Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • srq

    tag

    Sziasztok, ez nem ICS téma, és felteszem már megrágtátok, de nincs időm kikeresni 7500+ hsz-ből. Tehát:

    Másnak is beszaggat a video? Fókuszálás közben, vagy bizonyos fényeknél nagyon durván leesik a framerate (hosszan, akár többször is, ahányszor csak az adott irányba fogom - van, hogy csak akkor tér magához, ha másik irányba fordítom) - abszolút élvezhetetlen, használhatatlan kb. olyan 10 lehet az fps a 30 helyett.

    A teló 3 napos, üres, gyári 2.3.4, de első perctől ezt csinálja. Nagyon nagyon zavar:( Direkt ezért vettem, hogy bármikor videózhassam jó minőségben a kisfiamat. Mit csináljak, vkinek vmi tapasztalat, esetleg megoldotta vhogy, szervizben foglalkoznak ezzel?

    Akinek jó minden fénynél, 1080-ban is, de legalábbis nem esik 24 fps alá legalább 720-ban (hamár 30fps-sel reklámozták a fullhd-t...), fókuszálásnál sem, megírná, hogy milyen a kamerája? Gondolom tudjátok, de: tárcsázásnál *#34971539# majd "Phone/CAM FW Ver Check" gomb.

    Nekem a Cam FW: SBEF02
    Azt írják az XDA-n, hogy pl. az OM---- kezdetű modulok a jók.
    Ha valakinek van egy tuti, arra gondoltam elmegyek a szervizbe és megmondom, hogy nekem azt tegyék bele és kész.

    Köszi a segítséget!

  • srq

    tag

    Helló! Feltettem a Samsung XXLPQ-ját... Ez az amit senkinek nem ajánlok:) Gondolom már pár ezer posttal ezelőtt ki lett tárgyalva, azért én is leírnám a véleményem. Nagyon utálom az első perctől kezdve, ez egy hulladék korcs by Samsung. Hirtelen "csak" ennyi irritáló dolgot találtam:

    1. A lockscreenen megjelent egy csodálatos felirat: "Feloldás a kijelző végigsimításával".
    [link]
    Hát köszi, igazán hasznos infó, és milyen jó lesz ezt nézni állandóan. A Gingerbreaden nem volt ilyen, csak a Froyon, erre most megint itt van, hogy ezt olvasgassam, de minek?! Kinek kell ez? Mit gondolnak, hogy idióták vagyunk? Miért nem írják mindjárt oda, hogy "Ez egy hordozható rádiótelefon-készülék. A kijelző az, amit én éppen olvas. Ennek - az ujjbegyével történő A pontból B pontig való - végigsimításával válik feloldottá a készülék képernyőjének zárja.". Szóval ez nagyon béna, gagyi, LG alsókategóriás színvonal.

    2. A scrollozás nagyon fizikátlan lett a GB-hez képest, szerintem ez inkább bug, mint feature. Olyan mintha nem ott ragadná meg a listát ahol megfogtam, hanem kicsit később, van egy oda nem illő delay az egészen, aztán ha elengedem, hirtelen megindul, mintha meglöktem volna, persze megint csak egy kis késéssel. Nem jó, inkább rossz.

    3. Ugye ICS-en már nem lehet átlépni a Telefonból a Névjegyekbe. Oké ez nem a Samsung hülyesége, ha jól tudom. De az már igen, hogy nem voltak képesek normálisan megcsinálni a tabokat. Ott, ahol csak három van, szembetűnően sávos a színátmenet, egyszerűen méltatlan a telefonhoz, az ICS-hez, ez amatőr munka.
    Négy füles alkalmazások, rendes kék színátmenettel:
    [link]
    [link]
    Három füles alkalmazások, sávos színátmenet:
    [link]
    [link]

    4. Ami az egyik legjobban zavar, az az animációs katyvasz!!! Hol a régi GB-s - kissé már unalmas - zoomos animáció van meg, hol pedig az ICS féle channel flipping. Ha valami, akkor ez igazán gusztustalan.

    5. Az is elég érdekes, hogy a Google widget szélesebb, kiér a kijelző széléig a homescreenen, nem úgy, mint a többi, esztétikus mondhatom.
    [link]

    6. Eddig ha be volt kapcsolva az USB hibakeresés, akkor ha rádugtam a kábelt, a notificationsban megjelent valami USB-s kiírás:D, amire rányomtam, utána csatlakoztatás és kész, már láttam is Total Commanderben a telót, mint meghajtó. Ez most nincs, ha megfeszülök sem tudom elérni egyelőre, hogy TC-ben lássam a telót, ehelyett Sajátgépben az Egyéb alatt megjelenik egy GT-I9100 ikon, úgyhogy lehet Windows Intézőzni, imádom... Lehet, hogy meg lehet valahogy oldani (?), de már az is eleve idegesítő, hogy körülményes, nem egyértelmű, mint GB-n volt.

