és tudtam böngészni a telefonom tartalmát amellett, hogy töltött is.

    Ha a routerbe van bedugva és benne van a pendrive, akkor megy a router rendesen. Ha bebootolt a roter és rádugom a wifi adaptert, akkor elkezd villogni a pendrive-om - mint mikor olvas, vagy ír -, majd egyszerűen bootloopba kerül a router. Teszi ezt úgy, hogy power led világít, majd még 1-2 led elkezd fel-fel villanni, sys led villog. Egy darabig ez megy, majd minden led felvillan rgy másodpercre, majd minden kialszik és kezdődik elölről. Olyan, mintha a wifit rádugva kilőné a pendrive-ot is, ami egyébként extroot.

    Amelyik USB csatiba a wifit dugom, annak a tápját leválasztottam. Gyakorlatilag a wifi adapter akkor is villog, ha a hub nincs bedugva sehova, csak a külső tápot kapja meg. Ez egy régi 5V-os 850mA-es telefontöltő.
    Nem tudom, hová nyúljak.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Headless #56241 üzenetére

    Akkor ez "feature" ( :-) )

    Affene. Nincs másik wifi adapterem. Másik hubom sincs sajnos és már ez is félig aktív hub.
    Megnézem, ha leszedem a drivert (asszem a routernek csak a sima ath9 kell, nem az ath9k, vagy az ath9k-htc).
    Másik pendrive-al is ki fogom próbálni. Nagyon kellene valami megoldás.

    Az lehetséges gond, hogy mondjuk többféle USB driver is fent van?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz vargalex #56245 üzenetére

    Vargalex mester! Az mire lehet jó? A hubon nincs kábel, közvetlen beforrasztott USB apuci csati. A hubon van két USB aljzat és a hubot úgy módosítottam, hogy az egyik betápját (VCC) teljesen leválasztottam, tehát a nyákon elvágtam az oda vezető szálat. A másiknak a riuter adja a VCC-t és abba dugtam a pendrive-ot. Abba, amelyik csak külső tápot kap, abba dugtam a wifi adaptert. De próbáltam úgy is, hogy mindkét usb aljzatnak adtam külön tápot és egy-két diódával választottam le a VCC-t, tehát a VCC-t mindkettő megkapta plusz a külső tápot. Amilyen formában csak lehetett már mindenhogyan próbálkoztam a külső táppal, de mindig ugyanaz volt az eredmény.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Rádugtam egy TL-WN821N wifi adaptert a hubra. Azzal ment és openwrt-ben meg is jelent és dolgozott is vagy 5 percig minden gond nélkül. Kibírt egy router restartot is. Az 5 perc után egyszer csak a router elkezdett bootloopolni, mint a másik adapterrel, csak ugye annál azonnal, ahogy bedugtam, ezzel meg ment rendesen egy darabig. Most már ezzel is amint bedugom, azonnal bootloopol.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz suste #56297 üzenetére

    ITT írtam a mostani kívánalmakat és KORÁBBAN vetettem fel az alapkoncepciót.

    Tehát alapban csak azt kellene megvalósítanom, hogy a routeremmel kapcsolódjak a netet osztó routerre.

    Windows alatt egyszerű a képlet. 2 elérhető AP van, amiről kaphatom a netet. Azonos jelszó és IP, de más csatorna. Az egyik mindig elérhető, de nagyon terhelt és lassú, a másik nem mindig elérhető, de amikor igen, akkor gyors. Windows alatt ok, mert sorrend szerint be vannak állítva és a rosszabbikra csak akkor csatlakozik, ha a másik nem elérhető. Ha a másik - preferáltabb - elérhető, akkor arra csatlakozik. Ez így ok.

    Azért akarom, hogy a router csatlakozzon fel, mert akkor nem kell napi 24 órában bekapcsolva lennie a gépemnek, hogy a laptopom, mobilom, gyerek gépe elérje a netet.

    Próbálkoztam azzal, hogy a WA901ND routerem csak egy mezei kliens multiwan-al és ez csatlakozott kábelen a WR1043-ra.

    Tehát a gondok: egyrészt az itthoni hálózatomat külön tartományban akarom tudni, mert ugye nem akarom az itthoni gépeimet megosztani mindenkivel, aki a szolgáltató AP-jára csatlakozik.

    Tehát a megvalósítás, amit össze kell hoznom és amire már sokszor hittem, hogy sikerült:

    AP -> Router -> helyi háló

    A router kliensként kapcsolódik az elsődleges AP-ra, ha elérhető. Ha nem elérhető, akkor átkapcsolódik a másik AP-ra. A router ugyanakkor kezeli az itthoni saját hálózatomat is kábelen és wifin egyaránt, tehát megosztja az internetet és összeköttetést biztosít az itthoni eszközök között.

    Míg a saját gépem osztotta a netet, addig egyszerű volt. Wifi kártya a PC-ben csatlakozott a szolgáltatói AP-ra, ha szakadt, akkor átcsatlakozott a másik AP-ra. A windows osztotta a netet és a router csak AP-ként üzemelt, az IP-ket a többi eszköz a PC-mtől kapta. De ugye ennek a hátránya volt, hogy a PC-mnek mindig mennie kellett, ezért akartam váltani másra, hogy a PC-m helyét a router vegye át.

    OpenWRT-ben próbálkoztam multiwan-al, amivel gondok vannak, ugyanis teljesen másképp működik, mint mondjuk a windows. Beállítok két AP-t. Ez két interfészt is jelent, de ez most mindegy. A multiwan csak akkor vált át másik AP-ra, ha az elérhető. Csakhogy ez úgy működik, hogy fel van csatlakozva az első - rosszabb - AP-ra, ami a 3-as csatornát használja. Ha elérhető a másik AP, akkor "felcsatlakozik" arra is, de az meg a 6-os csatornát használja, de addig nem az utóbbiról veszi a netet, amíg le nem tesztelte, amihez internetes IP-(ke)t pingel. Viszont, mivel a router nem képes több csatornát használni egyszerre, ezért a ping nem sikerülhet, mivel a router a 3-as csatornán van.

    Próbálkoztam azzal, hogy mindent a WR1043 oldjon meg (a helyi hálózatomnál mindegy, melyik csatornán van). Ez nem ment. Próbáltam azt, hogy az egyik WAN a másik router. Az meg feltehetőleg azért nem működött, mert túl sok szintű volt már a hálózat.

    Ezért gondoltam arra, hogy akkor legyen a WR1043-ba bedugva mégegy wifi adapter. Így egy szinttel kevesebb lenne. Ugyanakkor ugye az adapterrel a router már két külön csatornát tud kezelni és akkor az lenne belőve, hogy az adapter csatlakozna az egyik AP-ra (WWAN), a router belső wifije pedig a másikra (WWAN2) és ez szolgálná ki a helyi hálózatomat is. Így akkor már menne a multiwan is.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz suste #56306 üzenetére

    Persze, ment is, de egy idő után valami mindig előjött. Pl. sokszor jött úgy elő multiwan nélkül is, hogy egyszerűen az eszközökön már nem volt net. A routereken openwrt hálózat diagnosztikánál mindkét routerről pingelhető volt bármilyen internetes cím, de az eszközök - amik a routerre voltak kötve akár wifin, akár kábellel - nem volt internet.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Újabb X akta adódott, amit nem tudok hova tenni.
    Tegnap megnéztem az új trunkot, de előtte csináltam egy mentést a beállításokról. Megnéztem a trunkot, beállítottam, nem ment a net. Visszatettem az előző firmwaret és visszahívtam az elmentett beállításokat.

    Első érdekesség, hogy eredetileg két wifi volt beállítva a routeren (1. kliens, 2. helyi lan), amiből az egyik beállításait nem mentette el. Ok, nem nagy kunszt újra beállítani.

    A második érdekesség és egyben elég nagy probléma, hogy nincs net a kábelen.A PC-m és néha a laptopom is kábelen csatlakozik a routerre. Saját helyi wifi szintén beállítva. Wifin van internet, kábelen nincs, viszont a kábelen csatlakozó gépekkel elérek mindent a helyi hálómon, tehát a helyi hálóm működik mind wifin, mind kábelen. Az eszközök elérik egymást függetlenül attól, hogy kábelen, vagy wifin csatlakoznak a routerre. A router luci oldalát is elérni, de az internetet csak azok az eszközök érik el, amik wifin csatlakoznak a routerre.

    A helyi hálónál nincs külön beállítás a helyi wifire és a kábeles kapcsolatra. Mind a LAN-hoz vannak felkapcsolva egyazon IP tartományban, mindenben.

    Hol keressem a hibát?

    Itt vannak a konfigok:

    /etc/config/network

    config interface 'loopback'
    option ifname 'lo'
    option proto 'static'
    option ipaddr '127.0.0.1'
    option netmask '255.0.0.0'

    config globals 'globals'
    option ula_prefix 'fdc9:fe0e:9aa8::/48'

    config interface 'lan'
    option ifname 'eth0.1'
    option force_link '1'
    option type 'bridge'
    option proto 'static'
    option netmask '255.255.255.0'
    option ip6assign '60'
    option ipaddr '192.168.5.1'

    config interface 'wan'
    option ifname 'eth0.2'
    option proto 'dhcp'

    config interface 'wan6'
    option ifname '@wan'
    option proto 'dhcpv6'

    config switch
    option name 'switch0'
    option reset '1'
    option enable_vlan '1'
    option enable_vlan4k '1'

    config switch_vlan
    option device 'switch0'
    option vlan '1'
    option ports '0 1 2 3 4 5t'

    config switch_vlan
    option device 'switch0'
    option vlan '2'
    option ports '5t'

    config interface 'wwan'
    option _orig_ifname 'wlan0'
    option _orig_bridge 'false'
    option proto 'static'
    option ipaddr '192.168.2.55'
    option netmask '255.255.255.0'
    option gateway '192.168.2.1'
    option dns '208.67.222.222 208.67.220.220'

    /etc/config/wireless

    config wifi-device 'radio0'
    option type 'mac80211'
    option hwmode '11g'
    option path 'platform/ath9k'
    option htmode 'HT20'
    option disabled '0'
    option country 'US'
    option channel '3'
    option txpower '30'

    config wifi-iface
    option device 'radio0'
    option mode 'sta'
    option ssid 'INTERNET HOZZÁFÉRÉS'
    option network 'wwan'
    option encryption 'psk-mixed'
    option key 'XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX'
    option bssid 'XX:XX:XX:XX:XX:XX'

    config wifi-iface
    option device 'radio0'
    option mode 'ap'
    option ssid 'HELYI HÁLÓ'
    option network 'lan'
    option encryption 'psk-mixed'
    option key 'XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX'

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz suste #56573 üzenetére

    Pontosan.
    Közben megtaláltam a hibát. A másik routerem mindig rá van dugva erre. Az most csak amolyan "egyéb eszköz". Viszont azon is volt egy visszaállítás és gyakorlatilag DHCP ütközés lépett fel, ugyanis azon a routeren IPv6 DHCP futott, így gyakorlatilag a gépek, amik kábelen csatlakoznak a WR1043-ra IPv4 IP címet ettől a routertől kapták, mig IPv6 címet a másiktól, amin viszont nincs internet. Fura kutyulék lett.
    A másik routeren tiltottam minden DHCP-t, így most minden tökéletes.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz fotobolond #57137 üzenetére

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Egy ideje csak olvasom a fórumot.
    Egy ideje én fordítom az Openwrt-t, de nem vagyok linux guru. Azt nem tudja valaki, miért van az, hogy sokszor a fordítás után nem hozza létre a firmware BIN fájlokat, csak egyéb fájlokat.

    Miből érdemesebb dolgozni? SVN, vagy GIT?

    Másik kérdés: a Wifi beállításoknál korábbi verziókban kliensként lehetett az adóteljesítményt 30-ra (1000mW) állítani, az utóbbi időkben csak 24-re (251mW). Van ennek jelentősége kliensként?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz wwenigma #58490 üzenetére

    Nem tudom, hogy tudja-e, vagy nem. Minden esetre a korábbi verziókban benne volt, de már egy ideje nincs.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz woodworm #58496 üzenetére

    Ez igaz. Lehetséges.

    Másik kérdés: Openwrt-ben mondjuk leginkább Luci-hoz nem találtak még ki egy átlátható és egyszerű sávszélesség korlátozót, ahol kliensenként lehet beállítani a sávszélességet? Nem a QoS-re gondolok.
    Illetve a tinyproxy-n kívül nincs más megoldás egyes kliensek felé URL-ek blokkolására?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz chros #58542 üzenetére

    Köszönöm Szépen az infókat.

    :R :R :R

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz vargalex #58576 üzenetére

    Mindig ugyanazokat a csomagokat pakoltatom be. Mindig bemegyek menuconfig-ba és ott alap WR1043ND kerül beállításra, valamint ez kiegészítve azokkal a csomagokkal, amik kellenek egy esetleges pendrive-hoz (blkid, fdisk, nls kódlapok, vfat). Valamint alap luci és ehhez az UPNP, QOS, Samba. Illetve még belefordítom az USB-s wifim meghajtóját. Tehát semmi nagy cucc.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz vargalex #58625 üzenetére

    Volt, hogy leállt, de akkor kezdtem elölről.
    Aztán az is lehet, hogy a csomagokban van a hiba, mert van olyan build, aminél soha nincs semmi hiba és van, amelyiknél ha bakot ugrok, sem lehetett fordítani.
    A legutóbbi Build pl. teljesen jó volt.

    Luci2 vajon mikor lesz végleges. Nem nagyon haladnak vele.

    chros: Köszönöm. Ez hasznos. :R

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák