Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz konyi79 #6828 üzenetére

    (#6828) konyi79: Olvasni néhol, rendesen működjenek a tartósín vasáról kell kis festéket leszedni, mert nem érintkezik, de mielőtt nekiesel olvass utána.

    A festék-vakargatás az a6000 esetében jött fel, a NEX-6-nak nem festett a vakupapucsa. Ott simán csak működnie kellene a Nikonos kioldónak...

    Ami tuti működő megoldás, teszel rá egy 20-as vakut (HVL-F20M / HVL-F20AM+ADP-MAA), meg veszel egy vezérelhetőt, ami lehet i40/F43M/F60M
    A kis nissin előnye, a beépített vakura is elsül, de ilyenkor nincs TTL, azaz manualban kell használnod.

    Az optikai vezérlés jó lenne, mert a meglévő vaku(k) tudnak optikai slave-et, de HVL-F20AM + adapter is 25 körül van, gondoltam kipróbálom a távkioldót ingyé', és ha működik, az még mindig sokkal olcsóbb. Hát egyelőre nem akarja az igazságot...

    (#6829) McDuglas: Nem tudom az A58-as vakupapucsa mennyiben tér el - elvileg azon is ugyan az az új vakupapucs van - én azon canonos yn rf-603-at használtam minden gond nélkül, illetve korábban valami noname kioldót is sikerrel használtam. Plusz canonos középérintkezős vakukat is.

    Elméletileg ugyanaz, de nem sikerült teljesen meggyőződnöm róla.
    A 603-ast olvastam én is, de ami cikket találtam, abban moddolni kellett ahhoz, hogy működjön, a 602-es meg alapállapotban is ment volna elméletileg. Noname sima középérintkezős kioldóm van, ugyanaz történik, mint a 602N-nél, vagyis mikor felteszem, akkro elvillan a vaku (vagyis akkor zárja az áramkört) de utána semmi, semmire nem reagál.

    Hát egyelőre tovább túrom a netet, és köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!

    Z.

Új hozzászólás Aktív témák