    És még sorolhatnám, szóval egyszerűen nemhogy gusztustalannak találom, hanem felháborít, hogy valakik, akik ekkora idióták, fizetést kapnak ezért az amatőr munkáért, amiben végül csak az ICS lényege veszik el, ti. a felhasználói élmény!

    Kapunk helyette, a nem éppen 2000 Ft-os telefonunkra, egy torzszülött Samsung féle GB-TW-ICS UI-t. Szánalmas. Én már csak arra várok, hogy legyen videórögzítés CM9-en:), ha már Samsungék nem képesek egy épkézláb, élvezhető romot kiadni a saját telefonjukra.

  • srq

    tag

    válasz sippet #11481 üzenetére

    Hi! 480p tényleg jól megy:) Bár a fókusz nálam meg sem moccant video közben. Illetve az állókép még mindig nagyon elmarad a Samsung romjától... Képstabilizátor funkció nincs, de még anélkül is valahogy sokkal élesebb képet csinál bármelyik Samsung rom. CM9-en a legkisebb kézremegés is bemozdult képet ad nekem. Nézeggetem a cm7.2-t is, és érdekes, hogy abban sincs képstab:( Pedig már egy "kevéske" ideje fejlesztik..

    Szóval eddig az volt a baj, hogy nem megy a videofelvétel, most meg már jó lenne, ha fókuszálna is esetleg HD-ben:D Kamerára azért jobban rámehetnének a srácok, ennek a telónak az lenne az egyik legfontosabb része szerintem nem csak számomra.. És aki nézegette már a cm9-et...szóval az s2 azzal lenne teljes, az lenne rá a méltó rom:)

  • srq

    tag

    Hehe ez már bennem is felmerült ugyanígy:) Attól tartok hardveres, a videó sokkal jobb iPhone4S-en sajnos. Mármint nem az a baj, hogy az jobb, hanem, hogy az S2 gyengébb:D Nálam ez az egyetlen ok amiért cserélnék egy esetleges S3-ra - ha abban lesz videoképstabilizátor, ami felveszi a versenyt az iPhone4S-ben találhatóval.

  • srq

    tag

    Hoppá, CM9-en működik a 720p és az 1080p is a Camera ICS appal! Annyi, hogy visszajátszásnál már rendben van, tehát rendesen veszi fel, de felvételkor úgy tűnik mintha zoom lenne rajta. És a fókusz is megy magától HD-ben:D Pont ahogy az előbb kértem:D

  • srq

    tag

    válasz srq #11522 üzenetére

    Érdekes cm9-en ez a látszólagos zoom felvétel közben a Camera ICS appal, mert nem középre zoomol, hanem inkább balra... Vettem fel a gyereket, azt hittem középre veszem, visszajátszásnál már baloldalon volt zoom nélkül:DDD

  • srq

    tag

    válasz ERPY #11525 üzenetére

    Playen azt írja no results... szóval nem találom, tudsz adni linket?:)

  • srq

    tag

    válasz C.Brigante #11529 üzenetére

    Köszi!! Eredmény: lgCamera appal ua. a furcsa balra zoomos preview, de a felvétel maga jó. Úgy látszik ez még a cm9 hibája, vagy ezek az appok nem erre valók.

  • srq

    tag

    válasz Mr.Mercury #11942 üzenetére

    Szerintem nem láma:) Engem kifejezetten érdekelne, hogyan lehetséges, hogy feltettem az lpq/2/3-at is, előtte mindig full wipe és mégis mindegyik romon [origo] van Browser helyett az undi kis ikonjával a szép Föld gömb helyett. Ez az origo ennyire nemzetközi, vagy nem értem:) Vagy azt soha nem írja felül egyetlen egy rom telepítésnél sem? A factory reset amit csinálok előtte az meg főleg nem bántja az [origo]-t, talán még vissza is állítja?:)

  • srq

    tag

    válasz Mr.Mercury #11942 üzenetére

    Én különben rootexplorerrel megoldottam egy romolósabb napon, de már nem emlékszem hogy. Azt hiszem felülírtam egy rendes, nem origósított Browser.apk-val (de honnan volt nekem olyan...) a system/app-ban.

  • srq

    tag

    Helló! Írtam már, hogy szaggat a 720p és 1080p videofelvétel fókuszálásnál. Azóta kicsit utána olvastam (xda), és kiderült, hogy nem vagyok egyedül, ez egy komoly és ismert hibája ennek a telefonnak (és ezen semelyik ICS rom sem segít - most CM9 nightly-n vagyok). Viszont félig sikerült megoldanom, így megosztom, hátha érdekel valakit. Én az SBEF02 kamera firmware-en voltam (*#34971539# >> Phone/CAM FW Ver Check), de sokan SCEF02-vel kapták.

    A fórumokat - ezt is - olvasgatva úgy tűnik, sokakat ez nem igazán érdekel, vagy mivel úgy sem tudnak tenni ellene, nem foglalkoznak vele, vagy nem tartják problémának, pedig nagyon is az. Főleg ahhoz képest, hogy 1080p @ 30fps reklámozták. Többek között én is ezért vettem meg. Plusz az is elég bosszantó, amikor az iPhone-os haverok ezt mondják: "mondtam, ne vegyél Samsungot!":) - mivel nekik nulla problémájuk van a videofelvétellel, nem esik le a framerate és nem fókuszál feleslegesen, tönkretéve a videót, az élményt. Persze jól elszórakoztat minket a romolgatás, de azért jó lenne ha ennyi pénzért már hozná egy olcsóbb fényképező szintjét videóban, nem? Talán mégis fontosabb lenne, mint naponta nézni az oldalakat, hogy adtak-e ki újabb romot amiben talán kevesebb hiba van...

    Nagyjából kétféle kamerával kaphatjuk meg S2-nket: az egyik a Sony IMX105PQ, a másik pedig vmi SystemLSI S5K3H2YX, és mindezt többféle firmware-rel (de lehet van többféle modul is).

    Amit sikerült eddig kihámoznom az az, hogy a Sony tartja a 30fps-t, akár fókuszál, akár gyenge fényviszonyok. Viszont hajlamos feleslegesen fókuszálgatni főleg 1080p-ben - mivel az amúgy is egy zoomos hulladék, így 720p-t használva azt írták többen, hogy nincs annyira ez a felesleges újra-újrafókuszálás. Tehát akinek Sony modulja van jó firmware-el az boldog lehet 720p-ben (pl. OMEF01 asszem).

    A másik ugyanolyan jó elvileg, mint a Sony, csak éppen nincs hozzá normális firmware (SCEF02), ezért eléggé hajlamos szaggatni. Rossz esetben folyamatosan, ha nincs eléggé világos, jó esetben csak fókuszálásnál (SBEF02 - bár ez is Sony elvileg ( [link] ), mindenesetre nem úgy viselkedik, mint pl. az OMEF01).

    A félmegoldás pedig a következő volt nálam: írták, hogy SCEF02-re rá lehet húzni egy SIEG03 fw-t, amivel megoldódik teljes mértékben a szaggatás probléma, bizonyítva, hogy ez csakis firmware gond! Viszont ez esetben nincs LED videózás közben, illetve képek készítésénél sincs fókuszáláskor, csak magánál a fényképezésnél villan egyet. Mivel nekem nem SCEF02, hanem SBEF02 volt, a SIEG03 nem hajtotta meg a kamerát egyáltalán, így kipróbáltam egy-két másik firmware-t - még nem mindet, mert elég időigényes, sokat gondolkodik egy fw cserénél - ( [link] ), így most az SDEH0D fw-en kötöttem ki. Ezzel minden okés, nagyon szépen vesz fel, csak nincs LED ugyanúgy videónál és fényképezésnél fókuszáláskor, mint a SIEG03-ról írták. Nekem ez megéri, sötétben úgysem videózok:), fényben viszont igen (főleg a kisfiamat), így jobb ha nem szaggat. De azért rossz érzéssel tölt el ez az egész ügy, "kicsit" átverve érzem magam:/

    Előtte - SBEF02: [link]

    Utána - SDEH0D: [link]

    Igencsak van különbség. Igen-igen a fény nem ugyanaz, mert felkapcsolva hagytam a villanyt a szobában - fáradt voltam már, nem figyeltem eléggé -, így ami kijön fény, az befolyásolhatja a felvételt, mondhatnánk... De azóta kipróbáltam még jó pár szituációt és lényegtelen az a fény. Egyszerűen SBEF02-n szaggat fókuszáláskor, SDEH0D-n pedig tökéletes, egyelőre nem tudom szaggatásra bírni, talán majd este - az SBEF02 nagyon kiakadt az utcalámpa fényektől este -, úgyhogy majd jelentkezem:).

    [ Szerkesztve ]

  • srq

    tag

    válasz srq #12200 üzenetére

    A Media Player szerint is van különbség:

    SBEF02:
    Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 22.11fps [VideoHandle]
    Audio: AAC 48000Hz stereo 96Kbps [SoundHandle]

    SDEH0D:
    Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 30.04fps [VideoHandle]
    Audio: AAC 48000Hz stereo 96Kbps [SoundHandle]

  • srq

    tag

    válasz Favilla #12203 üzenetére

    Úgy tudom FullHD-ben alapból nincs zoom, ez gyári feature:), nem hiba.

    Elvileg ezért: "A peculiarity is that when shooting FullHD videos you have a narrower field of view than that of the still camera. Perhaps Samsung are using the same trick as Apple in the iPhone 4: the camcorder uses only the center of the 8MP sensor instead of shooting with the whole surface and then scale it down to 1080p. In 720p video capture mode however they use the whole sensor and as a result, the field of view is close to that of the still camera."

    Google fordítás az egyszerűség kedvéért (nekem így egyszerűbb:)): "A különlegessége az, hogy ha a felvételt FullHD videókat van egy szűkebb látómezeje, mint a fényképezőgép. Talán Samsung használja ugyanazt a trükköt, mint az Apple az iPhone 4: a kamkorder használja csak a középső a 8 megapixeles érzékelő helyett a felvételt az egész felületet, majd átméretezni le 1080. A 720p videó rögzítési mód azonban használják az egész érzékelőt, és ennek eredményeként, a látómező közel áll a fényképezőgépben."

    Mondjuk vmelyik unofficial cm9 romon ment 1080p-ben is a zoom, de azon valamit áthegesztettek, mert az előnézeti képnél felvétel közben olyan volt mintha nem lett volna rajta az a jellegzetes SII-s 1080p-s zoom, viszont visszajátszásnál már közelebb volt minden:)

  • srq

    tag

    válasz rankesz #12204 üzenetére

    Lehet erre nem tértem ki... 1080p-ben is jó az fps az újabb - bár nem ehhez a telóhoz való - fw-vel. Csak azért 720p-sek a videóim, mert az 1080p gondolom több helyet foglal és nem enged zoomolni, illetve eleve van rajta egy kis zoom, így jobban szeretem ezen a telón a 720p-t.

  • srq

    tag

    válasz agabe #12215 üzenetére

    Persze, hogy kifagyott, mert SCEF02-re a SIEG03 kell. Amit te feltettél, az nekem jó, mert nekem SBEF02-m volt.
    Mindegy, amúgy is csak félmegoldás. A tervem az, hogy addig járok szervizbe, míg ki nem cserélik olyanra, ami úgy műxik mint most (kb. minden kondícióban 30fps), csak éppen videófénnyel:)

    [ Szerkesztve ]

  • srq

    tag

    HELP. Kb. egy napja próbálom feltenni a cm7.2-t és állandóan bootloopot kapok. Pedig már volt a telón! Volt már rajta LPQ/2/3/4, CM9, CM9 AOKP és CM7.2 is, most viszont valamiért nem megy. CWM-ből tettem fel eddig is a .zip-et. Úgy érzem semmit nem csinálok másképpen, nem értem mi kavarhat be. Azóta próbáltam már GB-t is feltenni és utána a CM7.2-t, de ugyanaz a bootloop. Kezdek megőrülni:((, most már azért is CM7.2-t akarok, mi az, hogy eddig ment, most meg nem? Valakinek valami ötlet?

  • srq

    tag

    válasz DarkByte #12456 üzenetére

    Tehát lehet, hogy azért nem megy fel, mert mondjuk feltettem egy újabb ics-t, ami hozott egy "túl új" bootloadert? És ha felteszek egy cm9-et, mondjuk restore-ral cwm-ből, ami megy, akkor ha azután próbálom meg a cm7.2-t, ott lesz neki az old bootloader?:)

    Igazából csak annyit szerettem volna megnézni a cm7.2-n, hogy ott megy-e a hd video lejátszás, mert cm9-en nem megy alapból, csak mx playerrel, ha s/w-be teszem, de úgy meg párszor lefagyott. Bár szerintem nem menne h/w-ben cm7.2-n sem, csak az volt az elgondolás, hogy az véglegesebb verzió, mint a cm9..

  • srq

    tag

    Hi, valaki tud nekem adni egy működő I9100XWKE2_I9100XXKDJ_I9100TMHKD1_HOME.TAR linket, mert ami az első hsz-ben van, az megáll kb 70 %-nál, hogy a "forrás fájlt nem lehet olvasni"... Google-lel amit találtam az sem működik, vagy már nem elérhető. Nem hiszem, hogy nálam van a hiba, mert 500 MB-nál nagyobb fájlokat szoktam töltögetni gond nélkül. Köszi!

  • srq

    tag

    válasz tesopapa #12895 üzenetére

    Szerintem is ugyanaz, azért köszi. Most megpróbálom valami letöltő progival, nem csak úgy simán..

    Testreszabható ICS szerintem a Hydrog3n-ICS a legbejövősebb nekem eddig. Ott a ROM control menüben be lehet állítani az óra színét és, hogy középen legyen, meg még egy halom dolgot.

    Edit: Nem hiszem el... Most download managerrel csak 30%-ig ment el... Nagyon kellene az a rom, hogy visszategyek mindent gyáriba:/

    [ Szerkesztve ]

  • srq

    tag

    válasz zack #12961 üzenetére

    Nem rizikós egyáltalán. Én végig próbálgattam majdnem mindet, bármikor vissza lehet tenni a gyárit. Ha nem a gyárit teszed fel, akkor vagy nem működik a kamera, vagy nincs fókusz, vagy nincs videó- és fókuszfény. De amint teszel fel egy gyárit, már működik is minden. Csak éppen szaggat, ha nem vagy elég szerencsés, és nem a legjobb kamera-modullal kaptad az S2-t. Úgyhogy egy ideiglenes megoldásként én el voltam a "nincs videó- és fókuszfény" verzióval. De a valódi megoldás az az, hogy szerviz! Engem legalábbis nem elégít ki, hogy egy másik appal egy akármilyen beállítással talán nem szaggat annyira, talán eléri azt a szintet, mint a haveromnak alapból a gyári appal - ugyanis ugyanannyira kifizettem a telefont, mint ő és neki nem megy 24fps alá, nekem meg bizonyos szituációkban kb. olyan 15 fps..

    Különben nincs sok értelme próbálgatni, csak én kíváncsi voltam (gondoltam hátha - de nem). SCEF02-re az SIEG03 a "jó", SBEF02-re az SDEH0D. De olyan nem lesz, amivel 100%-osan működik. Olyan lehet legfeljebb, hogy nem szaggat egyáltalán, tényleg nagyon szép, viszont akkor nincs videó és fókusz fény, csak a fényképezésnél marad meg a villanás.

    Különben meg, ha nem firmware gond, akkor miért van az, hogy ha ráteszem a gyárilag SBEF02-es firmware-rel ellátott kamerámra az SDEH0D firmware-t (ami amúgy az S2 Skyrocket kamerájához való), akkor ugyanazzal a gyári Samsung kamera appal, ugyanazokkal a beállításokkal, egyszerűen nem tudom szaggatásra bírni? Szerintem meg egyértelműen firmware gond, és az xda-n is ez az uralkodó vélemény. Arra pedig hiába is várunk, hogy lesz rá új firmware: jó ez a telefon, de azért nem tegnap adták ki. Legfeljebb, ha tömegesen vinnék vissza azok, akiknek olyan kamera modult raktak bele, amihez nem írtak megfelelő firmware-t. Akkor lehet rájönnének, hogy egyszerűbb lenne javítani a firmware-en, és otthon frissíteni, mint mindenkinek szervizelni, kamera-modult cserélgetni.

    Bocs ha csapongó voltam, fáradt vagyok, és nem értek hozzá:)

  • srq

    tag

    válasz srq #12978 üzenetére

    Gondolom mindenki el tudja dönteni maga, hogy mennyire zavarja, vagy mennyire felel meg neki egy félmegoldás, esetleg egy másik programmal egy másik beállítás. Én senkit nem gondoltam pánikoltatni, sem terelni semerre (bocs a szóhasználatért, jobb most nem jutott eszembe:)), csak leírtam, hogy nekem ez van, engem zavar és van egy ilyen félmegoldás rá, ha valakit érdekel - ahogy engem is érdekelt, csak én az xda-n találtam. Kipróbáltam, tök jó, de azért néha jobb lenne, ha mégis lenne fény a videónál, úgyhogy szerviz a minimum 24 fps-ig, ennyi:)

  • srq

    tag

    Úgy tűnik a I9100XWKE2_I9100XXKDJ_I9100TMHKD1_HOME romot sehonnan nem lehet letölteni, hiába Google, egy helyen van csak fent a neten, az viszont megáll félúton (70% körül), a multiupload linkek meg nem élnek már. Tehát az a kérdésem, hogy nincs meg valakinek a gépén? Nagyon kellene. Enélkül semmit nem érnek az első hsz-ben leírtak a gyári visszaállításra vonatkozóan. Vagy van másik rom, ami elérhető és a Kies ugyanúgy rá frissíti a gyári T-Mobile romot (KI4)?

  • srq

    tag

    válasz Psytech #13069 üzenetére

    Én sem értem, megpróbáltam már internet explorerrel is letölteni, download managerrel is, mindig ugyanúgy megáll. Nagyon köszönöm!

  • srq

    tag

    válasz Psytech #13072 üzenetére

    Végre, lejött simán, örök hálám!:) Az eredeti linkkel valamiért nem működik a letöltés közbeni megszakítás és folytatás és valamiért 70% körül mindig megszakadt. De amit te linkeltél azt kipróbáltam 1%-nál, hogy megállítom és folytatom, működött, úgyhogy már lehetett tudni, hogy nem lesz gond, még egyszer nagyon köszi!

  • srq

    tag

    Hi, elkezdtem csinálni a mycso féle gyári visszaállítást. Odinnal végzett, látszólag minden oké "All threads completed. (succeed 1 / failed 0)". Bekapcsolni viszont nem tud azóta a telefon, csak a Samsung S II feliratig jut.

