Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mexel

    veterán

    válasz mano42 #50342 üzenetére

    Szia! köszönöm hogy írtál. Sajnos valószínűleg te is már csak az utolsó bejegyzésekre reagáltál, és nem az egészet láttad.
    Bíztam benne hogy nem kell elmagyaráznom, de a magyar fórumon ( főleg itt a ph-n már úgy tűnik muszáj :) )

    1:
    Korábban írtam már hogy tudom hogy az alkalmazások csak saját mappájukba írnak ilyen esetben. Ezért is próbálom a transmissiont, mert azzal a legegyértelműbb kipróbálni ( sehol sem írtam hogy NAS-t akarok vagy torrentszervert vagy PC-t a tv-ből, ez már csúsztatás volt és okoskodás. A transmissionnak normál esetben kell írnia a saját mappájába, az android/data/stb/*/*stb/downloads mappába.
    A gond hogy a transmission sem tud írni, "permission denied" hibával megáll. És ez nem jó.
    Valamiért nem adja meg a jogokat. ha linux-os gépen megnézem az ssd-t akkor látszik hogy a komplett ssd-nek van adva írási jog, sőt a tv droidján is úgy tűnik.

    2: Második dolog: azt is írtam hogy újraformáztam az ssd-t és nem regisztráltam felvételhez, úgy is teszteltem: az eredmény ugyanaz: semmi módon nem írja a külső ssd-tegyik usb porton sem. ( itt a felvétel reigsztrációt így kizárhatjuk és az ezzel kapcsolatos aggályokat, igaz ez is kijátszható, lényegtelen hogyan hisz itt ez nem fontos mert senki nem akar írni ssd-re)

    3: a kérdésem valóban annyi volt hogy az írási jogra ( annak változtatására van-e valami trükk android tv-n root nélkül - miért ne lehetne, sok minden megoldható droid alatt is - bár root nélkül nem egyszerű főleg a gyári atv-ken)
    Amiért érdekel az azért van mert szeretek megoldani problémákat amik érdekelnek és szeretem ha sikerül. Éppen ezért csinálok jelenleg is több féle tv-box hoz androidot, próbálom rendbe rakni, működő AFR-t tenni beléjük, jól működő videólejátszást elérni és sok kis hibát javítani . Akár atv fw-ket is, azokból is van már pár kész, igaz én főleg droid7-esekkel foglalkozom, mert a 8-astól sok változás volt ami bonyolítja a dolgot így mókolás szinten.
    Van itt jelenleg is kb 10 különböző tv box amikre készülnek majd még rendszerek hogy dualban működjenek, tehát a tv nem arra kell hogy kiváltson mindent pusztán egy megoldandó feladat, és amiben elakadtam abban próbáltam segítséget kérni. Nem elmagyarázni akartam azt hogy miért, hanem mert ez volt ami engem érdekel. Sok más fórumon felmerül ez a kérdés- a sony-én is és nincs még konkrét megoldás, viszont nem egyformán működnek a tv-k. Van akinek ír az ssd-re van akinek nem. Ezt szeretném kideríteni mikor ír, mikor nem.
    Amlogic-os ATV fw-kben simán megoldható az írás, működik gyökérben lévő mappába is.
    AzAFR-t is keresgélem MTK-hoz de nem sok sikerrel, itt már fel sem merek ezzel kapcsolatban kérdést tenni.

    Sajnos az említett válaszban nem alternatívát kaptam ( hiszen nem azt kerestem) hanem inkább kioktatást vagy lekezelést, mint egy buta user aki nem tudja mire való egy tv. Nem a droidot szidom mert azokat csinálgatom, csak egy-két megoldással nem vagyok kibékülve.
    De békén hagyom ezt a fórumot az ilyesmivel, neked köszönöm a segítő szándékot, ez valóban az volt.

    Ez a tv amin itt próbálkozom nem az enyém, ide nem akarok mellé boxot tenni, csak segíteni akarok a használójának (aki 80 éves) az egyszerűbb használhatósággal. Ehhez kellene most az írási jog, mondjuk lehet hogy valami box lesz a vége ha szeretném itt is használni az rclone-t, droidon sajnos az nehezen kivitelezhető és a droidos tv-ken nem is megoldható a mountolás egyszerűen a fejlesztők szerint. Akkor muszáj lesz külső egységet használni, de ez még később lesz.

    Bocs ha hosszú volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák