Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Fulár #39 üzenetére

    Halkan csendben hadd jegyezzem meg akkor itt is. NEM a ZTE írja ezeket a rendszereket. Soha sem tette. Ez a bughalamz mellesleg ott fut az imádott Huawei telókban is, mert ugyan az a forrás. Ugyan az a kivitelező. Sőt... nem egyszer maga rendszer is.

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Fulár #51 üzenetére

    Ez még azon a tényen nem változtat, hogy ezeket a kódokat továbbra sem a ZTE készíti. Érdekes módon az az Ascend y300-as kamerája nem kapott savazást, pedig pontosan annyit és úgy tud csak teljesíteni, mint a Blade G. Ugyan ezt a készüléket soha senki nem piszkálta túlmelegedés miatt, noha ugyan úgy túlmelegszik, mint a Blade G... szoftverhibára sem nagyon volt panaszkodás. Pedig a két készülék annyira azonos, hogy ugyan az a főpanel van bennük és bizony ugyan az a kódsor megy rajtuk. Két dolog más: az érintőképernyő és a gombsor, ami ahhoz tartozik... Egy ponton nyúlt a ZTE a szoftverbe: benne van a Mi-Favor UI. A Blade G ugyan így megy a Huawei rommal és visszafelé is. Az y300-ason pont úgy teljesít a ZTE rom...

    [ Szerkesztve ]

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz x1port #57 üzenetére

    "Nekem egyidőben volt Blade 3-am és Y300-am.
    Lehet ,hogy ugyanaz a főpanel meg kódsor vagy mi a szösz..de kb annyira volt a két telefon egymástól mint Makó és Jeruzsálem."

    Mivel a Blade 3-ban van egy egymagos proci, az y300-ban pedig kettő van ugyan abból.. szó sem esett itt most a Blade 3-ról. Tényleg a szezon és a fazon esete...

    "Én nem vagyok sem elfogult sem ellendrukker de valami hiányzik a Zte -ből még a Huawei hez képest is.
    A Blade G későbbi kiadás mint az Y300 de még így sem nyomja le a kis Huawei-t."

    Nem, nem nyomja le, mivel ez esetben viszont tökéletesen ugyan arról a készülékről beszélünk, már ami a belsejét illeti. Annyira arról, hogy nyugodtan felteheted a y300-as romot a Blade G-re, -ha előtte persze a partíciók elérését beállítod hozzá- és menni fog. (A kernelben a kijelző drivere más, ezért azt sem árt kicserélni, másképp nem lesz kép...).

    Nem vagyunk célközönség a ZTE számára addig, ameddig odahaza sokkal nagyobb a piaca, mint itt az eu.-ban.

    [ Szerkesztve ]

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz x1port #59 üzenetére

    Vettem, itt vannak a kezemben. Semmi számottevő eltérés nincs minőségben közöttük. A kijelzőben sem... Ráadásul a Blade G pont nem a kijelző miatt kapott hideget-meleget, hanem a kamera miatt. Nos, mivel egész véletlen ugyan az a két hátsó kamera is, így volt szerencsém kipróbálni keresztbe a szoftvereket, hátha valami szoftveres bibi lesz ideát, vagy valamit nagyon tudnak a Huawei-nél és szarból sikerült várat építeni. Hát nem, nem tudnak... pont a várható eredmény, mert semmivel sem jobb egyik mint a másik. Pont ugyan úgy melegítenek is, mivel a Huawei sem tud arról az "apró" kis kernel bugról, amit nekik is sikerült belefordítani ebbe a csodába...

    Mivel az előnézet kétségtelenül jobban mutat az y300-as romokban, gondoltam megnézem már gépen is. Íme:

    Tehát ezeket a képeket ugyan az a szoftver készítette csak a készülék más...

    y300 vs blade_g

    ..és egy benti is...

    y300 vs. blade_g

    Persze hogy olcsóbb volt az y300, de meg is engedték maguknak, hogy 4.1.1-es rommal fusson csaknem fél évig...sőt.. van ahol még most is az rá a leg... khm... "frissebb" verzió.

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz x1port #62 üzenetére

    "Abból a szempontból megértelek,hogy a Zte malmára kell hajtanod a vizet."

    Már miért is kéne? :U

    A y300 szerencséje annyi, hogy korábbi. Ezért aztán oda vándorolt az összes fejlesztő, aki addig ZTE-re dolgozott. Nem véletlen, hogy azon van fél-hivatalos CM11 is, emezen meg egymagam kínlódok a CM10.1-essel javában...

    Ez a készülék pedig nem vita tárgya, mivel mint látjuk valóban nem jól sikerült. Most éppen az azonos árazásban lévő konkurencia volt a téma, mondván a ZTE elfelejtett minőséget gyártani. Erre jeleztem, hogy nem csak ők... Az y300 és Blade G között pedig két számottevő különbség van: a gombsor az előlapon és a logo, amit ugyan azon a gyártósoron kicseréltek a másik műszakban. Amúgy mindkettő egy olcsó kínai vacak...

Új hozzászólás Aktív témák