Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!

    Végigolvasgattam csaknem az egész fórumot, érdekes és tanulságos volt, én is magamra ismertem néhány hozzászólásban.

    Ma kaptam meg a Cubezz.com-ról rendelt MoYu kockáimat 2x2x2 Lingpo és 3x3x3 Aolong.
    Ha nem a saját szememmel látom, el se hiszem, hogy ilyen jók.
    2015.03.26-án rendeltem meg őket és PayPal-lal fizettem, azonnal.
    Ezután kicsit izgultam, mert kb egy hétig nem történt semmi.
    2015.04.03.-án adták postára (free shiping) és ma 2015.04.22.-én vehettem át, mert tegnap nem voltunk otthon. (Meg ma se vagyunk, mert dolgozunk :) )

    Szóval szerintem megbízható cég és a kockák is nagyon igényesen, precízen, megbízhatóan vannak csomagolva.

    Egyetlen dolog nem tetszik csupán, hogy a matricák közül 1-2 nem pontosan van felragasztva, de a sikeren felbuzdulva, úgy döntöttem beruházok egy 4x4x4-es stickerless kockába is.

    Ha megjön, majd beszámolok róla.

    További szép napot!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Én is megrendeltem 5 napja a 4x4x4-est, de még fel sem adták. Viszont én azt gondoltam a 2x2x2-essel van rokonságban. Én majd azt az Ortega módszert próbálom átültetni.
    Jó kis fejtörő lesz, csak akkor nézegetek videókat, ha nem sikerül :)
    A Videsmart-os videók nagyon jók, én azokból tanultam a 3x3x3-as alapkirakását.

    Lett viszont egy nagy problémám: behoztam a kockákat a munkahelyre, megmutattam néhány ismerősnek. Most mindenki ilyet akar. Nem akarok nekik rosszat, így azon gondolkodom az olcsóbb kockák is vannak-e ilyen jók, mint ezek a MoYu-k? Egyáltalán mi a különbség közöttük? Amit magamnak vettem, azt ez alapján a video alapján vettem: https://www.youtube.com/watch?v=jSYnY2C-7N4
    Nagyon untam már a magyar kockákkal való szerencsétlenkedést. Volt, hogy úgy megakadt a 2x2x2-es, hogy mire tovább tudtam fordítani, már elfelejtettem hol tartok (komolyan :Y ).
    Ezekkel a kockákkal meg tényleg öröm a játék, nincs bosszankodás.
    A MoYu is gyárt többfélét. Miért, mi a különbség?
    Olcsóbb kockából melyiket ajánlanátok?

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Köszönöm a tippeket! Meg is rendeltem a 2 dolcsisból is kettőt, meg a másikból is egyet. Legfeljebb az egyik jó lesz a kisfiamnak, úgyis mindig elkunyerálja az enyémet, én meg féltem a MoYu-t.
    Majd 4-6 hét múlva beszámolok róluk :))

    Szerk.: Ja, a kisfiam még csak 4 éves, azért féltem, különben persze odaadnám. :)

    [ Szerkesztve ]

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!

    Én pont ma kaptam meg a Cubezz-től az új megrendelésemet, amiben 3 stickerless MoYu kocka volt. És ráadásul teljesen véletlenül ma volt a szülinapom :C

    2015.03.26-án adtam fel a rendelést (PayPal-lal azonnal fizettem), 2015.04.03-án adták postára és 2015.05.15-én érkezett meg.

    Szóval a Cubezz még mindig megbízható!!!

    Mindhárom kocka nagyon igényesen volt becsomagolva. Itt nem csak a szállítás miatti csomagolást értem, hanem egyébként is.
    Egyiknél sem tapasztaltam elváló éleket, mint azt a fórumban korábban már lefotózta valaki. Az anyaguk nagyon is igényes, leginkább a LEGO kockák anyagára emlékeztet.

    2x2x2 Lingpo: Elsőre kicsit nehézkesebben mozgott, mint a másik, ami matricás, de 15-20 kirakás után már majdnem teljesen olyan, mint a másik.

    3x3x3 WeiLong Version 2: azért ilyet vettem, mert az AoLong 2-ből nem találtam a Cubezz-nél stickerless-et. Nagyon finoman forog, de nem annyira könnyen, mint az Aolong. Ez nekem így jobb is, mert a másik picikét "nyeklik" néha a kezemben, s ha gyorsan akarom fordítani, nem mindig arra fordul, amerre szeretném.

    4x4x4 Aosu: Forgatásra hasonló, mint a Weilong, de picikét mégnehezebben fordul, de egyáltalán nem vészes. Középen viszont akad egy kicsit. A szélső sorok forgatásával nincs semmi probléma, de a középső síkok mentén egy kicsit akad. Lehet, hogy ez idővel bekopik, nem tudom. Azért nem annyira vészes, mint az eredeti Rubik stúdiós kockáknál.
    Azért az érdekelne, hogy ez a matricás változatnál is így van-e?
    Mivel itt az elemek több anyagból vannak összepattintva, előbb arra gondoltam, hogy az illesztéseknél lévő kicsi sorja okozza a gondot, de az annyira nem nagy, hogy észre lehessen venni, másrészt meg az ott van a szélső soroknál is. Szerintem inkább a belső mechanikában kell keresni az okot.

    Véleményemnél vegyétek figyelembe, hogy nem vagyok profi, csak teljesen mezei felhasználó.

    További jó kockázást Mindenkinek!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!
    Megjöttek az utolsó kockáim is, amiket szerettem volna beszerezni, gondoltam beszámolok róluk, hátha van aki hasznosnak találja az infókat.
    championscubestore
    Rendelés: 2015.04.28. (fizetés azonnal)
    Poszázás: 2015.04.29.
    Megérkezés: 2015.05.26.
    A posta itt is ingyenes, de itt még nyomkövetési lehetőség is van. Igaz kínai nyelven. Gyorsan lefordítottam nektek, csak érdekességképpen, a lépéseket:

    2015-04-30 21:18:45 [Packet] széles nemzetközi elfogadását hányadosa
    2015-04-30 21:18:51 [Széles] lezárták a Nemzetközi csomagküldő küldött
    2015-04-30 23:11:09 Hagyja [csomag] széles nemzetközi üzleti, a következő megálló [ömlesztett] széles körű üzleti
    2015-05-03 01:24:47 [Courier] megnyitotta
    2015-05-03 10:03:01 [Courier] küldött levelek
    2015-05-04 13:32:00 Érje [Shanghai Pudong]
    2015-05-04 14:11:19 Hagyja [Shanghai Pudong] TAC Air
    2015-05-04 23:36:00 [Shanghai] napja
    2015-05-15 12:40:00 Érje [Budapest] pénzváltó
    2015-05-18 06:23:00 Érje [Magyarország] szállítási iroda

    Persze, hogy nem tudok kínaiul, de Google a barátunk. :)

    A kockákról:
    YJ Guanlong 3x3 black $1.99
    Egyértelműen sokkal könnyebb kocka, mint a MoYu aolong2, de forgatásra nekem ugyanolyannak tűnik. Direkt próbáltam tesztelni, az elmúlt hretekben kiraktam 30-40 alkalommal, s már érezhető kicsi kopás rajta. Eleve könnyen fordult, de most mégkönnyebben mozog. De lehet ez csak az én tévképzetem.

    YJ Guanlong 3x3 white $1.99
    Súlyra, mint a fekete, de érdekes módon, kicsit más forgatni. Kicsit jobb érzés használni. Nem tudom miért, még nem volt fehér kockám. De nem óriási a különbség.

    YJ Chilong 3x3 black $4.99
    Nehezebb, mint a Guanlong, közelebb áll a MoYu-hoz, de azért nem olyan jó. Nem érzem annyira stabilnak a kezemben, de lehet, hogy ez csak a súly miatt van.

    Egy olyan hétköznapi felhasználó számára, mint én, mindegyik kocka egyformán jó. Nem érzek lényeges különbséget közöttük. Egy versenyző lehet, hogy érezne. Különbség még a körítésben van. A legolcsóbb kockákon nincs ragasztott embléma, ami a gyártóra utal, a Chilong-on van. Tehát még ezen is spóroltak. A MoYu ehhez képest még celofánba is volt csomagolva. Egyébként mindegyik kocka ugyanolyan papírdobozban érkezett (a MoYu is) csak a típust és gyártót jelölő feliratok térnek el.

