Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viraga

    tag

    válasz seiko #1690 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat!
    Már működik az óra, minden rendben! Az előző hsz-em írása után éjfélkor végre váltott.

    Seiko: Lehet, hogy az volt a baj, amit írsz, talán az, hogy a dátumhoz külön nem nyúltam hozzá, vagy esetleg az, hogy 22:00-ról 03:00-ra tekertem, azaz tképpen egy napot előre. Nem tudom, de lényeg, hogy már működik.

    glutamin, ill mindkettőtöknek: mivel van 24-órás mutató az órán, ezért az végig egyértelmű volt, hogy éjszakát vagy nappalt mutat. Én sem gondoltam komolyan először, hogy tönkremenne, elvégre jócskán éjfél előtt voltam még mikor tekertem. Főleg azért volt valószínűtlen, mert kvarcóra, ezeket biztos sokkal egyszerűbb bolondbiztosra megcsinálni, illetve azt elérni, hogy rövid idő alatt váltsa a dátumot. Viszont a nyavalyás magyar használati elbizonytalanított. Talán az, hogy a citizen ilyen esetben következő nap nem vált, egyfajta biztonsági lépés, hogy másnap véletlenül se tudd rosszkor állítani a dátumot. Vagy azért van, hogy ránevelje a usert, nem lehet kénye-kedve szerint bármikor tekergetni az órát. :) Vagy pedig egyszerűen technikai oka van.

    A normál váltás egyébként kb 23:35-23:40 között kezdődött meg, és éjfél után 5 perccel véget is ért.

Új hozzászólás Aktív témák