Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fix

    tag

    válasz Fauszt #322 üzenetére

    Ha olvasod mit írtam meg meg nézed mit linkeltél be akkor rájössz, hogy azoknak az adatoknak a töredékét érem el. :Y

    Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

  • Zsadi

    őstag

    válasz Fauszt #375 üzenetére

    192.168.1.66 a PC, 192.168.1.64 a STB IP címe.
    Sajnos a leírások alapján nem megy. Megosztási beállításoknál eszközként nem jelenik meg semmi.

  • Fauszt

    senior tag

    válasz Fauszt #403 üzenetére

    Ja és eredeti T-Home féle firmware volt a Speedtouch és a Pirelli HGW-hez is és egyikhez sem volt admin jogom, csak a 3play.

  • netreg

    tag

    válasz Fauszt #403 üzenetére

    Te avagy az én emberem!:)

    Szóval: Adott egy 2Mb internet. A csatlakozást egy Alice/Pirelli Gate VoIP 2 Plus Wi-Fi modem-router-WiFi látja el, amibe a szűrőből jövő telefonkábel megy bele és WiFi-n sugároz. Vagy az egyik vagy a másik oldal elég gyenge, mert 20m és 2 fal után már szakadoz egy Mac Snow Leopard.

    Ezért aztán azt szerettem volna csinálni, hogy a 2. eszközt (Thomson ST780i WL) szintén modem-router-WiFi beteszem repeater módba a két épület közé (2. épület ablakába), így erősebb lesz a jel a másikban. Ethernet kábellel ki is próbáltam, működött is:
    Mac----WiFi----Thomson----Eth----Alice----ADSL----Internet Persze így még nem nyertem semmit, ki kéne cserélni az ethernetet WiFi-re. Kihúztam a két készüléket összekötő kábelt és megszünt a net. WiFi-n mehetne a kettő közötti kommunikáció. Ja és egymástól 30cm-re voltak, de volt, hogy át is vittem a másik épületbe.

    Azt mondták az ausztrál speedtouch fanok, hogy erre való a WDS. Valaki egy másik fórumon viszont azt mondta, hogy csak azonos gyártó azonos chipset működik együtt. Ez nyílván nem igaz, mert neked összejött inhomogén kapcsolat is. Az viszont elgondolkoztatott, hogy az Alice esetében semmit nem lehet konfigolni WDS szempontból. Tehát lehet, hogy emiatt nem tudnak kapcsolódni. Bár én nem igazán értem, hogy az Alice, aki csak ad, annak nem mindegy, hogy milyen WiFi eszközzel kommunikál? Az is fura azért, hogy a Speedtouch-on beállítottam ugyanazt a titkosítást, amit az Alice használ. Azonban a WDS konfigurálásnál megtalálja az Alice-t, fel tudom venni a listába, mint AP, de nincs kapcsolódás, bejelentkezés, authentikáció, amikor az Alice ellenőrizné, hogy ki a tök ez a Thomson. Lehet, hogy fordítva működne csak? Úgy értem az Alice tudna lenni AP, de nem tud lenni "főrouter".

    Ezért alternatív megoldásként megpróbáltam az Alice-t lecserélni a Thomsonra, de nem kapcsolódik fel az ADSL-re, így nem volt értelme tovább lépni. Lehet, hogy Magyarországon más a telefonhálózat mint Olaszországban. Pl. esetleg az Annex A / Annex B lehet probléma. Honnan tudhatnám meg, hogy ki mit szolgáltat? (A Thomson trécomos, az Alice telecom italiás).

    Szóval itt elakadtam. :O

    [-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

  • netreg

    tag

    válasz Fauszt #406 üzenetére

    Na ma beújítottunk egy Linksys WRE54G-s WiFi repeatert. Easy konfig, amíg át nem vittük a 2. házba működött is. Nem tudom jól csináltuk-e, de az SSID-t ugyanarra állítottuk be, mint a "főrouter". Ezután a Mac-en attól függően, hogy volt-e elég erős jel, az elérhetőWiFi AP-k között 0 vagy 2 ugyanolyan jelent meg, mert 1 az 1ben lemásolta az elérhető routert. Jellemzően azonban nem tudtuk elérni, hogy a gép ne az 1. házban lévőt keresse, hanem a 2.ban lévő repeater-acces pointot. Szóval az is látszik ebből, hogy tényleg nem (csak) a Mac kliens oldalán van gyengeség, hanem az Alice, mint forrás nem tudja eljuttatni a jelet 1 fal+20 méter távolságra, ami azért elég gyenge teljesítmény. Úgy néz ki veszünk egy erősebb routert az Alice helyett.

    WDS beállítás:
    WLAN fórumon ajánlották ezt a linket: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Repeater_Bridge Ezt nézd meg, pont ezt akarom csinálni. Ott viszont a főrouter esetén minden gyári! Persze a 2. routerben meg DD-WRT szalad, amit nem tudom egyelőre hogyan kell portolni a Thomsonra.

    Persze lehet, hogy neked van igazad, mert az Alice esetén híre-hamva nincs a WDs-nek:( És igen, az is igaz lehet, hogy a jelenlegi beállítással nem tud sima repeater lenni az ST.

    És egyébként a DSL modem miért nem megy ebben a vacakban? Az jó pont, hogy az antennát meg tudnám buherálni/cserélni egy erősebbre, mert az alaplapon van egy csatija.

    DD-WRT-t akarok!!! Help needed! :U BCM6348 chipen futna-e?

    [-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

  • netreg

    tag

    válasz Fauszt #409 üzenetére

    Igen, ezt tegnap is láttam. Az Alice nem ad elég jelerősséget. Amivel teszteltük egyébként a 2. házból az egy Linksys WRE54G WIRELESS ACCESS POINT / RANGE EXPANDER és nem ROUTER, bár van ahol így hivatkoznak rá (arukereso.hu), de ez nem korrekt. 1 db eth portja van, de az is inkább konfig célra. Csodálkoztam is, hogy megy rajta DD-WRT :)
    WRG54G vagy WRH54G-re gondoltál nem? :K

    Persze, picit tömör voltam. Önmagában semmi köze. Az elrendezés, amit csinálni akarok az ami pontosan azonos. Amint írtad is két lehetőség van (volt):
    1. WDS ha mindkét eszköz ezt támogatja. Mivel az Alice nem, legalábbis jelen állapotában nem lehet ezt beállítani, így ez ugrott.
    2. Repeater mód, tehát a Speedtouch működjön egyszerű repeater-ként, mert ekkor az Alice maradhat gyári állapotban. Ez viszont azért borul, mert a Thomson, bár Broadcom chipset alapú, de nem támogatott sem a DD-WRT, sem az OpenWRT sem a Tomato által (legjobb tudomásom szerint), így a repeater mód nem állítható be.

    Ennyi. :(((

    Ui. Visszatérve a topic címéhez: Azért még nem adtam fel teljesen. Szétszedtem a Speedtouch-ot, lefotóztam az összes chip-et, ellenőriztem a külső antenna csatlakoztatási lehetőséget (igen, lehet!) nyitok egy thread-et a DD-WRT-n és/vagy írok egy levélt a fejlesztőknek. Tekintve, hogy a Deutche Telecom vonzáskörzete viszonylag nagy és sok ilyen vagy hasonló cucc lehet használatban, ez sokakat érdekelhet, nem? Haló! Speedtouch T-home lúzerek! Érdekelne valakit DD-WRT a Speedtouch 780-on? :Y

    [-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

  • netreg

    tag

    válasz Fauszt #411 üzenetére

    Nem értettem mindent, amit írtál a WISP-ről, de ez meglepő! Gondolom, mivel ugyanaz a HW van benne mint néhány Motorola, Siemens, Buffalo, Belkin, Dell, Linksys eszközben, ezért fut? Teljes értékű routerként üzemeltethető? Tök jó!

    Visszatérve a Speedtouch készülékhez: Broadcom6348 chip van benne. A DD-WRT oldalon csak 4-es és 5-ös sorozatú Broadcomok támogatottak, de abból sokféle. Lehet, hogy meg kéne próbálnom valamelyiket rátenni, de nem tudom melyiket? Az se gond ha az ADSl rész nem működik. Van ötleted?

    [ Szerkesztve ]

    [-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

  • netreg

    tag

    válasz Fauszt #413 üzenetére

    Csak meglepődtem.

    Igen, igazad van, a jelerősséget úgy oldjuk meg, hogy lecseréljük az Alice-t. Viszont a másik házban a gázosabb szinten (földszint-alagsor) van a WRE, de kell majd valami fentebb is. Bár elképzelhető, hogy az új router, ha erősebb lesz az 1. épületből be fogja sugározni a 2. épüetben fenti szintet, de lehet, hogy nem, meglátjuk. Persze visszafelé is működnie kell, mert, ha gyengék a kliensek és ugyanazok a falak gátolják az adást, akkor hiába veszik a jelet, ha nem tudnak adni vagy csak nagyon kis sebességgel. Erre lenne jó a Speedtouch WDS módban esetleg repeaterként. Remélem az új router fogja tudni a WDS-t.

    Leveleztem a supporttal is, de megerősítették: a kombi eszközök nem támogatottak.

    Köszi az ötleteket, de tényleg!

    [ Szerkesztve ]

    [-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

Aktív témák