    Recoveryben pedig piros betűkkel nagyon durva dolgokat ír ki:) Pl., hogy "failed to mount /cache (No such file or directory), és ugyanezt /efs-sel.

    wipe data/factory reset-re is hasonlókat. Tehát a leírás úgy tűnik megérne egy frissítést. Pl. lehet az a baj, hogy ICS-ről jöttem. De erre a leírás nem tér ki. Csak annyi, hogy hard reset, odin stb. 20 éve van gépen, nem az első androidos samsungom az s2, meg egyáltalán egy leírást azért tudok követni... Szerintetek?

  • srq

    tag

    válasz F-ECT$ #13386 üzenetére

    Idáig csak egy fájlos romokat tettem fel Sammobile-ról vagy xda-ról linkeltet. Hol lehet egyáltalán három fájlos romokat találni?:) Bocs, de idő híján nem vagyok itt rendszeres, gondolom korábban már valahol volt erről szó..

  • srq

    tag

    válasz srq #13385 üzenetére

    Most látom, hogy figyelmetlen voltam, illetve a leírást a T-Mobile rész után már nem olvastam tovább, mivel ott már Telenorról, Vodafone-ról írt... Na ez hiba volt, mert a legvégén van szó az ICS-ről, úgyhogy bocs!:)

  • srq

    tag

    válasz srq #13390 üzenetére

    Na szóval, most ott tartok, hogy feltettem egy 3+1 fájlos (a leírásban linkelt) romot, mivel ICS-ről jönnék, fel is ment szépen. Úgyhogy ezután így már GB-ről próbáltam újra az egész gyári visszaállításos leírást, ismét sikertelenül>:/ A teló ugyanúgy reagált, legfeljebb a recovery és a download mód megy, el nem indul, semmilyen meghajtót nem lát, nincs efs, nincs cache, semmi. Úgyhogy mégsem jó a leírás arra az esetre, ha ICS-ről szeretném visszaállítani a teló gyárira.

    Ezt írja: "MOD.: Ha készülékünkön esetleg ICS rom volt, akkor előfordulhat, hogy eme rom felrakása után csak bootloop fogad minket. (a leírásban említett recovery/wipe sem segít) Ekkor nem kell kétségbeesni, fel kell raknunk egy 3+1 fájlos repartition-os romot, (pl.: XXKI3) majd utána nekikezdeni a fent leírtaknak!"

    Ez megtörtént, de az eredmény ugyanaz. Lehet inkább rendelek egy Sony kamera modult a e-bayen és kicserélem magamnak, legalábbis úgy néz ki szervizbe egyelőre nem mehetek:D

  • srq

    tag

    válasz srq #13402 üzenetére

    Esetleg lehet, hogy valamit a bootloaderrel kellene kezdenem, de erről ugye nem ír semmit. Valami oka kell legyen, hogy nem megy ez a visszaállítás. Valaki próbálta már ICS-ről megcsinálni a full gyári T-Mobile-os visszaállítást szervizre készre? :))

  • srq

    tag

    válasz Varszegig #13407 üzenetére

    reparttal, I9100XXKI3. a 3 + 1 az itt azt jelenti, hogy modem, csc, pda + pit fájl, nem? A bootloader egy külön fájl gondolom (ha igen, az nem volt a pakban), illetve be kellett volna esetleg pipálni a Phone Bootloader Update-et Odinban?

  • srq

    tag

    Tudom, senkit nem érdekel, de az első hozzászólásból elérhető mycso féle full gyári visszaállítás leírást annyival kiegészíteném, hogy OLD bootloader! Mert szépen le van írva, hogy mi van, ha nem indul el a teló, ha valaki éppen ICS-ről jön, csak éppen nincs kifejtve, hogy Odin > Phone Bootloader Update pipa és/vagy old bootloader legyen a flashelendő romban. Azért "és/vagy", mert utoljára nekem úgy működött, hogy a linkelt romban (amit mondjuk nem tudtam letölteni 30-szori próbálkozás után sem valamiért, ellenben egy kedves fórum tag letöltötte és feltette valahova, ahonnan már simán lejött nekem is) kicseréltem a bootloadert és bepipáltam odinban a bootloader update-et, de úgy gondolom lehet, hogy felesleges volt kicserélni, VAGY bepipálni.. (Pipa nélkül is megjelenik az Sbl.bin a progress window-ban, szóval nem tudom - mindenesetre így működött).

  • srq

    tag

    "A(z) Kies hibát észlelt, ezért leáll." XP SP2-m van, fent van a .NET Framework 2 SP2, 3 SP2, 3.5 SP1, 4..

    A Kies 2.1-es, de próbáltam már a 2.3-at is, nincs változás. Leszedtem minden előző Kiessel kapcsolatos dolgot, Samsung drivert, regedittel kitöröltem mindent, ami Samsung, vagy Kies, újra megpróbáltam, és ugyanaz a hibaüzenet, el sem indul... Valakinek valami ötlet?

  • srq

    tag

    válasz mycso #13473 üzenetére

    Értem, nekem sajnos nem ment, csak ahogy írtam, bootloader + pipa. Azért köszi a leírást :R , sokat haladtam a cél felé, már csak a Kiessel szívok..

  • srq

    tag

    Sikerült elindítanom a Kies 2.3-at, csak egy új WinXP sp3-at kellett neki feltegyek, hogy hajlandó legyen legalább elindulni. Most viszont nem tudnak connectelni a telóval, pedig felment a samsung usb driver, viszont mikor rádugom a telót, azt írja, hogy:

    "A szükséges rész nincs az INF-ben" Talán én írtam?! Miért nincs benne, ugyan?

    Próbáltam xda-ról Bezke postjából a "WORKABLE MTP DRIVER"-t is feltenni, azzal is ugyanez. Kezd a sírás kerülgetni... Egyszerűen nem értem, hogy miért nem tud úgy működni, ahogy annak kellene, legújabb Kies, szűz XP, mi a f* kell még neki, miért miért miért nem képesek rendesen tesztelni ezeket a rohadt programokat ezek a nyomorék koreaiak?! Kifogytam az ötletekből. ??

    [ Szerkesztve ]

  • srq

    tag

    Bocs, hogy kicsit elragadtattam magam, de már egy napja bajlódok ezzel a 130e-s telefonnal, amibe nem sikerült olyan kamera modult tenni, amihez létezik normális firmware, hogy ne szaggasson már 720p-ben fókuszáláskor VAGY nem sikerült rá normális firmware-t írni. lgCamera csak akkor tűnik jónak nekem, ha fixed focus-on van, de hát épp ez a lényeg, hogy amikor rátettem egy SII Skyrocket kamera firmware-t, akkor az enyém sem szaggatott semmilyen körülmények között, akármilyen sötétben fókuszált és rángattam... Úgyhogy ez nem megoldás és ha sikerült kicseréltetnem, kíváncsi leszek mit szóltok hozzá. De ne igyak előre a medve bőrére:)

    A lényeg: sikerült elindítani a Kiest és kapcsolódott a telefon. Csupán egy Windows Media Player 11 kellett neki a szűz XP SP3-hoz még. Többet nem kért.:))

  • srq

    tag

    Kezd vicces lenni a dolog, mert már ott voltam, hogy firmware frissítés, erre kevés volt neki az akku 49%-os töltöttsége. Jó. Feltöltöttem 60-ra, újrakezdtem, most az volt a baj, hogy pont azon a partíción nincs neki 3000 (háromezer) MB szabad hely:)) De minek az egy legfeljebb 600-700 MB-os rom miatt, azt nem értem, nem baj, ezt a kívánságát is teljesítem méltóságos Kies úrnak. Vajon mi lesz a következő fájása... Végül rájöttem, hogy szerintem a .net frameworkok nem tetszettek neki, mert a szűz xp-re azt kezdte el maga alá telepíteni elsőnek, aztán ugye kellett neki egy wmp11, >50% akkuszint, 30000000 MB terület, vannak igények:)

    [ Szerkesztve ]

  • srq

    tag

    válasz Sanci789 #16036 üzenetére

    XDA-n írták, hogy valami baj van az LP9-cel. Úgyhogy sztem azzal van a baj, nem a kernelekkel :)

  • srq

    tag

    válasz Sanci789 #16036 üzenetére

    Az "All Official ICS Firmwares" threadben konkrétan azt írják, hogy tartsd magad távol az LP9-től, nagyon panaszkodnak rá, főleg Sleep of Death-re (nem kel fel a telefon, megy, de nincs kijelző). Mondjuk egy-két tag írja, hogy neki tökéletes, de én úgy vagyok vele, ha már sokan panaszkodnak, az gáz. Lehet, az az egy-két elégedett is elégedetlen lesz, ha kicsit magára hagyja a telóját:)

  • srq

    tag

    Androidos Skype-ot használta már valaki videóhívásra? Most töltöttem frissen a Playről, mutatja, hogy van videóhívás, tök jó, csak épp persze miért ne, nekem nem megy. Bejelentkezik minden, és semmiféle videóhívásos opcióm nincs. Sem contactsból kiindulva sem másképp.

    Contactsból kiindulva mikor rámegyek az adott contactra, van Video call menüpontom, amire fel is dobja, hogy akkor most Phone vagy Skype. Rámegyek, hogy Skype, erre bejelentkezik és neki áll credites hívást próbálni, ráadásul csak sima hívásnak tűnik, nem videónak. Persze fail, mivel nincs skype creditem.

    Skype-ból kiindulva, ha kiválasztok egy contactot, akkor csak Voice call opcióm van, meg persze Send IM, Send file, SMS... De nincs Video call, szóval egyszerűen nem megy a videóhívás, pedig Google Playen úgy hirdeti magát, hogy van benne, még screenshot is van róla. Agyvérzést kapok, és semmilyen leírást nem látok, hogy a fizetős kell ahhoz, hogy menjen a videóhívás, sőt inkább valami olyasmit láttam, hogy a fizetőssel már csoportos vidóhívást is lehet csinálni.

    Még ami vicces, hogy a legelső próbálkozásnál kiírt valami szöveget, hogy ezzel az eszközzel ez nem fog menni, mert még nem támogatott, vagy ilyesmi (ha az S2 nem támogatott, amiből több mint 20 milliót adtak el, akkor mi? akkor mi értelme van az egésznek?), de azóta egyszer sem sikerült előcsalogatnom ugyanazt a szöveget.

    Szóval valakinek sikerült már videóhívnia Skype-on és hogyan? Vagy ez egy ismert ügy, hogy ezt mi felejtsük el S2-vel, csak lemaradtam erről az infóról?

  • srq

    tag

    Rossz érzésem van a kamerával kapcsolatban.. mintha egy az egyben az S2 kameráját örökölte volna, legalábbis gyanúsan hallgatnak a videó stabilizációról és a videó közbeni touch focus-ról.. A touch focus and image stabilization megemlítése a videó képességek előtt egy pontosvesszővel elválasztva, számomra azt jelenti, hogy az s3 sem bír video stabilizációval, amivel amúgy az iPhone4 igen. (Vagy csak az iPhone4S? Mindegy..) Sem touch focus-szal videózás közben. (Mondjuk ez még kevésbé fájdalmas és gondolom majd pl. egy kompatibilis lgCamera appal orvosolható, na de miért nem gyárilag van lehetőség választani a focus mode-ok között?)

    "Camera: 8 megapixel auto-focus camera with face detection, touch focus and image
    stabilization; Full HD (1080p) video recording at 30fps, LED flash, 1.9MP front facing camera, video-calls"

  • srq

    tag

    válasz Rotate #17098 üzenetére

    Oké, ennek örülök, legalább gyorsabb, gondolom, jobb képet csinál stb., de videó stabilizáció szerintem akkor sincs benne, különben megemlítenék.

    Image stabilization (anti-shake) már az S2-ben is van a stock Camera appal, ami opció csak a képek készítésénél van jelen.

    Igazából láttam iPhone4 vs. S2 video mintákat youtube-on, i4-ben persze be volt kapcsolva az anti-shake és látszott a különbség: az s2 ugyanazt vette fel és nagyon remegett a kép, minden kézrezzenést megmutatott szemben az iPhone4 videójával. Persze ettől még nem kéne iOS, és én is S2-t vettem, de azért reméltem, hogy az S3 már jobb lesz ilyen szempontból. Egyelőre sehol nem látom legalábbis, hogy lenne benne video stabilization.

  • srq

    tag

    válasz ToMmY_hun #17368 üzenetére

    Különben éppen ez az, hogy nem ég ki a led, csak veszít a fényerejéből. Olyan nincs, hogy csak kicsit ég ki, mert az olyan lenne, mintha valaki csak kicsit halna meg. Tehát, ha kiég, akkor már nem ég egyáltalán.

    A lényeg az égés, és mivel végül a kijelzőben maradnak az állandó elemek, ha úgy tetszik, benne lesznek kisebb-nagyobb mértékben, ezért szerintem nyugodtan mondhatjuk úgy, hogy beleégnek a kijelzőbe, így a beégés teljesen helytálló.

    Ez nagyjából az én értelmezésem:) Ez nem etalon, csak gondoltam megosztom veled, hogy van akinek meg valamiért a kiégés nem az igazi :D :R

  • srq

    tag

    válasz zack #20300 üzenetére

    Azért a Nexusra is ott van az AOKP, legalábbis nekem az elég finom főzőcske lenne :P (S2-mön is csak is AOKP-ben tudok gondolkodni - igaz, a Samsung romja mellett dual bootban ;] ) 16 giga viszont tényleg simán lehet kevés.

    [ Szerkesztve ]

  • srq

    tag

    Sziasztok! Vett valaki mostanában szolgáltatótól S II-t? Ha igen, megnéznétek milyen kamera modul van a telótokban? Tárcsázásnál (csak stock samsung rom): *#34971539#, majd "Phone/CAM FW Ver Check" gomb. Erre kidob egy kis üzenetet, pl.:
    Cam FW Ver: SCEF02
    Phone FW Ver: TBEC28

    Na engem csak a Cam FW érdekelne (és a szolgáltató), a másik az mindegy (hosszú leírni)..
    Kíváncsi lennék mennyire random kamerával adják az S II-ket, illetve hogyan állunk most. Ugyanis én emiatt (rossz kamera) eladtam az enyémet, és nagyon hiányzik, szeretnék egy másikat, csak épp nem ártana inkább jó kamerával ;]
    Tudom, kinek van kedve ilyen plusz touchokra, de ha aki fárad vele, annak nagyon köszi! :R

Aktív témák