Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cs.zs.

    addikt

    válasz bostone #37 üzenetére

    Van akinek egy gyengébb vas is megtenné ugyanebben a méretben, és akkor olcsóbb lehetne az egész.

    Az 550.000 Ft-os ár nem túlzó, hiszen a csúcs telefonok drágábbak tőle, és azokat is veszik mint a cukrot. A nemmagyar billentyűzetért annyi pénzt kiadni viszont az én szememben is értelmetlen. 700.000 Ft-ért már egész komoly belsejű kisméretű laptopokat lehet venni.

    ...

  • mhydas99

    tag

    válasz bostone #37 üzenetére

    Az sosem baj ha eros hardver van egy alapvetoen olyan eszkozben amit napi szinten, sok mindenre hasznal az ember.
    Ez a tablet talan a legjobb amit ma az androidos piacon kapni lehet. Ez nem baj, sot. Csak egy ekkora meretu es teljesitmenyu eszkozt, ennyi penzert szerintem profiknak eri meg igazan venni, vagy akinek ez akkora anyagi megterhelest jelwnt mint mondjuk egy kavet venni egy Starbucksban. Tabletrol beszelunk, ami kiegeszitokkel egyutt 700 ezer forint. Ez a durva szerintem. Tudom hogy elszalltak az arak, de 700 ezer forint.....

  • cs.zs.

    addikt

    válasz bostone #91 üzenetére

    Kérdés hogy mi tartozik alsó/közép/felső kategóriába.
    Hol/milyen funkciókkal/tudással/árral vannak meghúzva a határok?

    ...

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz bostone #96 üzenetére

    Jelentős részben Vivaldi-val böngészés (YT és hasonló videós oldalak nem voltak nézve), de tegnap este vonaton hazafelé Digi Online-nal Arena4-en NFL meccset néztem fülhallgatót használva kb. 1,5 órát
    Minimális idő play- és galaxy store frissítések telepítése, Office365-tel PDF és egyéb doksik megtekintése.
    Nem rögzítettem az energiafelhasználást, de arra emlékszem, hogy Poweramp 22,5%-ot használt az akkuból, az ment 10-12 órát biztosan BT hangszórón [Xiaomi Portable Bluetooth Speaker (BHR4802GL)] ebből kb.10 óra kikapcsolt kijelző mellett. Ami érdekes, hogy az S9 hangszórói sokkal jobban szólnak ugyanakkora hangerőt használva, mint a linkelt pici Bt speaker (tegnap késő délután merült be 10% környékére a BT speaker, akkor lekapcsoltam és az S9 saját hangszóróit használtam és egyből feltűnt, hogy hangos, halkítottam is rajta).

    Yeti netes kártyák publikus net APN-t használnak aminek az energiaigénye jelentős
    net vs. online fogyasztás és ehhez hasonlítva Telekom MultiSIM

    A wifi-s használatot még ki kell találjam hogyan teszteljem, mert itthon a közeljövőben nem lesz időm vele foglalkozni, melóban meg nem mindig adódik, hogy aktívan tudom használni (telóról hotspot-tal tudnék neki wifi-t biztosítani).

    Ha tudsz adni tippet a "hogyanra", amihez nem kell folyamatosan aktívan a Tab-ot nyomkodni vagy esetleg aktív használattal esténként 1-2 órákat használva több részletben is meg tudom oldani, akkor megnézem neked (szabin leszek holnaptól, de barátomnál segítek majd a házuk színezésénél, így napközben nem igazán fogok tudni a Tab-bal foglalkozni)

    read-only mode on the forum

  • domos

    senior tag

    válasz bostone #98 üzenetére

    Ha az Ultráról van szó akkor a 8 óra simán megvan. Pár hete éjszaka voltam bent melóban 19:00-tól reggel 5:00-ig ment rajta a twitch hanggal, és még volt benne kraft.

    [ Szerkesztve ]

    If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz bostone #98 üzenetére

    No, kicsit nyögve-nyelősen, de sikerült csak WiFi használattal lemerítenem a sima S9-et.

    Összefoglaló:

    100%-ra töltésről indulva és közben nem volt kikapcsolva a TAB. Használaton kívül csak a képernyője lett lekapcsolva, így volt tétlen üzemben.

    Sötét mód + GalaxyMaxHz APP-ban standard 60Hz-re állítva, de adott körülmények között 30Hz-re is visszaveszi a képernyő frissítését (pl. egyes weboldalak esetén, mikor épp nincs használatban a TAB...cikk olvasás, elmentem mellőle és nincs interakció, stb..).
    Energiatakarékos mód bekapcsolva, de netet, BT kapcsolatot, stb. nem kapcsolja le, azok folyamatosan működnek, bár Bt eszköz nem volt rákapcsolva ezen idő alatt ill. Play-, és Galaxy Store frissítések auto keresgélése mellett mindössze a naptár használt készenlétben adatforgalmat.
    SIM-et nem vettem ki a készülékből csak a SIM kezelőben kapcsoltam ki.

    Automatikus fényerő szobai használat mellett és az aktív használati idő jelentős részében sötét volt a szobában, tehát minimum közeli fényerővel volt a kijelző meghajtva.

    A 3 nap 6 óra időszak részletezése (a használati idők némi kerekítéssel - pár perc erejéig - kerülnek feltüntetésre):

    4% 100% -> 96% PowerAmp netrádió szólt kikapcsolt kijelző mellett a TAB saját hangszóróit használva 50%-os hangerő mellett
    96% -> 96% kikapcsolt kijelző melletti tétlen merülés
    10% 96% -> 86% Vivaldival böngészés
    2,5ó 7% 86% -> 79% nem folyamatos böngészés, időnként képernyő lekapcsolt, kézzel élesztgetve
    12ó 79% -> 77% lekapcsolt képernyővel készenléti tétlenség, böngésző nem lett bezárva
    13ó 6% 77% -> 71% nagyrészt készenlét, időnként böngészgetve, ekkor SOT 2ó 26p
    0,5ó 3% 71% -> 68% böngészés -> SOT 2ó 49p
    10ó 68% -> 66% lekapcsolt képernyővel készenléti tétlenség
    0,25ó 2% 66% -> 64% böngészés -> SOT 3ó 05p
    11,5ó 64% - >62% lekapcsolt képernyővel készenléti tétlenség
    4,5ó 25% 62% -> 37% böngészés - SOT 6ó 25p
    37% -> 36% lekapcsolt képernyővel készenléti tétlenség
    0,5ó 5% 36% -> 31% netrádió saját hangszóróval 50% hangerő, közben böngészés -> SOT 6ó 56p
    31% -> 30% lekapcsolt képernyővel készenléti tétlenség
    0,8ó 7% 30% -> 23% böngészés -> SOT 7ó 51p
    0,5ó 23% -> 23% lekapcsolt képernyővel készenléti tétlenség
    2,5ó 18% 23% -> 5% böngészés -> SOT 10ó 08p

    APP frissítés és némi rendszerben matatás (pl. akkustat nézegetése, naptárban ügyködés, stb...) is volt időnként pár perc erejéig, ezeket nem jelöltem külön, de a végére azért egy óra kijelző idő összejött belőlük :B

    1 óra SOT kb. 10% akku merülést okoz. A készenléti fogyasztás SIM nélkül igen csekély.

    5%-ról 45 perc alatt 70%-ra töltődött és a 100%-os töltöttséget 1 óra 24...25 perc alatt érte el BaseUS GAN5 pro 65W + Baseus Cafule PD2.0 100W USB-C/C 2m CATKLF-ALG1 kombót használva a töltéshez.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák