Hirdetés

2014. április 21., hétfő

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-01-25 16:03:16

Mobilarena

TP-Link WR1043ND V1 és V2 router topik
Első hozzászólás előtt olvasd el a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#18301) mákostészta!

mákostészta!
(újonc)

nfs-el kapcsolatban tudnátok kicsit segíteni :F wiki.openwrt.org alapján próbálkozom
- felraktam az nfs-kernel-server csomagot
- system/startup alatt elindítottam: portmap, nfsd

van egy ilyen pont a leírásban:
In your firewall (or see netfilter) open port 111 tcp and udp, and 3277-32780 tcp and udp from your LAN. Following example may not work for you (set the right interface -i ):

$IPT -A INPUT -j ACCEPT -i eth0.1 -s $NET_LAN -p tcp --dport 111 #--------- portmap
$IPT -A INPUT -j ACCEPT -i eth0.1 -s $NET_LAN -p udp --dport 111 #--------- portmap
$IPT -A INPUT -j ACCEPT -i eth0.1 -s $NET_LAN -p tcp --dport 32777:32780 #- nfsd
$IPT -A INPUT -j ACCEPT -i eth0.1 -s $NET_LAN -p udp --dport 32777:32780 #- nfsd

ezt hogyan kéne megetetnem az openwrt-vel, és hogyan kell módosítani hogy varagalex firmjére passzoljon? az eth0.1-et "br-lan" -ra kellene javítani?

természetesen az /mnt -t szeretném elérni egy wdtv-ről (b-rad), filmezés miatt. ami: 192.168.1.100

/etc/exports -tartalma így ok?
/mnt 192.168.1.100 (ro,all_squash,insecure,sync) -> nem tudom milyen opciók kellenének

remélem nem voltam túl sok :U köszi!

(#18302) Mr.Skynet

Mr.Skynet
(senior tag)

Sziasztok!

Egy viszonylag egyszerű kérdésem lenne, mennyit tud "ideális" körülmények között ez a router, wifi sebességben maximum, UTP-WIFI között N-es módban, összesen 1db eszközzel. (légyszi ne linkeljetek be 300Mbit wikipédiás dolgokat az "ideális" eset miatt :DDD )

A problémám (már ha annak nevezhető), hogy elvileg a wifi a szűk keresztmetszet, csak azt nem tudom eldönteni, hogy a router vagy a wlan kártyám feszegeti a határait.

Openwrt-vel próbálkoztam míg usb-ről torrenteztem, de igazából negyed év alatt sem tudtam megszeretni, főként azért mert a wifi mondjuk úgy, hogy kritikán alul teljesített a gyári FW-hez képest. Szóval a remek wifi-ért inkább feláldoztam az usb-ről torrentezést. Tehát a legújabb gyári FW-vel gondolkodjunk pls.

95-105Mbit közt van a maximum utp-wifi közt de nem tudom eldönteni, hogy a notimban ez a csúzli Atheros AR9285 150Mbit kártya tud ennyit vagy a router-nek itt a vége. Sajnos nincs kivel-mivel tesztelni, feleslegesen viszont nem szeretnék venni egy 300Mbit kártyát :B

(#18303) Bélaaaa

Bélaaaa
(senior tag)
LOGOUT blog

Ebben segítsetek lécci:

Alaphelyzet:
Médialejátszóval akartam egy filmet nézni hálózaton keresztül. A hálózatra egy laptop van beállítva WiFi-vel. A lejátszó látja a megosztott könyvtárat, a filmet indítja (nagy bitrátájú MKV). Itt jön a gubanc. Nem tudja megfelelő sebességgel vinni, valamiért nincs meg a megfelelő sávszél (a laptop Wifi-je 11n-es)

vargalex 1.01-es firm:
Minden alapon, csak a WifI van belőve. Akad a lejátszás, illetve a szoftverbázisról egy 2 gb-s akármi max. sebességgel jön (10mb/s). (Max sebességű letöltésnél a LuCi elérhetetlen!)

Eredeti firm vissza:
Minden alapon, csak a WifI van belőve. A lejátszás tökéletes, az szoftverbázisról egy 2 gb-s akármi max. sebességgel jön (10mb/s). (ez akár együtt is tökéletes)

Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

2 db Sapphire 6870 eladó, iPonos vásárlás. Eladás oka: gépbővítés.

(#18304) feel2006 válasza Mr.Skynet (#18302) üzenetére

feel2006
(kvázi-tag)

Szia,

Szerintem ezekre gondolsz, mint tapasztalat és nem Wiki. :)
Ez és ez, na meg ezek: 1 - 2

Érdemi megoldást és ötleteket, hogy mi lehet a baj én sem kaptam. :(
Beletörődtem, más funkciók miatt marad a mostani Fw.

[ Szerkesztve ]

(#18305) Keresztapper

Keresztapper
(senior tag)

Csak szőrmentén kapcsolódik a topichoz, de tud valaki valamit a transmission új verziója vs. transdroid probléma megoldásáról? Van ebben valami fejlemény?

(#18306) hati válasza Keresztapper (#18305) üzenetére

hati
(őstag)
LOGOUT blog

(#18307) prince6

prince6
(újonc)

Sziasztok!
AFS megosztást szeretnék működésre bírni az SMB mellett. Próbáltam a vargalex firware-re netatalk csomagot telepíteni, de nem sikerült.
Van valakinek ezzel tapasztalata?
Köszi

(#18308) Integra válasza Intruder2k5 (#18295) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

valami központi szervizbe kell vissza vinnem cserére a routert vagy ahol vettem? computer oázisban vettem ezt a "remekművet" :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18309) Kroni1

Kroni1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem tudjátok mitől lehet, hogy a router Wifin keresztül a notimra rendesen adja a UPC-s netet: szépen jön 50/5-Mbittel speedtest szerint is, viszont az androidos Motorola Defy telómra csak ~270kbit/1Mbit-et ad. A routert bgn mixed mdra állítottam. Az az érdekes hogy másik 54Mbps-es routerről viszont a telefon is gyorsabb.. Szerintetek?!

[ Szerkesztve ]

Ölni tudnék egy Béke-Nóbeldíjért!

(#18310) Intruder2k5 válasza Integra (#18308) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Ahol vetted... Az tökéletesen megfelel!

ASUS RT-N66U & Tomato firmware | http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php

(#18311) bambano válasza vargalex (#18254) üzenetére

bambano
(PH! félisten)
LOGOUT blog

légyszi súgj már egy kicsit:
ha le akarok fordítani egy openwrt-s routerre egy programot, akkor azt hogy kell?
letöltöm az openwrt-t az svn-ből, ettől függetlenül önállóan faragok hozzá cross-gcc-t mipsbe-re, meg binutilst? vagy van valahol letölthető toolchain?

a PH! kedvenc ISP-trollja (C) Tyberius | http://itcafe.hu/tema/a_nagy_openwrt_topic/friss.html

(#18312) hati válasza bambano (#18311) üzenetére

hati
(őstag)
LOGOUT blog

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18313) vargalex válasza bambano (#18311) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Ha olyan program kell, ami csomagként nem elérhető, akkor a cross compile kell neked.

Alex

(#18314) bambano válasza hati (#18312) üzenetére

bambano
(PH! félisten)
LOGOUT blog

(#18312) hati , (#18313) vargalex köszi

a PH! kedvenc ISP-trollja (C) Tyberius | http://itcafe.hu/tema/a_nagy_openwrt_topic/friss.html

(#18315) Integra válasza Intruder2k5 (#18310) üzenetére

Integra
(Jómunkásember)

viszem vissza, aztán ha eldurran az agyam veszek egy e4200-t vagy egy asus-t. vicces, de kb 2 hetes idővel fogják átvenni :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18316) PonPon válasza mákostészta! (#18301) üzenetére

PonPon
(senior tag)

ha ugyanazon a lan-on vannak az eszközök akkor gondolom nem kell a tűzfalat piszkálni, vagy tévedek?

(#18317) vargalex válasza mákostészta! (#18301) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Ahogy PonPon is írta, ha LAN-ról használod, nem kellenek a szabályok.

Abban nem vagyok biztos, hogy a /etc/exports-ban az IP és a zárójel között lehet-e space.

Nálam ilyen bejegyzés van:

/mnt/Torrent/Downloads/ 192.168.1.0/24(rw,insecure,all_squash,anonuid=0,anongid=0)

Igaz, ezzel azt érem el, hogy írható is lesz és az anonym kapcsolat root-al fog menni.

Alex

(#18318) gr8tjoey

gr8tjoey
(kvázi-tag)

Alex,

Kerestem itt a fórumban, de nem találtam: lehet a routeren kaid-t futtatni?
Itt egy leírás, hogy kell dd-wrt-ben indítani, tehát a csomag talán létezik is hozzá

http://href.hu/x/gg0t

EIK

[ Szerkesztve ]

------((-----))------

(#18319) vargalex válasza gr8tjoey (#18318) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Csomag nem létezik, de forrásból szerintem fordítható. A leírásban valóban van szó DD-Wrt-ről, de egy Linksys WRT54G kapcsán. Ami MIPS little endian. Míg a TP-Link TL-WR1043ND MIPS big endian. Azaz binárisan nem kompatibilisek, tehát ugyan az a verzió nem fog futni.

Alex

(#18320) Hakkuuuh

Hakkuuuh
(tag)

Sziasztok!

Már egy ideje megvan a router és sikerült is beállítanom egy csomó dolgot:
- QOS
- DynDNS
- Printer server
- USB HDD (ntfs)
- NTP
- FTP
- TORRENT

amik működnek / tek is szépen, de lenne még ötletem mire lehetne használni a routert, csak éppen a tárterület fogyott el :). Adott a lehetőség hogy külső tárterületre tegyem a programokat ez lenne egy memóriakártya. Az FTP és a torrent USB vinyón futna.

Kérdések:
- hol érdemes a SWAP partíciót létrehozni?
- hogyan lehet azt beállítani hogy a memóriakártya mondjuk, mindig az sda1 legyen a külső vinyó pedig az adb1

Az openWRT-m: Backfire 10.03.1 RC5 (de gondolom felmegyek RC6-ra amint a szükséges infókat összeszedtem :))

Köszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

Hardcore4Life

(#18321) Kroni1

Kroni1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem tudjátok mitől lehet, hogy a route keresztül a notimra rendesen adja a UPC-szépen jön 50/5-Mbittel speedtest sze viszont az androidos Motorola Defy telóm ~270kbit/1Mbit-et ad. A routert bgn mixe állítottam. Az az érdekes hogy másik 54M routerről viszont a telefon is gyo Szerintetek?!

Ölni tudnék egy Béke-Nóbeldíjért!

(#18322) vargalex válasza Hakkuuuh (#18320) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

Swap-ot én mindenképpen vinyóra tenném.

Azt, hogy mindig sda legyen nem lehet garantálni. Viszont át tudsz állni a label alapú mountolásra (/etc/config/fstab-ban beállítható).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18323) gr8tjoey válasza vargalex (#18319) üzenetére

gr8tjoey
(kvázi-tag)

Lenne kedved egy ilyennek nekiállni?
Mi itt a motiváció a fórumon? Sör? Virtuális sör? Zöld tea? Rombusz fotók? :D

A régi routerem DD-WRT-s, és azzal próbáltam összelőni az xbox-ot, de nem sikerült. Csodás lenne, ha menne vargalex fw alatt :R

------((-----))------

(#18324) vargalex válasza gr8tjoey (#18323) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi

Azt tudom ígérni, hogy valamikor a jövő héten ránézek. Én semmi ilyesmiért nem várok honoráriumot, úgyhogy motivációra nincs szükség. Csak időből kellene egy kicsit több. :)

Alex

(#18325) Tamy válasza Tamy (#18270) üzenetére

Tamy
(fanatikus tag)

Valaki aki jártas egy kicsit a programozásban ránézhetne erre, hogy hol a hiba benne. Esetleg más ötletet is szívesen fogadok a megvalósításra.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18326) bambano válasza Tamy (#18325) üzenetére

bambano
(PH! félisten)
LOGOUT blog

nem tudom, hogy bridge interfészen megy-e a tc, inkább rakd fel a fizikai interfészekre megfelelő irányban kétszer ugyanazt.

(#18327) Tamy válasza bambano (#18326) üzenetére

Tamy
(fanatikus tag)

Köszönöm, hogy segíteni próbálsz, a br-lan helyére beírtam az eth0.2-t, de így is ugyanazt a hibaüzenet dobja ki, ha újraindítom a scriptet:

Restarting bandwidth shaping: RTNETLINK answers: Invalid argument
RTNETLINK answers: No such file or directory
We have an error talking to the kernel
done

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18328) nimfas válasza vargalex (#18324) üzenetére

nimfas
(senior tag)

Szia!

Ha rádszakad az idő, segítesz a script ügyben? :D

De csak ha annyi időd lesz, mintha a templomóra dőlne rád :R

Üdv. G. :-)

(#18329) bambano válasza Tamy (#18327) üzenetére

bambano
(PH! félisten)
LOGOUT blog

melyik sornál?
nem ismerem fejből az ash-t, a bashban set -x -szel be lehet kapcsolni a nyomkövetést.

(#18330) Tamy válasza bambano (#18329) üzenetére

Tamy
(fanatikus tag)

Hogyhogy melyik sornál? Ezt most nem értem. A bash-ot feltelepítettem, de a set-x-el hibaüzenetet ad (No such file or directory), nélküle meg ugyanaz a hibaüzenet, mint az előbb.Pontosan hogy adjam ki ez a parancsot?

(#18331) bambano válasza Tamy (#18330) üzenetére

bambano
(PH! félisten)
LOGOUT blog

A #! /bin/sh sort ki kell cserélni #! /bin/bash-ra
majd következő sorba beírni: set -x

(#18332) Speeedfire

Speeedfire
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Itt a helyi Troll is?! ;]

Weblapom http://goo.gl/q0VKN || Linkkatalógusom http://goo.gl/91Qs4

(#18333) Tamy válasza bambano (#18331) üzenetére

Tamy
(fanatikus tag)

Ezt válaszolja:

root@OpenWrt:~# /etc/init.d/limit restart
+ insmod cls_fw
+ insmod cls_u32
+ insmod sch_htb
+ insmod sch_sfq
+ insmod sch_ingress
+ DEV=eth1
+ LIMIT_IPS=192.168.2.100
+ LIMIT_DOWN=200
+ LIMIT_DOWN_BURST=400
+ LIMIT_UP=400
+ case "$1" in
+ echo -n 'Restarting bandwidth shaping: '
Restarting bandwidth shaping: + restart
+ stop
+ tc qdisc del dev eth1 root
+ iptables -F -t mangle
+ sleep 1
+ start
+ tc qdisc del dev eth1 root handle 77:
RTNETLINK answers: Invalid argument
+ tc qdisc add dev eth1 root handle 77: htb
+ tc class add dev eth1 parent 77: classid 77:1 htb rate 20000kbit
+ tc class add dev eth1 parent 77:1 classid 77:10 htb rate 200kbit ceil 400kbit prio 2
+ tc qdisc add dev eth1 parent 77:10 handle 78: sfq perturb 10
+ tc qdisc add dev eth1 ingress
RTNETLINK answers: File exists
+ tc filter add dev eth1 parent 77: protocol ip prio 2 handle 80 fw flowid 77:10
+ tc filter add dev eth1 parent ffff: protocol ip prio 1 handle 79 fw police rate 400kbit mtu 6k burst 6k drop
RTNETLINK answers: No such file or directory
We have an error talking to the kernel
+ for ip in '$LIMIT_IPS'
+ iptables -t mangle -I PREROUTING -s 192.168.2.100 -j MARK --set-mark 79
+ iptables -t mangle -I POSTROUTING -d 192.168.2.100 -j MARK --set-mark 80
+ echo done
done
+ exit 0

(#18334) itg

itg
(újonc)

Üdv,

Néhány napja vettem egy ilyen kütyüt és gondoltam felrakom én is az openwrt 1.8-as hw. verzióhoz tartozó kiadását.

A remek leírásoknak megfelelően, mindössze két dolog okozott meglepetést:
1) alapból én nem a 192.168.x.x kiosztást használom és firmware frissítés után, kellett vagy 5 perc mire leesett, hogy a firmware nem veszi át a beállított dolgokat, mint pl. nslu2-nél.

2) nem is tudtam, hogy ntfs-re is lehet swap file-t létrehozni.

szóval köszönöm a segítséget!

(#18335) Intruder2k5 válasza bambano (#18331) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Ehhez persze kellene egy "opkg install bash" is, ha jól sejtem...
Vagy tévedek?

(#18336) bambano válasza Intruder2k5 (#18335) üzenetére

bambano
(PH! félisten)
LOGOUT blog

szerencsére ezt a problémát öntevékenyen megoldotta :)

(#18337) Intruder2k5 válasza bambano (#18336) üzenetére

Intruder2k5
(Szakértő)

Igen, miután megírtam a hsz-t már láttam! Csak közben Barátok közt-öt néztem, meg egyebek, és nem láttam a folytatást, mert nem frissítettem az oldalt... :)

(#18338) bambano válasza Intruder2k5 (#18337) üzenetére

bambano
(PH! félisten)
LOGOUT blog

az a baj, mályiban jártam (értsd: téglagyár :P ) ha azt megoldottam, előveszem a 1043-amat és majd megnézem, hogy mit kavar az a script...

(#18339) gr8tjoey

gr8tjoey
(kvázi-tag)

Találkozott már valaki olyan hibával, hogy amit a firewall menüpont alatt módosít, az nem jut érvényre? Egyszerűen törlődik save&apply után a routerből... Még lehet látni unsaved changes-ben, de amint apply-olom eltűnik.

------((-----))------

(#18340) sziada5925

sziada5925
(fanatikus tag)

Sziasztok!
A gépről másolnék adatot hálózati meghajtóra. A routeren Openwrt van, a külső HDD pedig ext4 fájlrendszerű. 600kB/s sebesség a csúcs. Az olvasás gyorsabb, 10MB/s felett van. Mitől lehet az írás ennyire lassú?

(#18341) Hakkuuuh

Hakkuuuh
(tag)

Sziasztok.

Miután beállítottam sokmindent (memóriakártyára telepítés, USB HDD swappal, tárhellyel, sok szolgáltatás), de az FTP-vel elhasaltam kicsit.

Alap telepítéssel és konfiggal root-al be tudok lépni és tudom használni, de ha szeretnék usereket és a jogaikat definiálni akkor nem tudok másolni az FTP-re.

Konfigom:

/etc/vsftp.conf (attrib: 644)
anonymous_enable=no
dirmessage_enable=yes
download_enable=no
dirlist_enable=no
hide_ids=yes
syslog_enable=yes
local_enable=yes
local_umask=022
chmod_enable=no
chroot_local_user=yes
check_shell=no
user_config_dir=/etc/vsftpd_users
log_ftp_protocol=no
listen=yes
listen_port=21
background=yes
max_clients=0
max_per_ip=0
idle_session_timeout=300
use_sendfile=no
anon_max_rate=0
local_max_rate=102400

/etc/vsftpd_users/ -ben az userek és a beállításuk (attrib: 755):
dirlist_enable=yes
download_enable=yes
write_enable=yes

passwd-ben (attrib: 644):
USER:********/:1001:1001:USER:/mnt/hdd:/bin/false

Esetleg lehet hogy valaminek az attributuma nem stimmel?

Köszi

Hardcore4Life

(#18342) vargalex válasza gr8tjoey (#18339) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hi!

A /overlay-on van hely? És az az önmagában álló cfg213837 redirect mi lenne?

Alex

(#18343) vargalex válasza Hakkuuuh (#18341) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

A /mnt/hdd-re adj az other users-nek írási jogot:

chmod -R o+w /mnt/hdd

Alex

(#18344) vargalex válasza sziada5925 (#18340) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

FTP-n és Samba-n is próbáltad? Esetleg nem fut közben más is? Próbáld meg, hogy az egyéb szolgáltatásokat leállítod (transmission, stb.). Mik a mount opciók? Router terhelés (load) másolás mekkora?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18345) Hakkuuuh válasza vargalex (#18343) üzenetére

Hakkuuuh
(tag)

Aucs, ez nekem i fájt :P! Köszi, az volt a baj.

Hardcore4Life

(#18346) gr8tjoey válasza vargalex (#18342) üzenetére

gr8tjoey
(kvázi-tag)

Szia,

overlayfs:/overlay/
40.00 KB / 832.00 KB
95% (792.00 KB)

Az üresen álló fw szabályt azért csináltam, mert a korábbi port forwardom csak így működik :S

Vagy akkor hogy kéne egy szimpla port forwardot megcsinálni? Ez eddig nem fogott ki rajtam

------((-----))------

(#18347) vargalex válasza gr8tjoey (#18346) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Mi az, hogy csak így működik a korábbi forward-od???

Alex

(#18348) sziada5925 válasza vargalex (#18344) üzenetére

sziada5925
(fanatikus tag)

Sambán próbáltam, FTP-t nem használok. A Transmission-t leállítottam közben természetesen. A többi kérdésre csak este tudok választ adni.

(#18349) gr8tjoey válasza vargalex (#18347) üzenetére

gr8tjoey
(kvázi-tag)

Szia,

Csináltam egy redirection-t:
RDP XP-re TCP+UDP wan:0.0.0.0/0:* Device:0.0.0.0/0:4090 lan:192.168.1.113:3389 DNAT

Ez így nem működött, nem értem el a hostot RDP-vel a 4090-es porton.
Hozzáadtam egy fw rule-t:

RDP XP-re IPv4 and IPv6 TCP+UDP wan:0.0.0.0/0:4090 Device:192.168.1.113:3389 ACCEPT

Ezután működik.

------((-----))------

(#18350) vargalex válasza gr8tjoey (#18349) üzenetére

vargalex
(Szakértő)
LOGOUT blog

Az első szabály elvileg elég. Bár, jó lenne a teljes config-ot látni, hogy egyértelmű legyen.

Alex

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.