Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robi1979

    aktív tag

    válasz Ed Parker #28886 üzenetére

    Már hogyne tudnám hogy miért akarok FF-re váltani. Most született decemberben a kislányom és úgy látom hogy itt külföldön ahol élek van igény babafotókra. Egyenlőre referenciát gyűjtök, nem pénzkereset. Természetesen minél jobb minőséget szeretnék, ehhez tervezem a büdzsét is. Jó lenne hosszabb távra berendezkedni egy rendszer mellett. Azt viszont nem tudhatom hogy a jövőbeli "megrendelőim" a későbbiekben mekkora nagyítást szeretnének a fotókból, ezért gondoltam ha már FF, legyen 42MP, ha Sony akkor meg R (egyenlőre kezdésnek 1200 euróért). Amíg meg van az APSC a6300 és az APSC obik, addig nem nagyon tudok mozdulni FF obik irányába - a Tamron meg már meg van - (85 1.8, és ez alá valami 50-55mm). Baba lábakra meg kezekre macrózni meg jó a Sigma 105 2.8 OS HSM adapterezve. Sony irányába ezért gondoltam az a7RII-re.

    Természetesen a Z6 nagyon csábító akcióban (amiről lemaradtam). Ha Nikon az irány Sony helyett, akkor D750 (egy régi Tamron 28-75 2.8-am már van, nem G2). Ott az 50 1.8G és a 85 1.8G ami olcsó, kitben meg ott a 24-70 f4. De ha Nikon akkor adhatok el a jelenlegiből mindent. Amíg a D750 kiszolgál, addig meg úgyis kijön egy Z6 mark II.

    Ezért szeretnék FF-re váltani, mert szerintem ehhez a projecthez az APSC kevés (de cáfoljatok meg ha nem így van).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák