Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viraga

    tag

    Sziasztok!
    Óravásárlás előtt állok, végigolvastam a topikot, és szeretném a véleményetek kikérni. Inkább kvarcban gondolkodok, akinek ez off, ne is olvassa tovább. Szépek az automaták, tényleg minden tiszteletem a régi mestereké, az órakészítés gyökerei csak a mechanikushoz nyúlnak vissza, stb, de mivel nem biztos, hogy minden nap hordanám az órát (hétvégén tuti nem), ezért letettem ezekről. Nagyon idegesítene mikor felvenném, hogy lejárt, az időt, dátumot be kell állítani. Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy óraforgatót használjak. A másik, hogy ha tényleg el akarja érni az ember az akár évszázados (vagy több) élettartamukat, akkor pár évente nem lehet kispórolni a karbantartást. 40-60 ezer tallért tudnék jelenleg rászánni az órára, azt hiszem nem ez az az árkategória, amit feltétlen megéri egy életen át szervizeltetni. Persze ha megszereti az ember, végülis...
    Szóval mégis inkább kvarc, nem tartok még ott, hogy egy életre vegyek órát. Kvarcból jelenleg inkább a japánok (Citizen, Seiko) amik tetszenek. Citizennél nekem szimpatikus az Eco-Drive... A weblapjukon olyan részletes és meggyőző a FAQ, hogy nehezen tudom elképzelni, hogy szükségszerűen tönkremenne, elfáradna bennük a kondi. Az persze simán benne van, hogy 10-15 év alatt más elfárad az órában (vagy akár a kondenzátor), na de más órában lehet, hogy 5x cseréltettem volna elemet ennyi idő alatt... (Tömítéscsere miatt vszínű nem vinném 2 évente óráshoz :B , mert nem használnám vizes helyen.) Másrészt az is tetszene, hogy kicsit kell foglalkozni az órával (ha nem használom, feltölteni időnként), de mégsem napi szinten, mint az automatánál. Tekintve, hogy megadott árkategóriában szinte az összes citizen eco-drive, így nem is tudnám kikerülni.
    Viszont ott van a Seiko is, és erre vontatkozik az egyik kérdés: Seiko, vagy Citizen? (tudom, nehéz kérdés, és nem is lehet tuti választ adni, gondolom ilyen árban nincs nagy különbség, azt válasszam amelyik jobban tetszik...)
    Másik kérdésem a tokra, karkötőre vonatkozik. Inkább tömörszemes (ha ilyen árban van egyáltalán) acél, vagy lemezből hajlított titán? Netes képeken sajnos egyáltalán nem lehet látni, hogy milyen fajta a szemek kiképzése, de gyanítom, hogy ilyen árban nem nagyon lesz tömör szemes... Ha mégis, az tök jó lenne. Titánnak írt órák színe nagyon változó. Én úgy tudtam, a titán eredeti színe sötétszürke, ilyen pedig alig van, a többség világos színű, akár ezüstösen csillogó. Ez mitől van? Bevonat? Ha igen, gondolom lekophat, ami nem túl biztató, illetve elég gagyisztikus lesz megkopva :( . Ha kopik, le lehet csiszoltatni, políroztatni az egészet az alap fémig?
    Jelenleg itt állok: japán kvarc, lehetőleg zafír üveg, és ha nem néz ki túl sérülékenynek, titán szíj és tok. Na és persze tetsszen... nem linkelek konkrétat, több is tetszik. Helyzetemet egyszerűsítendő láttam, többen választottak mérsékelt árú svájci kvarcokat (Tissot, Certina). Ott is vannak szépek... :U

  • viraga

    tag

    Megszületett a döntés, és vettem egy ilyen órát: [Citizen AT1100-55F] Élőben sztem sokkal szebb, mint a képen, a mutatók nem ennyire zöldek, az indexek és a számok fényesek. A tok és a szíj sokkal sötétebb (titán). A "lünettát" körülvevő sáv fényes, eladó azt mondta, acél. Hát, nem tudom, hogy lehet acélt felvinni titánra, majd kiderül, fog-e kopni - remélem nem. Zafírüveg, Eco-drive, teljes feltöltés után 150 napig megy elvileg.
    Viszont van egy kis bibi, és nem tudom mit tegyek... Hátha vkinek van tapasztalata. Megvétel napján este eltekertem a dátumot... Kb 20.30 és 21.00 között, de nem is tudom a pontos időt. Pedig itt is volt erről szó, mégsem jutott eszembe, hogy nem szabad. :( A használatit ez után a nagyszerű cselekedet után olvastam el, és benne van: a dátumot állítani este 8 és reggel 4 között tilos. Na mondom szuper, lehet, h tönkretettem... Másnap reggel beteljesült a rémálom, ugyanis a dátum nem váltott. Reménykedtem, hogy hátha napközben 12-kor fog (bár a 24-órás mutató jól áll). Akkor sem váltott. Következő reményem vki korábbi hsz-e alapján az volt, hogy hátha majd este 9kor vált, 24 órával azután, h tekertem. Sajnos ekkor sem történt semmi. Ez idő alatt nem nyúltam hozzá az órához, sem a dátumhoz, sem az időhöz. Elég kellemetlenül éreztem magam. Vásárlás napján így el....ni... Nézegettem a citizen weblapját, mert írt vmi resetről, amit akkor lehet csinálni, ha teljesen lemerült az óra, és megálltak a mutatók. Ilyenkor 30 mp-re ki kell húzni a koronát, majd beállítani az órát, és így feltölteni. Dátumról ennél a résznél semmi. A FAQ-ban, és mindenhol a weblapon kerestem a dátumállításról vmit. Sehol nem volt egyetlen figyelmeztető szöveg sem, semmi. Viszont fent van az órám használatija, angolul, pdf-ben. Letöltöttem, jött a meglepetés. A magyar számos helyen eltér, nem is kicsit, az angol pdf-ben nincs 8 és 4 közötti időszakról semmi! Írja viszont ezt: "If the date is set when the time on the watch is between about 9:00 PM and 1:00 AM, the date will not change on the following day." Magyarul: ha kb este 9 és hajnal 1 között állítod a dátumot, a következő napon nem fog lépni a dátum. Következő mondat: "If this happens, reset the date after temporarily moving the hands to a time outside the above time period." Én ezt így értelmezem: "Ha ez történt, állítsd be a dátumot úgy, hogy ideiglenesen a fenti intervallumon kívülre állítod az időt (mutatókat)". Még egyszer megjegyezném: a magyar használati még csak hasonló dolgot sem említ... :((( Megpróbáltam ezt, hajnali 3-ra állítottam az időt (mert nem akartam sokat tekerni), eközben a dátum lépett egyet, mikor éjfélnél tovább tekertem. Így a dátumot nem is állítottam, mert már a helyeset mutatta. Az időt visszaállítottam, majd teljes megnyugvással aludtam el. Reggelre a dátum nem váltott... Megint nem... Most már végképp nem értem. Azóta éjfél nem volt, így nem kellett még váltania, kézzel állítottam egyet rajta, illetve megpróbáltam ezt a resetet (korona ki egy időre), hátha használ. Vkinek hasonló tapasztalat? Segítség! Mégis elszúrhattam? Azt pedig egyszerűen nem értem, a használati utasítást hogy a fenében nem lehet normálisan lefordítani??? :((

    [ Szerkesztve ]

  • viraga

    tag

    válasz seiko #1690 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat!
    Már működik az óra, minden rendben! Az előző hsz-em írása után éjfélkor végre váltott.

    Seiko: Lehet, hogy az volt a baj, amit írsz, talán az, hogy a dátumhoz külön nem nyúltam hozzá, vagy esetleg az, hogy 22:00-ról 03:00-ra tekertem, azaz tképpen egy napot előre. Nem tudom, de lényeg, hogy már működik.

    glutamin, ill mindkettőtöknek: mivel van 24-órás mutató az órán, ezért az végig egyértelmű volt, hogy éjszakát vagy nappalt mutat. Én sem gondoltam komolyan először, hogy tönkremenne, elvégre jócskán éjfél előtt voltam még mikor tekertem. Főleg azért volt valószínűtlen, mert kvarcóra, ezeket biztos sokkal egyszerűbb bolondbiztosra megcsinálni, illetve azt elérni, hogy rövid idő alatt váltsa a dátumot. Viszont a nyavalyás magyar használati elbizonytalanított. Talán az, hogy a citizen ilyen esetben következő nap nem vált, egyfajta biztonsági lépés, hogy másnap véletlenül se tudd rosszkor állítani a dátumot. Vagy azért van, hogy ránevelje a usert, nem lehet kénye-kedve szerint bármikor tekergetni az órát. :) Vagy pedig egyszerűen technikai oka van.

    A normál váltás egyébként kb 23:35-23:40 között kezdődött meg, és éjfél után 5 perccel véget is ért.

  • viraga

    tag

    válasz ruci #1721 üzenetére

    Citizen Eco-Drive-om van. A pontosság sztem sem ettől függ, hanem a kvarcszerkezettől, ami sokféle lehet. Ez tükröződik az óra árában is, bár érdekes módon (egyelőre?) ezt nem használják reklámfogásként. Én legalábbis nem láttam eddig. Mutatós óránál sztem kevésbé érdekes, hogy mp-re pontos legyen, a digitális kijelzésnél sokkal könnyebb ezt ellenőrizni. A mutatókat bevallom ált. én még percre pontosan sem nézem, inkább csak 5 percekben gondolkodok. A mp mutató meg olyan kicsi, hogy nem is foglalkozok vele :) . 2 hete van meg az óra, ami nem sok idő, de most megnéztem, és az akkor beállítotthoz képest 1 mp-et (!) siet, ami sztem bőven jó. (time.kfki.hu-hoz szinkronizálom az internet-időt.) Nagyon nem bántam meg, hogy nem automata órát vettem, a mindennapi használatban ez nekem sokkal jobban megfelel. A kondenzátor, mint minden más, elromolhat, de sztem kb annyi az esély rá, mint hogy az órában bármi más elromoljon, azaz külön emiatt aggódni felesleges. Ezeket nem 1000 évre tervezik, cserébe sokkal kevesebb gondoskodást igényelnek. A napelemes rendszerről nem sokat tudok mondani, jár az óra. Külön nem foglalkozok töltéssel, max annyira, hogy ha otthon hagyom úgy teszem le, hogy napközben minél több fény érje. Teljesen feltöltve 150 napig megy, de a mindennapos töltést "szereti" inkább a citizen szerint.

Új hozzászólás Aktív témák