Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WinstonWolf

    senior tag

    Pár gondolat.

    Itt is, és az S4-es központi fórumában nagyon sok okoskodó ember van, aki köti az ebet a karóhoz, hogy már pedig csak úgy nem törik el egy kijelző. Biztosan leesett, megnyomódott, majd később miután "belement a feszültség" az üvegbe random idő múlva eltörik.

    Na ez natúr kreténség, bár ezen a fórumon megszoktuk, hogy az ilyen dolgokat Isteni megnyilatkoztatásként terjesztik egyesek.

    A valóság az, hogy az üveg nem nagyon tud emlékezni arra, hogy napokkal, órákkal hetekkel előtte érte egy trauma, és az sem valószínű, hogy mikor később "visszaemlékszik" erre a traumára beugrik neki, hogy akkor elfelejtett eltörni, és hirtelen bepótolja. A valóság az, hogy mindenképpen meg kell sérülnie az üvegnek ahhoz, hogy egy ilyen véletlennek tűnő repedés később kialakuljon. A kérdés, hogy ez a sérülés mikor és hogyan következett be...

    Az én gondolatom az, hogy a spontán eltörő kijelzőknek a széle, amit tulajdonképpen nem látunk, gyártáskor vagy beszereléskor mikroszkópikus méretben ugyan, de megsérül, majd amikor elkezdik használni és elkezd a kijelző a készülékkel együtt melegedni, hűlni, akkor egyszer csak ez a kis sérülés, hirtelen továbbreped. Csak úgy, mint amikor a szélvédőn elindul egy kavicsfelverődéstől a repedés. Ezért azt hiszem nem lehet a felhasználót felelősségre vonni... Nálam azt hiszem az tette be a kaput, hogy az Indukciós töltőn extrém módon felhevült a készülék...

    Na most ezt a sérülést képtelenség, hogy a kijelző beszerelés után szenvedje el, hiszen akkor már tulajdonképpen fixen ül összegyógyítva a külső üveggel. Vagy ha képes arra, hogy elmozduljon egy leejtéstől, és összeszerelés után nekikoccanjon valaminek a készüléken belül, ami hasonlóan az élét megsérti, akkor az natúr tervezési hiba. És megint csak nem mi vagyunk érte a felelősek...

    Azokra a törésekre mondom ezt, melyek olyanok, mint az enyém volt, azaz belül az AMOLED panel törik el látszólag minden behatás nélkül. A külső kijelzőnél nem tudom helytálló-e a gondolatmenetem.

    WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

Új hozzászólás Aktív témák