    És volt a csomagban még egy ilyen gyönyörűség is:
    DaYan Megaminx I stickerless version white $19.99
    Ez lényegében egy dodekaéder. Úgy terveztem, néhány napig csak dísz lesz, de csupán fél óráig bírtam és összeforgattam. Azonnal neki is álltam kirakni. A teteje és a felső sor kirakása nem nagy kihívás, úgyanúgy kell, mint a 3x3x3-as kockát, csak kicsit át kell gondolni a forgatásokat persze, hiszen itt az oldallapok ötszögek, de ugyanúgy három részre vannak osztva, szóval... Az alja azonban már megfogott, ahhoz több idő kellene, hogy átgondoljam, úgyhogy most egyenlőre kirakatlanul áll a folytatásra várva.
    Szerintem ebből nem érdemes matricásat venni, mert némelyik kis elemnek olyan kicsi a felülete, hogy onnan biztosan gyorsan lekopik a ragacs. Egyébként tökéletesen működik, nem akad, jól lehet vele játszani.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    A Cubezz-ről is rendeltem még két érdekes darabot, azok meg tegnap jöttek meg:
    Rendelés: 2015.05.16.
    Postázás: 2015.05.20.
    Megérkezés: 2015.06.08.

    MoYu Pyraminx Speed Cube Black $8.99
    Ilyet később akartam csak venni, de a kislányom annyit rágta a fülem, hogy végül vettem egy ilyet is. Nagyon jó minőség, már fogásra is. Szuper jól lehet forgatni, fantasztikus darab. Játékélményre azonban nem nagy szám, még a 2x2x2 -es kocka kirakásánál is egyszerűbb.

    YJ MoYu Crazy Windmill Speed Cube Black $9.85
    Na ez viszont hatalmas. Ilyet vegyetek mindenképpen :C ! Amikor összeforgattam, egyből a kal-toh jutott eszembe (tudjátok, a Star Trek-ből). Annyira össze-vissza állnak az élei, hogy az csuda!
    A kirakása tulajdonképpen ugyanolyan, mint a 3x3x3-as kockáé, csak itt jobban kell figyelni. Nem mindegy pl. hogy állnak a középső lapok, amik nem változtatják ugyan a helyüket, de el tudnak fordulni a saját tengelyük körül. Ezért aztán, amikor először kiraktam, csak egy oldal volt teljesen jó. A többin stimmelt a szín, de a középső lapok össze-vissza álltak. Újabb keverés és kirakás után már odafigyeltem, s a végére csak egy lap állt rosszul, de kb. fél órás gondolkodás és tekergetés után ezt is megoldottam.

    Még egy 4x4x4-es Fisher kockán gondolkodom, de az már 30 dolcsi körül van és nem vagyok biztos benne, hogy annyival több játékélményt nyújt.

    Egyelőre ennyi, ha netalán még vennék valamit, majd beszámolok!

    További Jó Játékot Mindenkinek!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz ZavaBalazs #1325 üzenetére

    Köszönöm a pontosítást! Már akartam is kérdezni, mert nekem is gyanús volt néhány összefüggés. Akkor pedig egészen világos, miért nincs olyan nagy különbség a kockák között forgatásra! Ami különbség van, az az anyaguk miatt lehet, mert a mechanikájuk valószínűleg tök ugyanaz.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz axioma #1326 üzenetére

    Köszi a linkeket! Elég érdekes kockák. A gear viszont nagyon durván néz ki! Lehet majd beszerzek egyet a nyáron.

    Megmondom őszintén, én sem gondoltam volna, hogy ilyen jó minőségűek a kínai kockák. Azt meg főleg nem, hogy messze túlszárnyalják a játszhatatlan hazaiakat. Szégyen! Én a Rubikék helyében már rég megegyeztem volna a MoYu-val, vagy más gyártóval, hogy forgalmazzák Rubik néven a kockákat, bármennyibe is kerül és mélyen hallgatnék.

    Az biztos, hogy a régi, 30 éves, eredeti Rubik kockám ma is ugyanúgy forog, mint az 1-2 éves új, csak a matricákat kellett kicserélni (úgy értem, ugyanolyan rosszul).

    A most vásárolt kínai kockákkal elégedett vagyok, de még nem használtam azért őket tartósan. Lehet 1 év múlva már ezek is szétesnek, mint a tieid, bár nálam sincsenek minden nap használatban. De nem csak magamnak vettem őket, hanem a gyerekeimnek is...

    A 4x4x4-es MoYu Aousu-ra lennék kíváncsi, hogy másnak is akad-e egy kicsit a középső síkok mentén. Nem úgy akad, mint a Rubikok, hogy izomból kell tekerni, hanem csak egy halk, kis kattanás hallatszik.
    Tehát nem játszhatatlan, csak szokatlan a többihez képest.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz ZavaBalazs #1328 üzenetére

    Neked is köszönöm a kiegészítéseket!

    Hűha! Te aztán nagyon otthon vagy ezekben! Tehát a javított (gömbös) szerkezetek nem is eredeti kínai találmányok, hanem görögök? Nem is tudtam!

    A 4x4x4-es kockával nincs véletlenül tapasztalatod? Az miért akad kicsit?

    Egyébként van még egy Rubik gyártmányú lyukas kockám, na az már megközelíti a kínai kockákat minőségre, de sajnos az is akad.

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz ZavaBalazs #1331 üzenetére

    Á! Értem! Nem is gondoltam, hogy az 5x5x5-osből "butítják le", de végül is teljesen logikus. Akkor viszont ne is keressek olyan 4x4x4-es kockát, ami úgy forogna, mint a 3x3x3-asok...
    Egyébként nem különösebben zavaró, csak a többi kockához viszonyítva volt szokatlan elsőre. Amúgy sem vagyok egy idegbeteg alkat :W , úgyhogy nem fog zavarni :F

    Köszi az infókat, sokat tanultam! :R

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Sziasztok!

    Ismét vásároltam néhány kockát, gondoltam megosztom a tapasztalataimat.
    A cubezz.com-ról rendeltem ezeket, a szállítási idő kb 20 nap volt (nem munkanapban számolva).

    Ebből a megaminx-ből kettőt vettem, az egyiket karácsonyi ajándéknak szántam: http://cubezz.com/goods.php?id=4699

    Szokásos, magas színvonalú Moyu minőség, legalább is eddigi kevéske tapasztalatom alapján.
    A méreteit megnézve a leírásban, azt hittem kicsi lesz, de nem. Teljesen használható méretű, ha egymás mellé teszem, akkor kb 2 cm-rel magasabb, mint egy szabvány méretű rendes 3x3x3-as kocka. Két szemközti lap közötti távolság 8 cm.
    Szóval ezt vegyétek bátran!

    A másik egy 4x4x4-es kocka volt, ezt is karácsonyi ajándéknak szántam: http://cubezz.com/goods.php?id=4437
    Ettől kicsit féltem, de ezzel sincs gond. Nem szeretek beégni semmilyen ajándékkal, de karácsonyival meg aztán végképp nem, úgyhogy kipróbáltam. Elsőre kicsit laza volt, de kb. negyed fordulatnyit húztam minden oldalon a csavarokon és így már tökéletes. Majdnem olyan jól forog, mint a stickerless Moyu kockám. Egy kicsit nehezebbnek érzem és azért nem pont ugyanaz a minőség, ha egymás mellett/után próbálgatom őket, de nem rossz darab. Sőt! Már egy korábbi hozzászólásomban írtam, hogy a Moyu néha egy leheletnyit megakad a középső sík menti forgatásokkor. Nem is megakad, inkább csak döccen egyet. Ez a kocka viszont nem.
    Nem tudom ki mennyire kényes ezekre a dolgokra, ezért inkább nem írom, hogy ajánlom másoknak is megvételre, de azért vállalható darab szerintem.

    A véleményemnél vegyétek figyelembe, hogy teljesen amatőr vagyok, nem tudom olyan gyorsan és profin forgatni a kockákat, mint a versenyzők és nem is veszek minden nap a kezembe ilyeneket.

    Azért remélem tudtam néhányótoknak hasznos információval szolgálni.

    További szép napot és jó játékot!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz ZavaBalazs #1349 üzenetére

    Éreztem én, hogy nem nyúltam nagyon mellé :) Különben végül azért döntöttem emellett, mert a nevében ott volt a V5 kifejezés is, bár tudom, az végül is bármit jelenthet :D

    A yuxin azért nem annyira olcsó. Most le vannak akciózva, lehet, egy stickerless-t én is kipróbálok majd, de most nem aktuális :(

    Viszont ennek mi értelme van: http://cubezz.com/Buy-4732-ShengShou+2x2+Pyraminx+Speed+Cube+White.html

    Ez tényleg annyira egyszerű, amilyennek látom, vagy csak nem tudok róla valami furfangot. Pl. el tud fordulni az élei mentén is. Vagy ezt olyan hülyéknek találták ki, mint pl. én, hogy legyen sikerélményük videótanfolyam nélkül is kirakni. Vagy egyszerűen csak poén, mint pl. az 1x1x1-es bűvös kocka? De tényleg!?

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz Hammon Serra #1360 üzenetére

    Szia!

    "viszonyítási alapom a 30 éves Rubik van csak"
    Akkor szerintem bármelyik szóbanforgót veszed is, nagyon meg fogsz lepődni :)
    Sajnos a Rubikhoz képest mindegyik mestermű!
    Szerintem, de én sem versenyzek.

    Szerk.: Nekem legjobban az anyagában színezett moyu jön be, de ez persze ízlés dolga.

    [ Szerkesztve ]

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    Üdv Mindenkinek!

    Megint rendeltem Cubezz-ről és megjött.

    Először a fekete leves: http://cubezz.com/goods.php?id=4364

    Ilyet NE VÁSÁROLJATOK! Ez gagyibb, mint a Rubik. Gyakorlatilag csak akad, forgatni csak izomból lehet.
    Összesen egy db műanyag zacsiba volt csomagolva, karcos, és sérül a matrica is rajta.
    Igazából azért rendeltem, mert fejembe vettem, hogy összegyűjtöm az összes szabályos testet.
    Már van tetraéderem (Pyraminx), oktaéderem (a szóbanforgó izé), hexaéderem (kocka :P ) és dodekaéderem (megaminx). Sajna az ikozaéder nem fog összejönni, mert az 80 dolcsi. Azért annyit nem adok érte. Főleg, hogy még eddig nem találtam videót róla, ahol forgatják és kirakják.

    Egyébként ez az oktaéder, amit most vásároltam, leginkább egy 2x2-es kockához hasonlít szerintem, de megmondom őszintén, így nem nagyon lesz kedvem játszani vele.

    De rendeltem még ilyet is: http://cubezz.com/goods.php?id=4657
    Ezt Balázs hozzászólása alapján gondoltam, hogy kipróbálom. Be is jött. magasan veri az előző rendelésemmel érkezett "ShengShou 4x4x4 V5 Screw Spring Magic Cube White 60mm"-t.
    De talán még a Moyu-t is, egy lehelettel.
    A kocak nem kartondobozba volt csomagolva, hanem műanyagba és még azon belül is celofánba. Szóval nagyon igényes a körítés is. Ja és adtak hozzá egy kis füzetecskét is, amiben le van írva, hogyan kell kirakni. Kínaiul :U . Persze a forgatások a szokásos módon vannak jelölve és ábrákkal is sűrűn illusztrált :))

    A kockáim közül, amik vannak, a 3x3x3-asakat és a 2x2x2-eseket a legkellemesebb forgatni egyébként. Valahogy a 4x4x4-esre nem áll rá úgy a kezem, pedig én leginkább ezeket szeretem rakni. Mivel középen két sor van, kicsit mindig nyeklik a kezemben. Elfordulnak arra is a sorok, amerre nem akarom, néha.
    Ez nem a kocka hibája, hanem az enyém ;)

    Nem tudom, lehet hogy butaságot írok, de ahogy megfigyeltem, az eddig vásárolt kockák közül azok voltak a legjobbak, amelyeknek a nevében szerepelt a "Speed Cube" kifejezés.
    Lehet, hogy ez nem véletlen?

    További szép napot és jó játékot Mindenkinek!

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz tam@s #1374 üzenetére

    Szia!

    Én ilyet vettem nemrég ajándékba: http://cubezz.com/Buy-4597-YJ+MoYu+LingPo+2x2x2+Stickerless+Magic+Cube+Pink+Version.html
    , kettőt is, nekem meg a "rendes" színű változata van. Nagyon tudom ajánlani, szerintem nem érdemes ennyin spórolni, szerintem ez a legjobb. Már jó ideje nyúzom, de még mindig tökéletes.
    A Rubik nekem is széttört...

    /* Egy lelkes kontár */

  • Longeye

    tag

    válasz tam@s #1383 üzenetére

    Mindenben egyetértek Balázzsal, azt tényleg nehéz lenne eldönteni, hogy melyik a legjobb. Nekem a 2x2x2-esben a Moyu, mert az van :) , de ennyi. Nincs nagy tapasztalatom, nem vagyok versenyző.

    Egy kis kiegészítés a színekkel kapcsolatban. Lehet ez is csak szubjektív dolog, de azt érdemes tudni, hogy ezeken a matricás kockákon nem ugyanaz a sárga van, mint a hazai Rubikokon, hanem olyan halványan világítós lime-szerű szín. Nekem az a gondom vele, hogy kicsit rosszabb megvilágításban alig lehet megkülönböztetni a fehértől.
    A másik megjegyzés, hogy az anyagában színezett kockák között is van különbség a színekben. A Moyu színei kicsit fakóbbak, míg pl. http://www.cubezz.com/goods.php?id=4657 ennél a kockánál sokkal markánsabbak a színek.

    De ez már tényleg csak ízlés dolga. :)

    /* Egy lelkes kontár */

Új hozzászólás Aktív témák