Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C0d3r

    addikt

    válasz bbmt #79586 üzenetére

    Wifi-s sebességhez észrevétel, hasznos lehet azoknak, akik saját router nélkül használják:
    Én is tapasztaltam ezeket az 5-6 Mbit-eket, tegnap este - amikor nem működött az DSL - kényelmesen átvitte pár méterre a HGW-től a 30-40 Mbit-et. Most, hogy megy a bonding (DSL+LTE aktív), ismét 4-5-6 Mbit a max.
    Bár szinte már kívülről fújom a teljes admin felületet, de egy beállítás felett csak elsiklott a szemem.
    A WLAN Settings -> Advanced Settings almenüben alapértelmezésben a "Enable WMM (QoS):" után pipa van, tehát engedélyezett a QoS. Kivéve a pipát szuperül működik, 30-40 Mbit többszöri méréssel megvan. Ha csak az egyik tunnel működik akkor jó, de a kettőt együtt úgy tűnik valamiért nem képes jól kezelni wifi-n.
    Tehát ajánlott ez a funkció kikapcsolása!
    Nem egyértelmű, hogy te miként próbáltad a méréseket (úgy értem kábelen vagy wifin), de egy próbát megér. Bár a wifi beállításai között van, lehet mégis hatással van ilyen szinten a működésre. Nem lepne meg, azért közel sem tökéletes az eszköz...

    Bonding és a tunnelek összeomlása más tészta, ott valami nagyobb gubanc lehet(ett). Fennáll még a hiba?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák