Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz WinstonWolf #101 üzenetére

    "Az én gondolatom az, hogy a spontán eltörő kijelzőknek a széle, amit tulajdonképpen nem látunk, gyártáskor vagy beszereléskor mikroszkópikus méretben ugyan, de megsérül, majd amikor elkezdik használni és elkezd a kijelző a készülékkel együtt melegedni, hűlni, akkor egyszer csak ez a kis sérülés, hirtelen továbbreped."

    Megkérdeztem vkit akinek amúgy is ez a kedvenc témája, meg "törhetetlen" biztonsági üveget gyárt a Jüllichnél.

    Nagyon sok oka lehet annak, hogy törik és jellemzően nem amit te tippelsz. A fő ok jellemzően a nem megfelelő edzés azaz nem megfelelő hőfokról/megfelelő sebességgel/egyneltetességgel/idő alatt hűtik le az üveget. Ez adja az üvegeknek a nyomófeszültséget amely legföbb oka annak, hogy nagyon nehezen törnek pl biztonsági üvegek, a végén lévő szennyezés csak ezt a tulajdonságot erősíti fel.

    Mivel vki puposságot írt mielött elpattant volna neki így annál akinél ilyen volt 99%, hogy a nem egyenletes hűtés az ok és az ilyen selejtes vékony üveg akárhogy is vigyáz rá az illető elöbb utobb el fog pattanni.

    Én nem értek hozzá csak hamár ugyis ez a fő téma rákérdeztem. :)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák