Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balpis

    őstag

    Sziasztok!
    Egy új DS216j NAS-ra kezdtem el költöztetni a fotóimat és pár filmet.
    Van egy Samsung smart TV-m, ami USB-ről gyakorlatilag minden általam letöltött formátumot lejátszott eddig.
    Most azzal szembesültem, hogy a NAS DLNA-val csatlakoztatható csak, és egyetlen filmet sem tud így a TV lejátszani, minden formátumú (avi, xvid, mkv) filmre azt mondja, hogy "nem támogatott formátum"...
    Mi lehet ennek az oka? Másnál működik rendesen a filmlejátszás a DS216j-vel TV-re?

    A fotókat mutatja (igaz, indexképek nélkül) és a zenéket is lejátssza rendesen a TV - bár ez utóbbira nem szoktam használni, de tegnap kipróbáltam.

    Van esetleg valami olyan megoldási ötlete valakinek, ami nem újabb eszközök beszerzésével oldja meg a problémát?

    A NAS-ra felkerült kb. 180k fotó, részben jpg, de közel fele raw (NEF és ORF) file, bő 500GB.
    Film van most rajta 100-200. De az utoljára felmásolt 2-3 könyvtárat nem is látom a TV-n (ezekben van a filmek 80%-a).
    Közben a NAS processzora 80-98%-on ketyeg 3 napja és ezt látom, szép lassan növekszik a szám és a százalék - bár a százalék érdekes módon időnként csökken...:

    Lehet ennek a folyamatban lévő konverziónak (hogy pontosan mit is konvertál, nem tudom) köze hozzá, hogy nem működik a videolejátszás a tévén?

    köszi előre is minden ötletet!

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz Fecmed #27576 üzenetére

    Én mégteljesen új vagyok ebben a témában, de első nap, pár adat felmásolása után egy resetre nekem is szükségem volt, mert nem emlékeztem a jelszóra, amit megadtam előző este. Röviden (4mp) nyomva a resetet az adatokat nem bántja, csak az admin pwd-t és a hálózati beállításokat törli:

    https://www.synology.com/hu-hu/knowledgebase/DSM/tutorial/General/How_to_reset_your_Synology_NAS

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz Patice #27580 üzenetére

    köszi, egy próbát megér, hogy ideiglenesen átmozgatok minden fotót máshova. Bár lehet kár lenne veszni hagyni a 3 napi munkáját a gépnek - most épp "total 94291 images" / 43%-nál jár, azaz 3 óra alatt haladt előre kb. 2000-et.... Hogy a százalék miért alacsonyabb, lövésem sincs ....
    De mégiscsak megnézem este, hisz nem sürgős a fotókhoz tumbnale készítés...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz Patice #27580 üzenetére

    Igazad volt! :R
    Nem is kellett mozgatnom a fotókat, simán leállítottam pause-sal a konverziót az átmozgatás előtt és tettem még egy próbát:
    megjelentek az eddig hiányzó videok azonnal, és mindent lejátszik a TV. Még a felmappelt DVD-ISO is megy. :)
    Szóval semmi gond, csak úgy tűnik, a 90% körüli processzorterhelés mellett nem volt elég kapacitás a DLNA-ra a NAS-ban.
    (mondjuk a taskok priorizálása lehetne jobb is, hisz ha a DLNA indításakor leállítaná - vagy lassítaná - a másik taskot, akkor nem fordult volna elő ez a probléma....Lehet, jelzem a support felé majd.)
    Köszi!

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz MrCsiT #27592 üzenetére

    "Még a felmappelt DVD-ISO is megy." - ezt kifejted kicsit részletesebben, hogyan is megy? :F (szájbarágósan, ha kérhetem a magyarázatot. :B )

    File Station, kiválasztott ISO, jobb egérgomb, mount virtual drive.

    Itt konkrétan egy video-DVD volt, amit egy filmként láttam a TV-n megnyitott "films" könyvtáron belül.
    Igaz, a képet nem tette ki teljes képernyőméretre, ennek a megoldása lehet a következő feladat :)
    (igaz, nagyon ritkán akad ilyen egyelőre, most is csak ismerős horvát sziklákat kezdtem el keresni az ötvenéves filmen :) )

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz blakey #57771 üzenetére

    Ezt nem tudom, de saját tapasztalat: pár hét eltérésselkét 3TB-s WD RED halt meg a 216j-mben az összel. Félév különbség volt a beszezési időben(2017. január-augusztus), szerencsére még mindkettő garanciális volt...
    Demivel JBOD-ban voltak, így minden veszett róluk - szerencsére volt külső mentés minden lényeges dologról...
    Szóvan NE JBOD semmi esetre sem!
    Remélem, az újak jobbak...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    Sziasztok!
    egy kérdésem lenne, hátha tudja valaki a megoldást:
    a régi DS216j-m hálózaton belül simán elérhető volt a local IP címen keresztül (pl.192.168.0.80) browserrel. Sőt,ha a quickconnect címet adtam meg, akkor is lokálisan érte el - átírta a címsorban a lokális IP címre a Firefox. Most decemberben cseréltem - a HDD-k halálának ráhatására - egy DS418-ra. Mintha az első napokban ez is elérhető lett volna, úgy emlékszem, azonban márhetek óta csak aquickconnect címmel érhető el, ha beírom diektben az IP címet, akkor egy idő után simán leidőzít.
    Vagy lehet, nem a NAS-ban hanem a routerben lesz a hiba? (ahhoz se nyúltam, de kitudja, a szolgáltató - T - módosított-e valamit...,nézegetem, de ott sem láttam semmit)

    Van még egy kérdés :DS photo:
    A könyvtárakat látom a telefonomon távolról, indexkép is tartozik hozzájuk. Azonban a könyvtárak többségénél "This photo set contains no photo" íródik ki, illetve felugró üzenetben egy mp-re: "Album data cannot be load now. Please try again later". Néhány könyvtár viszont látszódik rendesen.
    Tudom, az indexelés nagyon hosszú folyamat (meg is bántam, hogy nem egy mégerősebb - és bővíthető - NAS-t választottam inkább), de kb. ugyanannyi kép került fel, mint a 216j-n volt és 2-3hét alatt az is végzett vele, ez meg egy jelentősen erősebb HW elvileg, mégis közel két hónapja semmi változás.... Lehet valahol az indexelés állapotát ellenőrizni?

    köszi minden ötletet előre is!

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz Sanyi.mTs #57776 üzenetére

    én is erre tippoeltem, de ez már régóta
    "status: completed", azért hittem, hogy ez valami más indexelés lesz itt...

    akkor valami más gebasz van.
    Mondjuk fura, hogy folyamatosan kerreg éjjel - nappal...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    Sziasztok!
    Két kérdésem lenne, itt biztos van, aki tud segíteni:
    - DS418, 2*3TB HDD-vel, SHR. Szeretnék betenni egy harmadikat (esetleg majd 4-et is), de jó lenne, ha ez külön lehetne, az SHR-en kívül. Feleslegesnek érzem a filmek, zenék duplikált tárolását, elég lenne, ha a fontos dolgok (fotók, dokumentumok) lennének tükrözve. Azaz a rendszer, homes, photos maradna a jelnlegi helyén, de a music, video mehetne az új lemezre. Azonban nem emlékszem, hogy láttam volna lehetőséget a lemezek külön kezelésére. Esetleg manuális megoldás, ssh és úgy felmountolva? ha nem muszáj, nem piszkálnám "kívülről"...
    Bár igaz, ha beteszek még egy 3TB-st ugyanúgy 6TB kapacitásom lesz ha külön tudom tenni, mintha egy SHR-be kerülnek. De azt gondolom, ha külön menne, akkor amit épp nem használ (pl. a torrent), az leállna, kevesebbet pörögne, fogyasztana. Bár ez csak feltételezés.
    - korábban egy DS216j volt, amin a torrent is futott "normálisan". A csere után is fut, de 3 hónap alatt egyetlen bitet sem küldött kifelé, miközben úgy tűnik, aktív vagyok. A routeren (sagem F@st3890v3) nem állítottam manuálisan se korábban, se most semmit...
    - ja, van egy 3. kérédés is: DS photo vagy a photo station a képek egy részénél (akár könyvtáron belül is vegyesen) nem hozza be az indexképeket. Mi lehet az oka? A DS216j-nél a feltöltések után pár héttel már ment.

    Köszi szépen előre is a segítséget!

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz Marci112233 #58492 üzenetére

    Marci, Pubszon, Sanya!
    Köszi, értem az SHR-t, ahogy írtam is: "Bár igaz, ha beteszek még egy 3TB-st ugyanúgy 6TB kapacitásom lesz ha külön tudom tenni, mintha egy SHR-be kerülnek."
    De amin gondolkoztam, hogy most folyamatosan megy minden disk - és ráadásul sokkal hangosabb, mint ugyanilyen RED-ek voltak a 216j-ben -és arra gondoltam, hátha akkor leállna, ha semmi nem piszkálná, esetleg hallkabb is lenne így. Illetve ha nem 3-ast tennék bele, hanem 4 vagy 6-ost, akkor nagyobb lenne az elérhető kapacitásom - és egyáltalán nem lényeg a filmek és zenék védelme.
    Illetve tartok tőle, hogy a folyamatos üzemben hamar meghalnak ezek is - az előző két 3TB-s RED-em közül az egyik 33, a másik kb. 27 hónapot bírt, pár hét különbséggel megadták magukat. (szerencsére 36 hó volt a garancia..., de ezek már a cseréltek, nehéz lenne újra érvényesíteni...)

    A PhotoStation problémára esetleg valami javaslat? A Media indexing alatt a "Status: "Completed". Esetleg "re-indexing"? Csak tartok tőle, ez megint egy többhetes procedúra lesz...

    [ Szerkesztve ]

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz Borisz76 #58494 üzenetére

    köszi!
    Valószínűleg ez lesz, csak a lehtőségeket szerettem volna felmérni - én ugyanis a külön kötet lehetőséget nem láttam - bár lehet, nem i snagyon kerestem, hisz eleve SHR-ben akartam az első két lemezt.
    Sajnos az áthelyezés egyszerűen - komplett lakásfelújítás nélkül - értelmesen nem megy, hisz a kábelezés adott - és elég szegényes. (A nappali helyett mehetne még a gyerekszobába vagy a vendégszobába - ami most az "iroda", ki tudja, meddig... - de ez a háló mellett van, zavaróbb lenne sokkal.)
    Egyébként nem <nagyon> hangos, de észrevehetően hangosabb a DS216j-nél, és így pár hetente valami magyarázatot kell kitalálnom a családnak, amikor este a közelében jár a párom, hogy minek is ez a kütyü egyáltalán, vagy legalább miért nem volt elég a régi. Persze, akár ki is kapcsolhatnám esténként, de ez valahogy edig meg sem fordult a fejemben...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz takos #58496 üzenetére

    Mikor költöztél át?
    Nekem a filmek felmásolaása után - pedig nem sok volt, inkább fotó (100k nagyságrendben)
    pár napnak el kellett tellenie, mire a Samsung TV látta a szokásos módon afile-okat is, nem csak a könyvtárakat.

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz Pubszon #58497 üzenetére

    Igen,erre gondoltam!
    A kamera is szóba jöhet, régen (~2 éve) volt egy, amit rögzítettem vele, de egy DSM frissítés után többé nem látta a kamerámat. (elvileg nem supportált,valami olcsó kis kínai) Jó lenne ezt is újra beüzemelni, meg esetleg majd a közeljövőben még egyet...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz zAcsKO #58519 üzenetére

    bocs, már nem aktuális

    [ Szerkesztve ]

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz kazan23 #58530 üzenetére

    hogy éred el? az IP címmel vagy a NÉV.quickconnect.to címmel?
    Nekem érdekes módon a régi 216j ha hálózaton belül voltam - gyak. mindig wifin -, akkor a quickconnect címet is mindig átírta a lokális 192... címre, mindegy volt, hogy használom. Most viszont a NAS csere óta csak a quickconnect címmel érem el a 418-ast wifiről. Érdekes módon, etherneten simán megy a cím alapján, 192... eléréssel. Én sem értem, de így működik. (A kábelmodem egyben a wifi router is, az ethernet is oda csatlakozik.)

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz dkess #58643 üzenetére

    Csak megjegyzés: nálam pár hónapon belül két 3TB RED döglöt meg, mindkettő szerencsére még garanciaidőn belül. Mosta két újjal próbálkozok egy 4 lemezesben.
    Árban pedig - lehet, rossz helyen vettem, de több, mint 20% - 6kFt a purple és a Red között a különbség ebben a méretben, úgyhogy a 3. az most egy purple lett mellettük.
    (Igaz, külön kötetben, még meglátom, végül hogy fogom összerakni - van még egy 3 éver, de kevesett futott Red talonban, az valószínűleg bekerül a másik 2 mellé hamarosan.)

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz dkess #58667 üzenetére

    bocs, csak úgy éreztem, a Red a "mindenható" a NAS-ba. És csak megjegyeztem, én is ebben bíztam, de sajnos az sem az... :(
    És két elég távoli sorozat volt, az egyik 2016 novemberi gyártás, ha jól amlékszem, a másik 2017 június vagy július...
    Van egy mégrégebbi, de az alig pár hónapot ment.
    Ennek ellenére bizakodom, hogy a két új nem fog elszállni egy jó darabig...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz Sanya #58674 üzenetére

    majd legközelebb...
    ezeket már nem cserélem.
    Lesz most 3*3TB RED + 1*3TB Purple. Ezek mevannak. A kérdés már csak az, nyerhetek-e bármit - tudom, tárhelyben nem -, ha a gyakrabban használt de nem kritikus dolgok külön kötetben a purple-ön vannak csak (pl. zene, torrent, esetleg kamera), a redek leállnak-e - és jó-e ez élettartamban, zajban, fogyasztásban - ha épp nem használom. (bár belegondolva a Drive azért hétköznapokon elég gyakran piszkálja, ha dolgozom...)

    valaki készített már esetleg APC UPS-hez RJ50-USB kábelt? Egyelőre RJ50 csatlakozót se találok értelmes áron itthon (ha van is pár száz Ft-ért, a szállítás ezres, valahol személyesen kellene találni, de túl ritka :( ) - Kínából meg nem biztos, hogy akarok 10 db-ot rendelni most...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    Sziasztok!
    A decemberben összerakott NAS-ban 2 WD30EFRX van SHR-ben (mindkettőt újra cserélték ősszel-télen totális elhalálozás miatt). Az egyik (1314 üzemóra) két napja dobott ilyen üzeneteket:
    "Read abnormality (UNC error) is detected on drive 3 on DS418"
    "An I/O error occurred to drive 3 on DS418"
    "Bad sector was found on disk[3]."
    A "Logs" alatt elég sok (20-30) erre utaló Error szerepel.
    A storage manager és a SMART adat szerint (de az még februári!) a státusza "normál".
    Aggódjak nagyon?
    (egyelőre kicsit aggódok)

    próbálok "extended test"-et futtatni. Tegnap este indítottam, akkor kb. 6 órát írt rá. Most reggel óta 90%-on áll. Ez normális?
    Futott valami indexelés közben, de azt leállítottam már reggel. A download station fut még. Lehet ez az oka? Le tudom egyben állítani vagy csak egyesével a seedelést?

    köszi szépen előre is az ötleteket!

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz dkess #58950 üzenetére

    szia!
    van még egy 3TB-s Red-em, csak pár hetet használt egy Zyxel-ben, amit csak pár havonta kapcsoltam be. Azt terveztem ide áttenni a poolba harmadikként, ha már elég stabil és mindent lementettem már. Épp ideje lett volna...
    A korábbiak a 216j-ben haláloztak el. De ott egyértelmű volt, semmi nem is tudott velük semmit kezdeni. Ezzel most 14 bad sector miatt (ennyi riasztást adott a NAS, lehet, több is van, de azóta nem is írtam rá szinte semmit) nem tudom, mehetek-e garanciában vissza - eleve lehet, hogy nehéz lesz, van kereskedő, aki nem gondolja, hogy csere után újra indul a garancia...

    A download stationt leállítottam (mondjuk most jöttem rá, miért is volt minimális seedem, a max. rate 20k-ra volt állítva, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyon terhelhette volna), a SMART tesztet is (ugyanúgy állt ma reggel is 90%-on). Most fut újra, estére kiderül, meddig jut és mit hoz ki, ha lefut egyáltalán...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz gyugyo79 #58951 üzenetére

    Jó ötlet. Várok még estig az újraindított tesztre, utána kikapcs és HDSentinel....
    Aztán kiderül (vagy beborul...)
    köszi!

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz balpis #58976 üzenetére

    Hát elakadt az extended teszt így is....
    Beraktam asztali gépbe, 3 éve volt utoljára win indítva rajta, most rájöttem, nincs HDS rajta (pedig valaha volt). Sajnos az ingyenes verzió nem futtat extended tesztet, de aztán rájöttem, hogy a gyártó (WD) oldalán is érdemes keresgélni.
    A WD-től letöltöttem a DLGDIAG-ot.
    A quick test ezzel is OK-t mondott. Azonban az extended itt már 70% körül elkezdett akadozni, majd félóra után kiszállt FAILED-del. "Text error code: 08 -Too many bad sectors deceted"
    Szóval próbálkozom a garanciális ügyintézéssel. Eddig nagyon korrektek - bár nem túl gyorsak - voltak mindig.
    (most jöttem rá: ez a legújabb RED-em, most februárban kaptam egy 2017. november vásárolt és két év után bedöglött helyett :(

    Nagyon nem bízom már bennük. 3-at vettem kb. fél éves csúszásokkal, ebből az első keveset volt használva, még jó (de tesztelni fogom azt is most már...). A 2. 2,5 év után halt meg, a cserében kapott futott eddig 4 hónapot, egyelőre még jó, de a harmadik 2 év után adta be a kulcsot és a cserében kapott is döglődik 2 hónap után.
    Enyhén szólva nagyon rossz statisztika, főleg, hogy nem egy sorozatból valók, ill. semmi strapa nem érte őket, és most az utolsó nem is ott van használatban, mint a korábbiak.

    Emlékeim szerint eddig 3.5"-os HDD összesen 2 halt meg a gépeimben: az első egy 320MB-os Caviar volt valamikor a 90-es években - sajnálom is, pár munkám mentés nélkül csak ezen volt meg :( - , a második egy WD 500GB-os pár éve, ami egy MyBookban volt eredetileg és kb. 3-4 hetet ment összesen, de a sokéves állás után már nem lehetett elindítani.
    (Ezek mellett 1-2 db problémás 2.5" is akadt, az iscsak sokévente egy...)

    Mindig eldöntöm, hogy WD inkább nem, de aztán valamivel csak meggyőzőm magam és kisebb kitérők után visszatérek. Azt hiszem, ezek után nem fogok...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    Sziasztok!
    Semmi kérdés vagy probléma, csak egy kis érdekesség, amit a napokban tapasztaltam míg a nasok között körbejárattam pár lemezt:

    - Zyxel NAS326-ból kivett HDD-vel a DS216j nem tud mit kezdeni. Be kellett tennem egy asztali gépbe, hogy megszüntessem a particionálását, utána OK.
    - később a 216j->418 átpakolás, abban ott hot spare-nek majd shr javításra használava nem okozott gondot, ha jól emlékszem
    - DS418-ból kivett - ott shr-ben használt - HDD-vel a DS216j úgy tűnt, látja, végig is ment a konfigurálás (gépnév, syno account, admin, töröl mindent a lemezről, stb.), utána viszont sikít, hogy degradálódott és semmi értelmes lehetőség (itt egymaga lett tervezve a lemez most). asztali gépen nézve: particionálás maradt a DS418 szerinti (ott csak 3TB-re volt használva a 4TB-s lemez). Particiók megszüntetve, vissza a DS416j-be, minden OK, előlről kezdve a konfigurálást. (közben persze mindig jelzi, hogy a syno account használatban van már, ide akarom-e áttenni - persze, hisz ehhez volt eleve rendelve...)
    - Ezekhez képest a NAS326-ba betettem két ősrégi HDD-t, amik valaha egy asztali gépben voltak linux alatt raid1-ben, majd 4-5 éve a fiókomban pihentek. A Zyxel azonnal, a lemez csere után simán a régi beállításaival feljön - azaz nem a HDD-n tárolja ezeket -, ismeri a usereket, pwd-ket, régi IP címét, stb. Pár perc alatt összerakta a két lemezt raidbe és megy....
    Ez szimpatikus volt, hogy ha nem menne új gazdához a Zyxel, akkor pár perc alatt használhatnám alapvetően a régi konfiggal az új lemezekkel.

    A terv egyébként DS418 rendszeres használata fotók és videok mentése, 2-3 user laptop és mobil mentéseire, zene és video tárolása, lejátszása, a DS 216j pedig a fontos dolgok backupja remote, és mellette minimális egyéb használat talán (lokális filmnézés TV-n, esetleg pár letöltés). Ehhez, ha elakdok még jövök majd kérdéssel a szakértőkhöz :)

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz gergo36 #59469 üzenetére

    én átdugnám az Asuson a WAN helyett egy LAN portba és ellenőrizném, hogy ugyanabban a hálóztaban van-e a szolgáltatói routered és az Asus. Lehet, régen mindkét eszköz a 192.168.0.x vagy 192.168.1.x volt, most meg az egyik .0.x a másik meg .1.x.
    És DHCP-t csak az egyik eszköz osszon! (ha mindkettő, akkor külön, szeparált tartományból - pl. egyik 100-ig, a másik 100 felett - de ennek nem látom életszerű indokát...)

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz gergo36 #59476 üzenetére

    Lehet, hogy működne így is (megfelelő hozzáértő finomhangolással), de nem hiszem, hogy pl. a NAS a dupla NAT-oláson át tudja állítani a szolgáltatói routerben a portforwardingot.
    Én - nem vagyok IP-s szakember, csak felhasználó! - átdugnám a routerem LAN portjába a szolgáltatói felé menő kábelt és levenném a DNS osztást benne.
    A biztonsági kérdéseket (hogy mi előnyt hozhat az esetleges dupla tűzfal alkalmazása) nem lázom át.
    Nekem is valami hasonló próbálkozásom volt korábban, de miután valahogy sikerült belőnöm a rendszert, rájöttem mosta távmunka időszakban, hogy a régi routerem FE portjai miatt túl lassú minden, és mivel elviselhető a net egyetlen Wifivel is a lakásban, így lecseréltem egy olcsó gigabites switchre...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz gergo36 #59482 üzenetére

    Ahogy mofiba írja utánad, jó lehetne, de ha jól értem, nálad kell a a szolgáltatói router is, mert egy tv azon él.
    Én simán levenném a DHCP-t az asusról, átdugnám LAN lábra a WAN-ról a kábelt (igen, a többi rátett eszköz is fogja látni a teljes hálózatot), adnék neki egy fix IP címet (de azt lehetőleg a többi vezetékes dolognak is)
    a wifi beállításokat tem tudom, kell-e módosítani. Én két külön AP-t használtam régebben a földszinten és az emeleten, de az nagyon nem elegáns dolog...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz gergo36 #59507 üzenetére

    A laptoppal látod a NAS-t a LAN IP cím alapján?
    A megfogalmazásod sajnos nem lett egyértelmű számomra, melyik routerre (asus vagy a szolgáltatóé) tetted most ezeket. Biztosan jó tartományban van a NAS (a szolgáltatód routereáltal meghatározott 192.168.1.X-et kapott - hajól emlékszem, ezt írtad korábban, hogy a router az 1.1). A default gateway a NAS-ban jó? (a ...1.1?)
    Én simán a NAS-on adtam a fix címet (a DHCP tartományonkívülről), de a DHCP-t osztó routeren is beállítható, gyakorlatilag mindegy.
    Reset után elvileg az adatoknak nem szabad elveszni, de vannak itt hozzáértőbbek.

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz gergo36 #59534 üzenetére

    Örülök, hogy összejött :)
    Eez a wifis probléma nálam is előjött már. És itt is kérdeztem pár hete, de senkinek nem volt használható ötlete.
    Azonban furamód most kipróbáltam, megy...
    Pedig tuti semmit nem állítotam sehol.
    Az asus wifijét használod ilyenkor? Ugyanabból a tartományból kapod a címet, mint vezetékes esetben? Ezt is aszolgáltatói routered osztja vagy az asus? itt lehet még esetleg probléma.

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz balpis #59017 üzenetére

    Sziasztok!
    csak érdekességként: az áprilisban említett, problémás 3. 3TB-s WD RED is cserére került (először a 3-ból 2, majd ezek egyike ismét)
    Szerencsére a bolt (iway) nagyon korrekt volt, még meg is említették, hogy figyeljek a papírra, mert a garancia újraindul.
    Úgy tűnik, van még EFRX raktáron (sőt, februári gyártás), így nem kell kevernem az új típust a régivel. És bizakodom, hogy nem kezdnek el újra megdögleni....
    (illetve próbálok még backuppal védekezni, de ehhez külön hozzászólásban kérek majd segítséget)

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz AiRLAC #59575 üzenetére

    gondolkozom rajta, de két hónapon belül vettem egy 4TB-st (igaz, máshol, mert 10%+ volt a különbség) és egy 3TB purple-t itt. Kicsit kiköltekeztem....
    Végülis a 4Tb végszükség esetén átmozgatható ebbe,és van eg 3TB green is, 5-6 éves, de csak párszáz órát futott, amiről valójában minden lényeges mentve van a NAS-ra is.
    De megfontolom....
    (fura, van náluk mindkét fajta, az újabb 10%-kal drágább a réginél..)

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz HorJoci2 #59642 üzenetére

    Nekem majd 3 hónapot bírt a legutóbbi Red, ez azért már ahhoz képest is nagyon rövid idő lenne...
    Nézz rá azért egy asztali géppel valami ellenőrző programmal (HDs vagy a WD support oldalán is van erre használható), ha ott látszik és van rajta valami, akkor töröld a partíciókat és kezdd előlről.
    Ha nem,akkor garanciális ügyintézés...

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    sziasztok!
    Hátha valakinek tapasytalata ezzel kapcsolatban:
    Van egy elég régi sricam (talán sp012, nincs ráirva a tipus) kamerám. Régen valhogy csatlakoztattam még az előyő NAS-omhoz , most hosszú idő után szeretném ismét (ki kellene deritenem, melyik szomszéd macska szarja össze a kertet...). A sricam alkalmazás a telefonon jól működik. A jelszót most állitotta át, az tuti jó. A usernevet próbáltam admin és Admin alakban is. IP c0m fix.
    Ennek ellenére nem tudok kapcsolódni hoyyá, authentikáció nem megy. Persze valószinűbb, a protocol vagy a port nem stimmel. Van esetleg valakinek ilyen kamerája "generic"-ként csatlakoztatva surveillance stationhöz? Vagy valami más módon esetleg?
    köszi!

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • balpis

    őstag

    válasz Hooper #91360 üzenetére

    Nekem is igy van, SHR-ben, de külön. Mást tartok rajta, nem annyira fontos dolgokat, és ha kell, nagyobbra cserélhetem a többi nélkül is.

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Új hozzászólás Aktív témák