Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_Fon

    csendes tag

    Voltam MA tapizáson, gondoltam megosztom Veletek az általam átélt tapasztalatokat, de semmiképpen sem a már elcsépelt témákat szeretném újranyitni:

    -Villámgyors, nincs lag, a leggyorsabb telefon, ami volt a kezemben, tökéletesen smooth a felhasználó élmény (még ilyen szintű és felbontású grafika mellett is, pl. live wallpaper), számos háttérben futó task-kal együtt
    -Nagyon cool a kijelző, a fehér szín is szebb, mint az S2-n
    -8-10 perc alatt mindenben jobbnak éreztem, mint az S2-t, természetesen pl. a kamerát, audio chip-et nem lehetett érdemben tesztelni

    S akkor a 3 legfontosabb, amiktől tartottam a sok "rinyálás" miatt:
    1. Pentile display: én sehogy sem láttam a pentile hátrányát az S3 esetén, pedig 1-2 cm-ről is néztem direkt, s 100-120%-os a szemem! Van, aki ott állítólag látta fekete hattéren fehér szövegnél. Elképzelhető, hogy 120-150%-os szeműek látják közelről nagyító és mikroszkóp nélkül. Javaslom, mindenki nézze meg, s aki látja ill. a tudat zavarja, az ne vegye meg. Engem meggyőzött.
    2. Anyaghasználat/műanyag (fém/kerámia/üveg hiánya): igazán pozitívan csalódtam, nagyon minőségi a Polycarbonate/Hyperglaze páros adta feeling és kifogástalan az összeszerelés. Jobb, mint az S2, nekem egyértelműen HOX szintű. Viszont biztos van olyan, akinek nem tetszik a nem matt műanyag kialakítás, s preferálja a matt HOX-ot, viszont én nem áldoznám be a SD kártyás bővíthetőséget és a cserélhető akksit. Nem izzadós a kezem, nekem egyik színű készülék sem csúszott, biztosan fogtam, de nem tartom kizártnak, hogy izzadt kézben csúszkálhat, ezt nem tudom megítélni. Nem elsőnek taperoltam, s direkt néztem mennyire gyűjti az ujjlenyomatot, de nem "finger print magnet". Talán a sötétebb színen jobban látszik, de ez természetes. Nekem a kék tetszett jobban, de a fehér is szép.
    -Méret: eddig az S2-t tartottam ideálisnak, a HOX-ot a maximum méretnek. Férfinek kis kezem van, de gond nélkül le tudtam húzni a noti bar-t itt is egy kezes használatnál, s ha szükséges, a bal felső sarkot is elértem, bár az utóbbi szokatlanul távol van (az S2-höz képest). Note esetén én már nem érem el egy kézzel.

    Természetesen elképzelhető hogy más élőben mást tapasztalt illetve élt meg, mivel ezek nagy része szubjektív. Remélem hasznosnak találtátok, hogy leírtam.

    A Samsung termék menedzser azt jelezte, hogy lesz kék is itthon, csak az elején kevesebb. Valószínűleg a 16 GB-os verzió lesz többségben, mert a szolgáltatók azokat preferálják. A Samsung boltokban 1-2 héten belül lesz kapható függetlenül.

    [ Szerkesztve ]

  • S_Fon

    csendes tag

    válasz bigrock #726 üzenetére

    A jövőt sajnos nem, de azonos távolságból a szemdokinál (a fix vagy vetített) olvasótáblán kisebb szöveget el tud olvasni, mint a 100%-os szem. Az 1,0 visus vagy 100 %-os látás azt jelenti, hogy az ember az olvasótáblát az adott szemével végig el tudja olvasni (a Kettesy-féle fix táblánál az alsó fekete vonalig), a 100% feletti látás pedig, hogy tovább, az apróbb betűket is.

  • S_Fon

    csendes tag

    Elfelejtettem megnézni élőben illetve megkérdezni a Samsung termék menedzsert a Polar Office-t illetően, amivel kapcsolatos a kérdésem, mert több féle információ kering ezzel kapcsolatban:

    MA: "Polaris Viewer, de ezzel szerkesztésre nincs mód, irány tehát a Play Áruház" - ez lenne a legrosszabb hír.

    vs.

    GSMArena: "The Samsung I9300 Galaxy S III comes with the Polaris Office preinstalled, which gets more and more love from hardware manufacturers by the hour. And for good reason, we guess - it's one of the most feature rich mobile editors we've seen. You can view and edit Word, Excel and PowerPoint documents and there's a PDF viewer to boot. Editing on the large 4.8-inch HD Super AMOLED display is a breeze and covers an almost full set of options - text style, justification, paragraph formatting, bullets, even creating tables (that's a first). If you're editing an Excel file, you get a formula wizard, resize rows/columns, border style, merge cells and so on. Even full-featured PowerPoint presentations are doable.
    You can do practically anything with the app - it's better than the other mobile editors we've tested, even better than the Windows Phone 7 one (which had many editing limitations).
    The app doubles as a file manager and also integrates with Google Docs and Box.net." - ez lenne a legjobb kimenet.

    vs.

    XDA forum: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26676449#post26676449
    Ők is ezen tanakodnak, s van egy harmadik álláspont is: "It looks like you can open and edit existing files but you can't access the Polaris Office suite directly to create new files." - ez olyan középutat jelentene. Kicsit zavarnó, de lehet üres/blank fájlokat rátenni a telefonra minden típusból (doc, xls, ppt), s akkor ezt duplikálva megkerülni az új fájl létrehozási igényét a programban.

    Bárkitől valami hiteles információ vagy saját tapasztalat? Esetleg Tuninger? :)

    [ Szerkesztve ]

  • S_Fon

    csendes tag

    válasz TripleM #743 üzenetére

    Itt lehetett 20120531-én MA szervezésben:
    http://mobilarena.hu/hir/galaxy_blog_s_iii_olvasoi_talalkozo_regisztracio.html

  • S_Fon

    csendes tag

    Fontos infó a kijelzőről, a teljesítményről illetve a "fényt nem szerető optikáról", kiderült, hogy nem a kamera hibája.. :) Ezt érdemes lenne beírni a tesztbe addicionális információnak, hiszen ezt sehol máshol nem tapasztalták.

    http://mobilarena.hu/tema/re_samsung_galaxy_s_iii_csucstamadas/hsz_784-784.html

    Köszi, Tuninger!

  • S_Fon

    csendes tag

    válasz Robertoq #812 üzenetére

    Köszi, Robertoq, az igazán hasznos infókat!
    Telepített Polar Office ügyben mi az igazság? Manokaki vagy bárki más, akinek már sikerült beszerezni?

    3 különböző információ is kering ezzel kapcsolatban:
    1. MA: "Polaris Viewer, de ezzel szerkesztésre nincs mód, irány tehát a Play Áruház" - ez lenne a legrosszabb hír.

    2. GSMArena: "The Samsung I9300 Galaxy S III comes with the Polaris Office preinstalled, which gets more and more love from hardware manufacturers by the hour. And for good reason, we guess - it's one of the most feature rich mobile editors we've seen. You can view and edit Word, Excel and PowerPoint documents and there's a PDF viewer to boot. Editing on the large 4.8-inch HD Super AMOLED display is a breeze and covers an almost full set of options - text style, justification, paragraph formatting, bullets, even creating tables (that's a first). If you're editing an Excel file, you get a formula wizard, resize rows/columns, border style, merge cells and so on. Even full-featured PowerPoint presentations are doable.
    You can do practically anything with the app - it's better than the other mobile editors we've tested, even better than the Windows Phone 7 one (which had many editing limitations).
    The app doubles as a file manager and also integrates with Google Docs and Box.net." - ez lenne a legjobb kimenet.

    3. XDA forum: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26676449#post26676449
    Ők is ezen tanakodnak, s van egy harmadik álláspont is: "It looks like you can open and edit existing files but you can't access the Polaris Office suite directly to create new files." - ez olyan középutat jelentene.

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • S_Fon

    csendes tag

    válasz Robertoq #816 üzenetére

    Köszi. Akkor ez azt jelenti, hogy nem tudsz alapból dokumentumokat szerkeszteni (edit)? Érdekes. Azért olvasárra (view) csak meg tudod nyitni az Office formátumokat, ugye?

    Itt keresik, hogy miképpen lehet editálással bővíteni: http://www.samsunggalaxy-s3.co.uk/forum/the-samsung-galaxy-s3-group2/tips-tricks-forum5/polaris-office-thread12.0/

    Vki esetleg próbálta az i9100 Polaris Office apk-t?

Új hozzászólás Aktív témák