Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mandok

    tag

    Sziasztok!

    A Samsung KU6100 a KU6000-hez képest miben tud többet?
    Annyi, hogy ívelt?
    30 ezerrel megér többet a 6000-hez képest az íveltség? (elég gyakran oldalról nézem a TV-t, félek, rossz döntés lenne)

    [ Szerkesztve ]

  • Mandok

    tag

    válasz Rp526 #105522 üzenetére

    Köszönöm szépen!

    Akkor nem erőltetem a hajlítottat. Egyébként sem extra jó ár, 250k-ért láttam valahol, akkor inkább veszek 50k-val olcsóbban egy jó FHD Sony-t. (aztán, ha csalódás lesz, visszatérek a Samsunghoz)

  • Mandok

    tag

    válasz HorviGabi #105553 üzenetére

    Talán az, hogy a 6400 már 100hz, de lehet, hogy ezt is rosszul tudom. Mindenesetre ma az eladó próbált meggyőzni, hogy a 6400-at vegyem, de nem láttam be, hogy mi is érne meg nekem közel 60 ezer ft felárat a KU6000-hez képest...

  • Mandok

    tag

    válasz stilo18 #105588 üzenetére

    "Jah... Erre még írtam is, hogy...
    Milyen érdekes, hogy egy egekig magasztalt tv-t lenyom a fórumokon sárba taposott tv...
    Ennyit arról, hogy mekkora különbségek vannak valójában, amikor leírva óriások, a gyakorlatban meg... lehet semmik...
    Örülök ennek a véleménynek."

    Köszönöm szépen uram!
    Én írtam...
    Igen, egy 55"-ös KU6000 mellé/helyére vettem tegnap egy Sony W807C-t. Még szokom a TV-t, mármint a Sony-t, próbálok vele barátkozni, de a véleményem továbbra is ugyanaz, mint tegnap volt. (sőt, azóta már megtörtént a kalibráció is, mert két rendes fórumtag a Sony topicból segített nekem megtalálni a megfelelő beállításokat, hogy a legjobbat hozzam ki a Sonyból. Ami végülis szinte alig tért el valamiben a saját magamnak összehozott beállításoktól).

    Szóval a lényeg és a tanulság még mindig ugyanaz:
    Lényegi, egetverő, gyakorlati különbség nem nagyon van a két TV között.
    Most itt félreteszek olyan kellemetlenségeket, mint, hogy a Sony-n lehetetlenül hozzáférhetetlen helyen vannak a csatlakozók, de azért mivel én napi szinten használtam külső HDD-t filmlejátszáshoz, így azért nekem a Samsung oldalt elérhető 2db USB-je sokkal komfortosabb és vakon kezelhetőbb helyen volt)
    Megint más tészta, hogy a TV picit alacsonyan áll a talpán, a Harman soundbarom pl. szépen elfért a Samsung alatt, de a Sony képébe már beletakar, illetőleg a távirányító érzékelőjét is sikeresen eltakarja. Részletkérdés, tudom, de mégis bosszúság így első nap)
    A menüjével is nehezen barátkozom és tartom azt, hogy a Samsung magától értetődő és pofonegyszerű tizen rendszere 100x kényelmesebb és felhasználóbarátabb, mint az Android. Mondom ezt úgy, hogy nekem tökmindegy, hogy a komplett Android mindenség elérhető innentől kezdve a TV-re, mert egész egyszerűen nem érdekel semmi a Youtube-on kívül, az meg pláne nem hiányzik, hogy rendszeresen újra kelljen indítgatni a TV-t, hogy ürítse a memóriát, vagy ne adj'Isten befagyjon örökre egy Android rendszerfrissítés miatt).

    Ezek rohadtul szőrszálhasogató dolognak tűnnek most a számból és talán visszhangzik belőlem a sok évnyi Samsung szerelem, de hát ez van, ha egyszer megszokik valamit az ember, nehéz az átállás.

    A lényeg viszont ami egy TV-nél nekem kizárólagosan számít az természetesen a képminőség.
    Talán a fekete szint valahogy mélyebb a Sony-ba, de az is lehet, hogy én néztem eddig túl élénk beállításon a Samsungot.

    Tehát azt ne várja senki, hogy ha megvesz ma egy bármilyen TV-t ebben az ársávban (250ezer- 55"), akkor bármi miatt azon rágja magát, hogy a másik márka termékét kellett volna vennie.
    Egész egyszerűen nincs ma akkora hibalehetőség egyik márkánál sem, hogy ha tényleg normálisan és közel egyformára állítunk be két TV-t, akkor hatalmas különbségeket tapasztalunk majd a képminőségben.

    Ma este elkezdtem nézni egy filmet a Sony-n, majd egy óra múlva folytattam a másik szobában a KU6000-en és semmi észrevehető különbséget sem tapasztaltam. Ha nem tudnám, hogy nem ugyanazt a tv típust nézem, akkor nem mondanám meg. (ok, ha egymás mellé tenném őket egyazon forrással, akkor talán, TALÁN nagyobb eséllyel fedeznék föl különbségeket, de erre szerintem nekem semmi szükségem nincs).

    Még holnap kivárok, aztán még benne van a pakliban, hogy visszamegy a Sony a boltba és hozom a 60, vagy 65"-ös KU6000-et...

  • Mandok

    tag

    válasz blakey #105603 üzenetére

    Ok, köszönöm szépen a megértő megnyilvánulást.

    Alapvetően én sem tartom magam olyan embernek aki nehezen nyit új dolgok felé, mert tudom, hogy az új mindig szokatlan, közben meg hozhat rengeteg olyan dolgot magával, amit nagyon hiányolnánk, ha a régi rendszerre kéne visszatérni...

  • Mandok

    tag

    válasz GuruZone #105621 üzenetére

    A legjobb ajánlat a 4K-s KU6000. Nehogy a régi TV_t javíttasd ennyiért!

    (ebből is látom, hogy a legjobb dolog ma az, ha az ember 2 évente cseréli a TV-t, így nem kell nulláról újat venni, ha pedig baj van, akkor van garancia)

  • Mandok

    tag

    válasz online1986 #105626 üzenetére

    "Samsung KU6xxx tv hdmi calibration failure van servize menübe. "

    Te ugye nem magyar vagy?
    Mert ez így ebben a formában számomra értelmezhetetlen probléma, ergo próbáld meg máshogy megfogalmazni, miben is nyilvánul meg a hiba? (főleg, hogy tegnap állítólag arról volt szó, nem történt szervíz menüben járkálás-állítgatás)

  • Mandok

    tag

    válasz Flashget #105629 üzenetére

    Azért ezt nem mondanám.
    A TV ár/érték aránya ma egyedülálló a piacon.

    200k-ért ilyen képű 4K TV nincs másik. (az más kérdés, hogy inkább a MediaMarktban vedd, még, ha drágább is 20-30k-val)

  • Mandok

    tag

    Sziasztok!

    Lesz egy dupla Samsung-Sony topicos postom.
    Nem bírtam ki, hogy valahogy összenézzem a két TV-m képét, főként, mert a Sony hazahozatala óta mocorgott bennem, hogy nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket.

    Jobb híján egyik alul-másik felül pozícióban helyeztem el a két 55" TV-t. Az egyik a Samsung KU6000, ugye a 4K-s alapmodell, a másik a sokak által ma az egyik, ha nem a legjobb képű ma kapható sima FullHD TV, a Sony W857. Mindkét TV VA panellel szerelt, a Samung az 50Hz, a Sony viszont 100, vagy egyesek szerint 120Hz-es.

    A lehetőségekhez képest próbáltam közel azonosra állítani a két TV képét. Egyelőre egy anyaggal próbáltam ki őket, a Grand Tour első részének bevezető képsoraival, az 1080-as MKV_vel.
    Elsőre csalódás volt a Sony képe és egyértelműen látszott a különbség a 4K Samsung javára, miután a Sony-n is fölvettem a sharpness-t, a különbség gyakorlatilag eltűnt.

    Természetesen a családtagoknak is megmutattam a két TV-t és bár mindenki szerint szebb a Samsung képe, én, mint régi TV-s azért kijelenthetem, hogy ha még rászánnék fél órát a beállítások finomítására, közel egyforma képet tudnék kihozni a két TV-ből. (most tehát elcsalhatja a szemet az, ha picit másabbak a színek, ilyesmi). Épp ezért nem is szeretnék részletekbe belemenni, hogy melyiken látok picit szebb feketét, illetve a másikon picit szebb fehéret, mert látom, hogy a színhőmérséklet, vagy a háttérfény-feketeszint arány jelentősen képes elbillenteni a mérleg nyelvét.

    Én most megértem, ha pár igazán nagy TV szaki felhördül a fenti összehasonlításomon és azt is elhiszem, hogy van, aki kategorikusan képes kijelenteni, hogy márpedig a Samsung az minden szempontból szr, míg a Sony minden szempontból tökéletes (mert az elmúlt pár hónap fórumos tapasztalata alapján ezt szűrtem le a véleményekből), de én meg mint átlagember, egyrészt kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok akkora vájtszemű a TV-k terén, hogy a bolhaszr-ba is belek tudjak kötni, én nem érzékelem egyáltalán, hogy melyik TV játssza le a műsort kadenciahelyesen- főleg, hogy azt sem tudom, mi az- de a lényeg, hogy ha egyazon műsort tökéletesen szinkronban játszom le mindkét TV-n, akkor az elsuhanó autók mozgásán sem tudok megítélni semmiféle hibát. (jelzem, nincs csúszó szappanopera effekt, nincsenek képjavító és mozgássimító varázslatok bekapcsolva, mindkét tv-n minden digitális mókus ki van kapcsolva).

    Meglehet, hogy ha még egy 4K-s IPS-es LG-t is behúznék a két TV mellé, már lennének észrevételeim, de ez a két VA paneles TV gyakorlatilag teljesen és tökéletesen megegyező képet produkál és véleményem szerint magamhoz hasonló átlagembereknek (volt ám eddig kb. 2 plazmám és 3 LED LCD-m is az elmúlt évek során) igazából nem érdemes karóba dőlni az elsőre nehéznek tűnő döntések miatt, mer nem akkora gáz ma egy jó tv-t megvenni. Otthon, két nap múlva már tökre mindegy lesz, hogy a másikon picit jobb volt valami, amiről meg hiányzott az a feature, ami emezen van...

    Hirtelen nincs kéznél egy olyan MKV sem, amiből rendelkeznék 1080p és 2160p verzióval is, hogy komolyabb véleményt alkossak a 4K vs. FHD témáról. Az viszont egyértelműen eldőlt nálam ma este, hogy 2méterről nézve egy 1080p-s műsort, nem lehet megkülönböztetni, hogy melyik megy FHD és melyik 4K TV-n. (Csak azért írom ezt le, mert számtalanszor olvastam azt is a tulajoktól, hogy a 4K TV-n bizony még az SD rtl klub is sokkal szebb lesz, pláne a jó FHD anyagok, mert a felskálázás miatt minden egyértelműen szebb és kész. Sőt, volt, aki azt írta, hogy a 4K TV után minden homályosnak fog tűnni. Szó sincs erről).

    Remélem, nem hagytam ki semmi fontosat és remélem, tudtam segíteni pár embernek ezzel a rövid összehasonlítással.
    Azt azért szeretném, ha tudnátok, hogy én mindkét márkával szemben elkötelezett vagyok és ugyanúgy szeretem és tisztelem mind a Sony, mind a Samsung TV-ket és tulajaikat. Látom, hogy hosszútávon is együtt fogok tudni élni a Sonyval, ha a sors úgy hozza és már az Android sem tűnik olyan végtelenül idegennek és lehetetlennek, mint az első este tűnt, de még mozog bennem a kisördög, hogy ezek után lehet, hogy inkább elhoznám a 60"-as KU6000-et, vagy akár a 65"-öset a Sony helyett...

    [ Szerkesztve ]

  • Mandok

    tag

    válasz PuMbA #105646 üzenetére

    "Azért a Sony-n bekapcsolhattad volna a fekete kép beszúrást vagy a képinterpolálást, mert ezek nélkül 60Hz-es TV-ként viselkedik és egyértelmű, hogy nem látod jobbnak a Samsunghoz képest"

    Te most konkrétan fekete kép beszúrás varázslattal gondolod úgy, hogy jobb lesz egyik TV képe a másikhoz képest?

    Képinterpoláció minek?
    Alapvetően olyan effektet javasolsz bekapcsolni, ami azon alapszik, hogy a megjelenített kép veszíteni fog a minőségéből minden esetben. Főleg okos javallat ez akkor, ha én pl. 99%-ban FHD tartalmat nézek a TV-n.

    Na, látjátok, ilyenkor jön rá az ember, hogy a fórumokon mekkora zsenik ajánlgatnak össze-vissza TV-ket, meg mindent és hatalmas szakzsargonnal felvértezve magyaráznak meg mindent, amit olvastak valahol.

    A Samsung tulajokat kérdezném, hogy a Motion Plus, vagy ehhez hasonló mozgássimító effekt ajánlott-e, hogy be legyen kapcsolva?

    [ Szerkesztve ]

  • Mandok

    tag

    válasz blakey #105655 üzenetére

    "Az a BFI és igen, be kell kapcsolni, tökéletes mozgásos lesz."

    Konkrétan én a Samsung TV-k motion plus opciójára kérdeztem rá. BFI-ről nem volt sz eddig, ez konkrétan valamelyik opciónak a rövidítése, vagy konkrét neve a Sony TV-ken? (addig megvan, hogy black frame insertionről beszélünk, csak a konrkét menüpont nem volt eddig tiszta a TV-n, ami ezt jelöli)
    Esetlegesen a Samsungon a Motion Plus és a Sony-n a BFI az egy és ugyanaz a varázslat és véleményed szerint ajánlott bekapcsolni őket?

    [ Szerkesztve ]

  • Mandok

    tag

    válasz blakey #105667 üzenetére

    Köszönöm!

    Én csak azt tudom, hogy nincs két éve, mikor megvettem a Samsung H6400-at, mikor részletesen elmagyarázta nekem pár szaki, hogy mindenféle motionflow, meg hasonló nevű varázslat tök fölösleges feature és csak ront a képen. Szó szerint azt mondta valaki, ha nem akarom, hogy olyan érzésem legyen minden filmben, mintha a barátok köztben azt látnám, hogy Varga Miklós siklik-csúszik át a képernyőn, ami full irreális mozgásmegjelenítést takar, akkor felejtsem el ezeket a varázslatokat és kapcsoljak ki mindent, de mindent, mert csak úgy lesz normális a kép. Most meg jöttök azzal, hogy végülis azért nem látok különbséget egy Samsung és egy Sony között, mert minden effektet kikapcsolva használok és akkor tulajdonképpen fölösleges volt a jobb TV-t megvennem...

    Az tuti biztos, hogy fura, felgyorsított képet kapok, ha be van kapcsolva a motion flow.
    Viszont az is tény, hogy nem egy- amúgy TV-khez full analfabéta- ismerőstől kaptam már meg, hogy "minek cserélgetem a TV-ket, mikor mindegyiken ugyanolyan a kép, ő meg "most" vett ilyen-olyan-amolyan típust és neki rendesen olyan érzése van mozgás közben, mintha felgyorsított képet látna, közben meg mégis simán, lassan mozog minden, és az már valami". Ergo ha valaki nem ássa bele magát ennyire/semennyire és mint az emberek 99%-a, csak simán használja a TV-t, ahogy a dobozból kiszedte, akkor akár még boldog is lehet vele és tetszeni fog neki.

    Szemben a fórumozók 90%-ával, akik meg bocsássatok meg, de néha úgy érzem, hogy erősen a háttal ülnek a lovon és egyrészt kötekednek minden szir-szarral, másrészt szerintük ma 500 ezer alatt nincs is jó TV, emellett még vak is az emberek másik 90%-a, amiért boldog a bármilyen Samsung 200 ezres LED TV-jével, mikor egyértelműen nézhetetlen az összes, másrészt fogalmuk sincs arról, mi a jó kép, harmadrészt pedig mindenki vegyen plazmát akkor is, ha már 5 éve halott a technológia, mert csak azok tudtak igazán jó képet és bárki, aki ma elégedett egy átlagos 150-250 ezres akármilyen LED TV-vel, annak fogalma sincs arról, miről is szól a TV-zés...

  • Mandok

    tag

    válasz s7evcsenko #105679 üzenetére

    "(#105678) Mandok :
    És tényleg az volt a fő irány tavaly még, hogy minden képjavító off... fura ez a világ nah. :B"

    Vagy egyszerűen csak felszívódtak azok az okosok, most meg másfajta okosok okoskodnak és mondják meg a frankót:)

  • Mandok

    tag

    válasz blakey #105690 üzenetére

    Ok, az alapján is van beállítva a TV. De most a Sonyról beszélünk.

    De a motion plus-t is elkezdték páran emlegetni, mivel a Samsung topicban vagyunk és azon pedig eddig úgy tudtam, hogy ezt szigorúan ki kell kapcsolni.

  • Mandok

    tag

    válasz Lacix29 #105713 üzenetére

    Az én Samsungomon az Xbox One S megfelelő formátumról milyen jelet produkál.
    Forza 3 esetén pl. kiírja, hogy 4K HDR jel érkezik a HDMI-n. (de figyelj, hová dugtad a PS4-et, mert a HDR-t nem biztos, hogy mindegyik HDMI bemenet tudja. KU6000-en csak 1 ilyen van)

  • Mandok

    tag

    válasz biceps #105718 üzenetére

    "Az a vicc az egészben, hogy az 2010-es samu tvbe gyárilag be van építve, a 2016 modellben meg külön adják hozzá, amit be kell dugni a tv hátuljába, miután letéped róla a ragacsos matricát.
    Grat a samsungnak. :((( :((("

    Köszönöm a Samsung nevében. Nem értem, ez miért akkora gond. Valahogy csak úgy gondolták, hogy jó lesz ez így. Nekem konkrétan 2 Samsung TV_m is leélte az életét úgy, hogy a konax modulhoz való kis adapter ki sem volt csomagolva hozzá, mert sima antennáról néztem a MindigTV alap 7 csatornáját és kész.
    Mikor vettem kártyás csomagot, akkor néztem én is utána, hogy akkor hová is megy a kártya és akkor raktam be az adaptert a TV-be.

    De te ezek szerint úgy kerested a csatornákat minduntalan, hogy a kártyád a TV-be be sem akartad rakni? (máskülönben nem derült volna ki, hogy kell a Conax-hoz külön adapter)

  • Mandok

    tag

    válasz raczgyorgy #105823 üzenetére

    200 körül én tutira nem vennék 49-es KU6400-at, ha ennyiért 55" KU6000-et is lehet kapni. Főleg 5 évre, főleg 3-4 méterre...

  • Mandok

    tag

    válasz Gymi #105900 üzenetére

    Hát, ez nagy eséllyel senki sem fogja tudni neked megmondani biztosra.

    Az tény, hogy a Lengyel/Cseh/Szlovák piacra szánt 7-es végű TV-kkel már több tapasztalatom is volt ismerősi körben és mindegyik tökéletesen funkcionál, tehát a H6470, H6472, J6272, KU6072 TV-kkel semmi negatívum nincs, csak még rendelkeznek Sat Tunerrel is az itthoni,00 végű modellekhez képest. Magyar menü, MindigTV, minden ilyesmi abszolút gond nélkül megy.

    A Samsung konkrétan nem fogadja el a nem magyar piacra szánt TV-ket, ha garanciáról van szó, ezt a hivatalos oldalon olvastam.
    Ettől függetlenül, hogy neked megéri-e, azt neked kell tudni...

  • Mandok

    tag

    válasz WP14 #105982 üzenetére

    Mondjuk pár éve még a PC-X-ben meg azt magyarázták, hogy a 24fps a valós, reális, akadásmentes mozgás sebessége, e fölötti gyorsaságot már nem érzékel a szemünk...
    Most meg már a 60 is kevés?

  • Mandok

    tag

    Sziasztok!

    MU6172 modellekhez csak egy távirányító jár? (de az is a smart táv?)

    A hagyományos, számgombos meg kimarad? (a kicsit vártam, de arra nem számítottam, hogy a normálisat hagyják ki ezúttal)

  • Mandok

    tag

    válasz enemi #113970 üzenetére

    Abszolút semmi bajom vele, fél percig nyomkodtam és máris imádom, sőt, anno a H6400-ashoz adott smart táv mellett a nyomógombos, hagyományos távot én bontatlanul, újan adtam tovább a TV-vel. Csak most is azt vártam, hogy akkor a 2 távirányító az alap...

  • Mandok

    tag

    Sziasztok!

    55mu6172 tvm volt eddig. Meggondolatlan módon aladtam, így most az aktuális kínálatból keresem a megfelelő utódját.
    Milyen lehetőségeim vannak?
    A képminőség nekem tökéletes volt, tavaly épp azért nem vettem 6400... Stb. Felsőbb kategóriát drágábban, mert nem láttam semmi különbséget közöttük. A mai kínálatból a 7022 és a 7122 között gondolom még nincs különbség, csak a 7400tol fölfelé számozott TVk a jobbak...

    Köszönöm előre is bármi tanácsokat!

Új hozzászólás Aktív témák