Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz Intruder2k5 #18972 üzenetére

    Hi!

    Ez csak az én tippem, egyáltalán nem biztos, hogy ezért vették ki. Illetve pl. tisztán jffs2 firmware használata esetén a teljes filerendszer írható, tehát ebben az esetben a régi kernel modulok el is tűnhetnének egy upgrade során.

    Inkább az általánosan elterjedt squashfs használatából eredendő problémák miatt vehették ki. Legalábbis erre enged következtetni a wiki:

    "Upgrading packages is generally not recommended for most users, because a typical OpenWrt system stores the base system in a read-only SquashFS partition. And while the upgrade process works just fine, it uses far more space than a default installation as the base packages are duplicated in the base SquashFS partition and the user JFFS2 partition.
    Thus, instead of upgrading, reflashing OpenWrt with a newer firmware image is recommended.
    "

    (#18791) Speeedfire: ha a trunk-ot állítod be csomag forrásnak, akkor ugye minden csomag frissül. Tehát nem kernel modulokból is mindig lesz újabb. Az más kérdés, ha esetleg bejönne egy olyan csomag, ami újabb kernelt igényel.

    Az opkg update -t kihagytam a script elejéről. :)

    [ Szerkesztve ]

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák