Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz MrOomen #94 üzenetére

    Én azt furcsállom, hogy azt írta Bone123: "a teljes etetés pedig három órát tartott"

    TAB S9-nél a Samsung Trio EP-T6530NBEGEU töltő 65W-os Type-C portját használva egy 5A-es kábellel 2% akkunál kikapcsolt kijelzővel a gépre dugva kiírta az S9, hogy Szupergyors töltés 2.0 és 1 óra 23 percet saccolt teljes feltöltésre (100%), amit hozott is percre pontosan.
    S9 8400mAh vs Ultra 11200mAh

    Az S9 ~1,383 óra alatt (~1ó23p) csutkára tölthető, Ultránál a maradék 2800mAh-hoz pedig ettől több idő szükséges? :Y

    S9-ből kiindulva 8400 mAh ~84 perc alatt van csutkán, akkor Ultra esetén 11200 mAh ~112 perc alatt kellene maxra töltve lenni nulla közeli helyzetből kiindulva

    szerk.
    Az S9 Yeti mobilnetes SIM-mel használva (net APN) 6ó19p képernyőidőre volt képes és mellette ~12óra körül BT hangszórón rádió stream-et játszott, melynek jelentős része kikapcsolt kijelzővel volt

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz bostone #96 üzenetére

    Jelentős részben Vivaldi-val böngészés (YT és hasonló videós oldalak nem voltak nézve), de tegnap este vonaton hazafelé Digi Online-nal Arena4-en NFL meccset néztem fülhallgatót használva kb. 1,5 órát
    Minimális idő play- és galaxy store frissítések telepítése, Office365-tel PDF és egyéb doksik megtekintése.
    Nem rögzítettem az energiafelhasználást, de arra emlékszem, hogy Poweramp 22,5%-ot használt az akkuból, az ment 10-12 órát biztosan BT hangszórón [Xiaomi Portable Bluetooth Speaker (BHR4802GL)] ebből kb.10 óra kikapcsolt kijelző mellett. Ami érdekes, hogy az S9 hangszórói sokkal jobban szólnak ugyanakkora hangerőt használva, mint a linkelt pici Bt speaker (tegnap késő délután merült be 10% környékére a BT speaker, akkor lekapcsoltam és az S9 saját hangszóróit használtam és egyből feltűnt, hogy hangos, halkítottam is rajta).

    Yeti netes kártyák publikus net APN-t használnak aminek az energiaigénye jelentős
    net vs. online fogyasztás és ehhez hasonlítva Telekom MultiSIM

    A wifi-s használatot még ki kell találjam hogyan teszteljem, mert itthon a közeljövőben nem lesz időm vele foglalkozni, melóban meg nem mindig adódik, hogy aktívan tudom használni (telóról hotspot-tal tudnék neki wifi-t biztosítani).

    Ha tudsz adni tippet a "hogyanra", amihez nem kell folyamatosan aktívan a Tab-ot nyomkodni vagy esetleg aktív használattal esténként 1-2 órákat használva több részletben is meg tudom oldani, akkor megnézem neked (szabin leszek holnaptól, de barátomnál segítek majd a házuk színezésénél, így napközben nem igazán fogok tudni a Tab-bal foglalkozni)

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz bostone #98 üzenetére

    No, kicsit nyögve-nyelősen, de sikerült csak WiFi használattal lemerítenem a sima S9-et.

    Összefoglaló:

    100%-ra töltésről indulva és közben nem volt kikapcsolva a TAB. Használaton kívül csak a képernyője lett lekapcsolva, így volt tétlen üzemben.

    Sötét mód + GalaxyMaxHz APP-ban standard 60Hz-re állítva, de adott körülmények között 30Hz-re is visszaveszi a képernyő frissítését (pl. egyes weboldalak esetén, mikor épp nincs használatban a TAB...cikk olvasás, elmentem mellőle és nincs interakció, stb..).
    Energiatakarékos mód bekapcsolva, de netet, BT kapcsolatot, stb. nem kapcsolja le, azok folyamatosan működnek, bár Bt eszköz nem volt rákapcsolva ezen idő alatt ill. Play-, és Galaxy Store frissítések auto keresgélése mellett mindössze a naptár használt készenlétben adatforgalmat.
    SIM-et nem vettem ki a készülékből csak a SIM kezelőben kapcsoltam ki.

    Automatikus fényerő szobai használat mellett és az aktív használati idő jelentős részében sötét volt a szobában, tehát minimum közeli fényerővel volt a kijelző meghajtva.

    A 3 nap 6 óra időszak részletezése (a használati idők némi kerekítéssel - pár perc erejéig - kerülnek feltüntetésre):

    4% 100% -> 96% PowerAmp netrádió szólt kikapcsolt kijelző mellett a TAB saját hangszóróit használva 50%-os hangerő mellett
    96% -> 96% kikapcsolt kijelző melletti tétlen merülés
    10% 96% -> 86% Vivaldival böngészés
    2,5ó 7% 86% -> 79% nem folyamatos böngészés, időnként képernyő lekapcsolt, kézzel élesztgetve
    12ó 79% -> 77% lekapcsolt képernyővel készenléti tétlenség, böngésző nem lett bezárva
    13ó 6% 77% -> 71% nagyrészt készenlét, időnként böngészgetve, ekkor SOT 2ó 26p
    0,5ó 3% 71% -> 68% böngészés -> SOT 2ó 49p
    10ó 68% -> 66% lekapcsolt képernyővel készenléti tétlenség
    0,25ó 2% 66% -> 64% böngészés -> SOT 3ó 05p
    11,5ó 64% - >62% lekapcsolt képernyővel készenléti tétlenség
    4,5ó 25% 62% -> 37% böngészés - SOT 6ó 25p
    37% -> 36% lekapcsolt képernyővel készenléti tétlenség
    0,5ó 5% 36% -> 31% netrádió saját hangszóróval 50% hangerő, közben böngészés -> SOT 6ó 56p
    31% -> 30% lekapcsolt képernyővel készenléti tétlenség
    0,8ó 7% 30% -> 23% böngészés -> SOT 7ó 51p
    0,5ó 23% -> 23% lekapcsolt képernyővel készenléti tétlenség
    2,5ó 18% 23% -> 5% böngészés -> SOT 10ó 08p

    APP frissítés és némi rendszerben matatás (pl. akkustat nézegetése, naptárban ügyködés, stb...) is volt időnként pár perc erejéig, ezeket nem jelöltem külön, de a végére azért egy óra kijelző idő összejött belőlük :B

    1 óra SOT kb. 10% akku merülést okoz. A készenléti fogyasztás SIM nélkül igen csekély.

    5%-ról 45 perc alatt 70%-ra töltődött és a 100%-os töltöttséget 1 óra 24...25 perc alatt érte el BaseUS GAN5 pro 65W + Baseus Cafule PD2.0 100W USB-C/C 2m CATKLF-ALG1 kombót használva a töltéshez.

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz domos #102 üzenetére

    Bizonyára úgy van ahogy írod, de én arról nem tudok reflektálni :B

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz bag53 #121 üzenetére

    Felraktam, mintha picit kisebb területet lehetne a főképernyőn az indítóknak/widgeteknek használni (gyári OneUi)
    Fektetett állapotban bal és jobb oldalon 3-3 cm-es üres helyre semmit nem lehet helyezni (S9)

    Készenléti merülés is picit többnek tűnt, így végeztem rajta egy Wipe Cache Partition-t recovery-ből, aztán meglátjuk.

    Érdekes az akkustat mutatása, hogy már nem lehet teljes feltöltéstől látni az akkuhasználati időt (minden esetre úgy töltöttem most fel, hogy éjfél után legyen maxon, így most tudom majd figyelni a változást előző szofthoz képest). Viszont jó dolog, hogy az aznapi fogyasztó alkalmazáslistából közvetlenül elérhető az alvás-mélyalvás választási lehetőség megérintve az adott alkalmazást.

    A fekete-fehér gyorspanelt szokni kell, de nem tűnik vészesen szarnak eddig ez a kinézet. Mondjuk pozitívum, hogy meghagyták választhatónak a bal-jobb részen való lehúzási szétválasztást. Én hagytam egyelőre hagyományoson.
    Az értesítéseknél megjelenő nagyobb zenelejátszó vezérlő tetszik

    A többi újdonság egyelőre nem került képbe nálam...majd idővel, ha egyáltalán :DDD

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz ace05 #126 üzenetére

    Nincs ajánlott böngésző sem egyéb alkalmazás (nem is tudom honnan szeditek az ilyen hülyeségeket). Használd azt, ami megfelel az elvárásaidnak

    Firefox mellett van még pár tucat egyéb böngésző, amiből csak sikerül egy használhatót választani, ha a FF most éppen nem felel meg :F

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz ace05 #132 üzenetére

    Sima S9-en Spigen Rugged Armor Pro [link] tokot használok. (amazon.de-ről rendeltem)

    S8+ -ra is ilyet raktam előtte

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz mazsi #135 üzenetére

    Valóban jó cucc, de gyárihoz képest (saccolom 25...40k) jóval olcsóbb (~15k)

    Zárás-nyitás érzékelő jól működik vele, sokat hordom hátizsákban, PEN-t masszívan tartja, véletlenül sem esik ki belőle, nem hagyom el, masszív védelem elől-hátul, letámasztva stabilan tart, előlapot hátra hajtva sem vastag, kényelmes a fogása. Gombok kezelése is megfelelő a takaró/védő részek jól működnek. A TAB biztos nem esik ki belőle.

    S8+ -nál megszerettem, így S9-re is ezt vettem.

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Dav33 #139 üzenetére

    Én nem vettem észre ilyet, bár sötét mód van beállítva, ahol csak lehetséges.
    Most ránéztem, de olyan elszíneződést amit írtál így sem vettem észre (Samu böngészőt visszaraktam világos hátteres preferenciára) viszont picit sötétedik a kép ("füstösebbnek" látom megdöntve a képernyőt).
    Próbáltam utána olvasni netes review-okban, hátha valahol tesztelték a kijelzőt ilyen módon is. notebookcheck megtette [link] és olyasmit tapasztaltak ők is, mint én

    "The readability of the Samsung display is good. However, from an acute angle, a kind of shadow falls on the farthest corner of the device. In spite of this, content can be easily viewed by several people at once."

    gsmarena tesztelte az Ultra verziót [link] , ami kijelzőben azonos az alap S9-el. A kijelző nem tud 1B színt megjeleníteni, mert nem 10 bites a színmélysége.

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák