Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fauszt

    senior tag

    válasz Fix #321 üzenetére

    persze, a jellemző sebesség az elméleti maximum felét sem éri el ezeknél a szabványoknál: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Fauszt

    senior tag

    válasz Fix #326 üzenetére

    Szerintem meg sokkal inkább neked kellene olvasni, feltéve hogy a #321-es hsz-ban nem hazudtál nekünk és a "négy gigás" kifejezés 4GB-ot (Gbyte), míg a "28p" 28 percet jelent, mert ezesetben teljesen normálisak az értékek, megvan a gyakorlati maximum sebességed, ahogyan az az általam #322-ben linkelt oldalon is olvasható.
    Elnézést, hogy segítettem neked, többé nem fordul elő.

    [ Szerkesztve ]

  • Fauszt

    senior tag

    válasz Zsadi #374 üzenetére

    Milyen IP-t kap a set top box és milyen IP-t kap a PC? Ha egy alhálózatban vannak, akkor ez alapján mennie kell, illetve még tűzfal blokkolhatja.

  • Fauszt

    senior tag

    válasz Zsadi #376 üzenetére

    Úgy tűnik egy alhálózatban vannak, tehát mennie kell, ha PC-n lévő tűzfal nem blokkolja. A leírás jó. Én már WinXP-n, Vistan és Windows 7 oprendszeren is teszteltem wmplayer 11 és 12-vel is, működik.
    Tehát vagy tűzfal blokkolja a PC-n az STB csatlakozását, vagy szar a wmplayer, vagy oprendszer hiba.
    Az STB vagy HGW hibát nem tartom valószínűnek, ettől függetlenül meg lehet próbálni egy újraindítást a HGW-n, majd ha a dsl led folyamatos, akkor az STB-n is és ha nem segít akkor wmplayer, oprendszer, pc csere.
    Tűzfal nincs telepítve a gépen, ha van, akkor abban engedélyezni kell a szolgáltatást, vagy ha ez bonyolult számodra akkor kapcsold ki vagy távolítsd el...

    [ Szerkesztve ]

  • Fauszt

    senior tag

    válasz netreg #402 üzenetére

    Pontosan nem tudom, hogy milyen internethozzáférést, milyen eszközökkel milyen hálózati elrendezésben és pontosan milyen beállításokkal szeretnél/próbáltál megosztani/összehangolni, valamint azt sem értem, hogy pontosan hol akadsz el.
    Csak internet nincs vagy maga a WDS WIFI híd sem épült ki? Egyáltalán volt elég jelerősség a kapcsolat sikeres kiépüléséhez a két eszköz között? A másik eszközt is felkészítetted a WDS kiépítésére megfelelő beállításokkal?
    Azt viszont biztosan mondhatom, hogy anno, amikor még volt Speedtouch HGW-vel T-Home előfizetésem, akkor 3 eszközzel is megpróbáltam párosítani és mindhárommal sikerült kiépíteni a WDS bridge kapcsolatot és mindeközben WIFI klienssel lehetett csatlakozni is a Speedtouch által sugárzott hálózatra.
    A 3 eszköz amivel próbáltam párosítani a készüléket: Air Live WT-2000R router, Air Live WL-5470AP és egy másik T-Home előfizetésemhez kapott Pirelli HGW.
    Ettől függetlenül persze lehet az eszközök WDS inkompatibilitása a probléma forrása, de akár beállítási gond vagy nem megfelelő WIFI jelerősség is lehet a hiba okozója.

  • Fauszt

    senior tag

    válasz Fauszt #403 üzenetére

    Ja és eredeti T-Home féle firmware volt a Speedtouch és a Pirelli HGW-hez is és egyikhez sem volt admin jogom, csak a 3play.

  • Fauszt

    senior tag

    válasz netreg #405 üzenetére

    Most már értem :).
    Feltételezve, hogy az ablakba helyezve a Speedtouch-ot elegendő a jelerősség a stabil WDS WIFI kapcsolat kiépítéséhez, a probléma fő forrása az Alice eszköz lesz.
    A WDS bridge vagy WDS repeater kapcsolat kiépítéséhez az ebben részt vevő összes eszköznek támogatnia kell ezt a kommunikációs formát, vagyis az Alice-ban is be kellene ezt állítani ugyanazon üzemmódban, csatornán és titkosítással, mint a Speedtouch ban és mindkét eszközben be kell menteni a WDS kapcsolat kiépítéséhez a másik MAC címét. (És itt jegyezném meg, hogy a fenti eszközeimből mivel max csak az Air Live WL-5470AP Access Point volt az, ami támogatja WDS esetén a WPA titkosítást is, így csak titkosítás nélkül vagy maximum WEP titkosítással sikerült kialakítani az eszközeim közt a WIFI hidat).
    Ha az Alice alkalmatlan WDS kapcsolat kialakítására, akkor hiába konfigolod WDS-nek megfelelően a Thomson eszközt, nem fog kiépülni a WDS híd.
    Az Alice eszköz által sugárzott WIFI hálózatra ez esetben akkor tudna csak csatlakozni a Speedtouch, ha támogatná a WDS nélküli universal repeater funkciót. Nem tudom a te Speedtouch eszközödön lévő firmware miket enged állítani ilyen téren, de a T-Home gyári firmware 3play felhasználói jogosultsággal biztosan alkalmatlan erre.

    [ Szerkesztve ]

  • Fauszt

    senior tag

    válasz netreg #407 üzenetére

    #406-os hozzászólásom úgy kezdtem, hogy Feltételezve, hogy az ablakba helyezve a Speedtouch-ot elegendő a jelerősség..., mégpedig azért, mert ha ez nincs meg, akkor a további gondolatmenetnek nincs értelme. Vagyis ilyenkor a problémád megoldása érdekében 1. lépésként a jelerősség gondot kell megoldanod, amiről még nem beszéltünk.
    Ráadásul a jelerősség problémán inkább csak ront egy olyan ritka alacsony teljesítménnyel (13-15dBm) rendelkező router mint a WRE54G és ha az antennája sem cserélhető, az csak további hátrány.
    A linkeden szereplő leírásnak mi köze a WDS-hez? Bár nem vagyok egy nagy angolos és csak nagy vonalakban néztem rá, de szerintem semmi. Az oldal ahogy én látom az universal repeater-ről szól, nem a WDS-ről. Ez persze nem baj, sőt még jobb is, mert ha az adó nem támogatja a WDS-t, universal repeater képes eszközzel akkor is tudsz hozzá csatlakozni és az adó által sugárzott jelet tovább szórni, persze csak akkor, ha van elegendő jelerősség is, amit nem győzök hangsúlyozni. De ezt az universal repeater dolgot is írtam már #406-ban.
    Azt, hogy miért nem megy a dsl modem nem tudom. Vagy rossz, vagy nem kompatibilis az ottani hálózattal. A hálózati specifikációkat a hálózat üzemeltetőjétől, vagyis az ISP-től tudod beszerezni.
    Egyébként meg én úgy látom, hogy a WRE54G a dd-wrt által támogatott routerek közt szerepel, legalábbis a v1 hardver verzióval rendelkező.
    Ugyanakkor meg mindezeknek már nem sok köze van a topik címéhez...

  • Fauszt

    senior tag

    válasz netreg #410 üzenetére

    Nem a WRG54G-re és nem is a WRH54G-re gondoltam, hanem amit írtál, a WRE54G-re. Tudom hogy nem router, legalábbis a gyári szoftverével, de mivel felmegy rá a dd-wrt, legalábbis az 1-es hardver verziósra, így akár azt is csinálhatsz belőle, pl. egy WISP routert vagy egy WISP+universal repeatert ezek már csak a szabad szoftver beállítási/programozási kérdések.

  • Fauszt

    senior tag

    válasz netreg #412 üzenetére

    Nem tudom mit értesz az alatt, hogy "teljes értékű router". DD-WRT sem képes egyetlen vezetékes ethernet portból többet csinálni, de switch csatlakoztatásával akár az is bővíthető.
    A WISP képesség azt jelenti, hogy az eszköz más eszközök által sugárzott vezeték nélküli hálózathoz képes kapcsolódni és az így létrejött oda-vissza WIFI kommunikációt hálózati cím fordítás (NAT) képesség révén szintén oda-vissza továbbítja az ethernet portja(i)ra kötött eszköz(ök) számára, tehát routol.
    Az universal repeatert meg már megbeszéltük.
    A WISP+universal repeater funkció meg a kettő kombinációja.
    A többi kérdést meg nem nekem kellene feltenned, hanem inkább a DD-WRT support-nak, bár nem értem miért görcsölsz ennyit a Speedtouch universal repeater-ré alakításával, hisz ha nem lesz elegendő a jelerősség a stabil WIFI kapcsolat kiépítéséhez az adó és a vevő közt, akkor hiába fog universal repeater-ként funkcionálni a Speedtouch, az eredeti problémád ugyanúgy megmarad.
    Szóval lehet hasznosabb lenne először a jelerősség problémán javítani az adó és a vevő közti távolság csökkentésével és/vagy jobb rálátás biztosításával és/vagy nagyobb érzékenységű ill. nyereségű antenná(k)kal és/vagy nagyobb teljesítményű eszköz(ök)kel, mint pl a TP-LINK TL-WA5110G.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák