Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_Fon

    csendes tag

    Voltam MA tapizáson, gondoltam megosztom Veletek az általam átélt tapasztalatokat, de semmiképpen sem a már elcsépelt témákat szeretném újranyitni:

    -Villámgyors, nincs lag, a leggyorsabb telefon, ami volt a kezemben, tökéletesen smooth a felhasználó élmény (még ilyen szintű és felbontású grafika mellett is, pl. live wallpaper), számos háttérben futó task-kal együtt
    -Nagyon cool a kijelző, a fehér szín is szebb, mint az S2-n
    -8-10 perc alatt mindenben jobbnak éreztem, mint az S2-t, természetesen pl. a kamerát, audio chip-et nem lehetett érdemben tesztelni

    S akkor a 3 legfontosabb, amiktől tartottam a sok "rinyálás" miatt:
    1. Pentile display: én sehogy sem láttam a pentile hátrányát az S3 esetén, pedig 1-2 cm-ről is néztem direkt, s 100-120%-os a szemem! Van, aki ott állítólag látta fekete hattéren fehér szövegnél. Elképzelhető, hogy 120-150%-os szeműek látják közelről nagyító és mikroszkóp nélkül. Javaslom, mindenki nézze meg, s aki látja ill. a tudat zavarja, az ne vegye meg. Engem meggyőzött.
    2. Anyaghasználat/műanyag (fém/kerámia/üveg hiánya): igazán pozitívan csalódtam, nagyon minőségi a Polycarbonate/Hyperglaze páros adta feeling és kifogástalan az összeszerelés. Jobb, mint az S2, nekem egyértelműen HOX szintű. Viszont biztos van olyan, akinek nem tetszik a nem matt műanyag kialakítás, s preferálja a matt HOX-ot, viszont én nem áldoznám be a SD kártyás bővíthetőséget és a cserélhető akksit. Nem izzadós a kezem, nekem egyik színű készülék sem csúszott, biztosan fogtam, de nem tartom kizártnak, hogy izzadt kézben csúszkálhat, ezt nem tudom megítélni. Nem elsőnek taperoltam, s direkt néztem mennyire gyűjti az ujjlenyomatot, de nem "finger print magnet". Talán a sötétebb színen jobban látszik, de ez természetes. Nekem a kék tetszett jobban, de a fehér is szép.
    -Méret: eddig az S2-t tartottam ideálisnak, a HOX-ot a maximum méretnek. Férfinek kis kezem van, de gond nélkül le tudtam húzni a noti bar-t itt is egy kezes használatnál, s ha szükséges, a bal felső sarkot is elértem, bár az utóbbi szokatlanul távol van (az S2-höz képest). Note esetén én már nem érem el egy kézzel.

    Természetesen elképzelhető hogy más élőben mást tapasztalt illetve élt meg, mivel ezek nagy része szubjektív. Remélem hasznosnak találtátok, hogy leírtam.

    A Samsung termék menedzser azt jelezte, hogy lesz kék is itthon, csak az elején kevesebb. Valószínűleg a 16 GB-os verzió lesz többségben, mert a szolgáltatók azokat preferálják. A Samsung boltokban 1-2 héten belül lesz kapható függetlenül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák