Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petir

    senior tag

    válasz Celtis #131390 üzenetére

    Szia ,

    Tovább jutttam, készítettem pár fotót , hogy ne legyen látatlan...

    Tehát a két főpanel ami a TV-ben van. Itt egy kép egyben is, bár ezen nem sok látnivaló van.

    Alaplap:

    Táppanel:

    Az alkatrészeken szemmel látható sérülést nem láttam, se egy púpos kondi se egy égett ellenállás a diódák is egyben vannak szóval semmi. Biztosíték kicsengetve - de mondjuk ez egyértelmű.

    Gondoltam teszek egy próbát bekapcsolom a TV-t alaplap nélkül - TV bekapcs. tapasztalat nem indul újra ledek világítanak. - OK

    Bár senki nem reagált a youtube-os linkre végigolvastam minden kommentet és valakinek működött ezen a típuson. Hát hajrá :
    Ugye a feladat a H_RESET és M_E_SDA pontokat rövidre zárni bekapcsolni a TV-t 20mp -ig majd ki..és alap állapotba áll vissza a TV. (Később sokkal jobban utánaolvasva ez kiderült igazából a service menüben módosított adatokat állítja vissza szóval sokat nem ért..max egy próbát)

    Nézzük...
    Sajnos matrica takarja a pontokat ezt gondosan eltávolítva láthatóvá válik az 5 pont. ( fotó inkább a matrica infója miatt. )

    Az 5 pont olvashatóan :

    Az átkötést betéve:

    Mint írtam nem hozott sikert :(

    Folytatás.
    Mikor az ember már nyakig benne egy témába és nem nyugszik mindig valami előjön így bukkantam rá a szerviz menüre. Amit sikerült is előcsalni.
    Szerviz menü TV infó:

    Mivel a TV mindig újraindult nem volt egyszerű de sikerült a factory resetig eljutni:

    A power LED villogásából gondolom , hogy végig is fut! Mivel mikor bekapcsol a TV régiót kell választani - de sajnos továbbra is a hiba él - legnagyobb bánatomra!

    A leírtak alapján illetve a fotón lévő infók birtokában tudna valaki tippet adni merre tovább?
    A szoftvert mint előzőleg beszéltük én is elvetettem itt valami más lesz...a kérdés mi?
    Az alaplapon van egy IC amiről sokat írnak lehet ő a ludas?

    Várom az ötleteket, bízom benne van valaki lelkes fórumtárs aki volt hasonló cipőben :))))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák