Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viraga

    tag

    Megszületett a döntés, és vettem egy ilyen órát: [Citizen AT1100-55F] Élőben sztem sokkal szebb, mint a képen, a mutatók nem ennyire zöldek, az indexek és a számok fényesek. A tok és a szíj sokkal sötétebb (titán). A "lünettát" körülvevő sáv fényes, eladó azt mondta, acél. Hát, nem tudom, hogy lehet acélt felvinni titánra, majd kiderül, fog-e kopni - remélem nem. Zafírüveg, Eco-drive, teljes feltöltés után 150 napig megy elvileg.
    Viszont van egy kis bibi, és nem tudom mit tegyek... Hátha vkinek van tapasztalata. Megvétel napján este eltekertem a dátumot... Kb 20.30 és 21.00 között, de nem is tudom a pontos időt. Pedig itt is volt erről szó, mégsem jutott eszembe, hogy nem szabad. :( A használatit ez után a nagyszerű cselekedet után olvastam el, és benne van: a dátumot állítani este 8 és reggel 4 között tilos. Na mondom szuper, lehet, h tönkretettem... Másnap reggel beteljesült a rémálom, ugyanis a dátum nem váltott. Reménykedtem, hogy hátha napközben 12-kor fog (bár a 24-órás mutató jól áll). Akkor sem váltott. Következő reményem vki korábbi hsz-e alapján az volt, hogy hátha majd este 9kor vált, 24 órával azután, h tekertem. Sajnos ekkor sem történt semmi. Ez idő alatt nem nyúltam hozzá az órához, sem a dátumhoz, sem az időhöz. Elég kellemetlenül éreztem magam. Vásárlás napján így el....ni... Nézegettem a citizen weblapját, mert írt vmi resetről, amit akkor lehet csinálni, ha teljesen lemerült az óra, és megálltak a mutatók. Ilyenkor 30 mp-re ki kell húzni a koronát, majd beállítani az órát, és így feltölteni. Dátumról ennél a résznél semmi. A FAQ-ban, és mindenhol a weblapon kerestem a dátumállításról vmit. Sehol nem volt egyetlen figyelmeztető szöveg sem, semmi. Viszont fent van az órám használatija, angolul, pdf-ben. Letöltöttem, jött a meglepetés. A magyar számos helyen eltér, nem is kicsit, az angol pdf-ben nincs 8 és 4 közötti időszakról semmi! Írja viszont ezt: "If the date is set when the time on the watch is between about 9:00 PM and 1:00 AM, the date will not change on the following day." Magyarul: ha kb este 9 és hajnal 1 között állítod a dátumot, a következő napon nem fog lépni a dátum. Következő mondat: "If this happens, reset the date after temporarily moving the hands to a time outside the above time period." Én ezt így értelmezem: "Ha ez történt, állítsd be a dátumot úgy, hogy ideiglenesen a fenti intervallumon kívülre állítod az időt (mutatókat)". Még egyszer megjegyezném: a magyar használati még csak hasonló dolgot sem említ... :((( Megpróbáltam ezt, hajnali 3-ra állítottam az időt (mert nem akartam sokat tekerni), eközben a dátum lépett egyet, mikor éjfélnél tovább tekertem. Így a dátumot nem is állítottam, mert már a helyeset mutatta. Az időt visszaállítottam, majd teljes megnyugvással aludtam el. Reggelre a dátum nem váltott... Megint nem... Most már végképp nem értem. Azóta éjfél nem volt, így nem kellett még váltania, kézzel állítottam egyet rajta, illetve megpróbáltam ezt a resetet (korona ki egy időre), hátha használ. Vkinek hasonló tapasztalat? Segítség! Mégis elszúrhattam? Azt pedig egyszerűen nem értem, a használati utasítást hogy a fenében nem lehet normálisan lefordítani??? :((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák