Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NoMagix

    addikt

    ZTE Blade III

    2012. november közepén elsőként érkezett meg a Telenor kínálatába.
    Ebben az első hozzászólásban összegyűjtjük azokat a fontos információkat és kérdéseket amelyek a legtöbb vásárlót és érdeklődőt foglalkoztatják, valamint a készülékről szóló általános információkat vesszük sorra.

    Tartalomjegyzék:

    1. Fórum használata
    2. ZTE Blade III: A készülékről
    2.1. Mi van a dobozban?
    2.2. PRO és KONTRA
    2.3. Az első percek, avagy "jaj most mit kell csinálni..."
    3. Fontos tudnivalók
    3.1. Android alapok (Kezdőknek)
    3.2. Androidos programok
    3.3. Mi okoz garanciavesztést és mi nem?
    3.4. Gyakori kérdések
    3.4.1. Melyik a legjobb launcher?
    3.4.2. Melyik a legjobb böngésző?
    3.4.3. Hogy törölhetek mindent a készülékből?
    3.4.4. Miért Pusztavacsra áll be a GPS, nem is ott vagyok?!
    3.4.5. Akkumulátor kalibráció
    3.4.6. Flash player
    3.4.7. Vegyek tokot? Milyet vegyek?
    3.4.8. Turbo SIM és függetlenítés
    3.4.9. Letöltöttem az IGO-t de nem működik, mi a teendő..?
    3.4.10. Szabad RAM mennyisége

    1. Fórum használata

    Ez a topik azoknak az embereknek nyújt (szakmai) segítséget, akiknek kérdésük van a készülékkel kapcsolatban vagy csak érdeklődnek a készülék iránt. A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. Ezért tehát: TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések! Ha kérdésed van, először olvasd végig az 1.hsz-t, ha nem találtál a kérdésedre választ, használd a keresőt és annak segítségével próbálj megoldást találni. Ha ezek után sem jársz sikerrel akkor tedd fel kérdésed a topciban!

    2. ZTE Blade III: A készülékről

    Az Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich alapokon nyugvó készülék 4GB belső tárhellyel rendelkezik amiből 2,5GB szabadon felhasználható programok telepítésére, a készülék tárhelye microSD kártyával tovább bővíthető max. 32GB-ig, a kijelző 4 hüvelykes, 480 x 800 pixel felbontású, kapott egy 5 megapixeles hátlapi kamerát villanó nélkül, Dolby Mobile hangzásjavító megoldást, 7,2/5,76 megabites HSPA adatátviteli képességet, A-GPS-t, 802.11b/g/n szabványt támogató WiFi modult és A2DP-re képes Bluetooth 2.1 modult, 1 GHz-es egymagos Qualcomm Snapdragon MSM7227A processzort Adreno 200-as grafikus gyorsítóval, 512 MB RAM-ot, microSDHC kártyahelyet és 1600 mAh kapacitású akkumulátort kapott. A méretei 123mm x 63,5mm x 10mm, súlya 130 gramm.
    A készülék sok androidos társával ellentétben kikapcsolt állapotban is ébreszt!

    2.1. Mi van a dobozban?

    A készülék egy divatos kis fehér dobozban érkezik, tartalmát tekintve egy headset-et, a hálózati töltőt, a kézikönyvet és magát a készüléket tartalmazza. Semmi extra kiegészítő, ami szükségtelen is lenne.

    2.2. PRO és KONTRA

    Amiért ne ezt válaszd:

    A készülék bár 5 megapixeles kamerával rendelkezik, nem erőssége a fotózás gyenge fényviszonyok mellett. A kamerát leszámítva a hardveresen teljesen egyenértékű Huawei G300 "szebb" képeket készít, viszont jóval drágább. (tesztképek)
    A fülhallgatón keresztüli hangereje nem sokat változott Blade1-es elődjétől amit tovább ront a gyári headset használata, ezt egy minőségibb "agybadugós" fülessel orvosolni lehet.

    Amiért jó választás lehet:

    A készüléken egy minden felesleges dolgot nélkülöző, minimálisan módosított UI-el rendelkező 4.0.4-es verziószámú Android rendszer száguld, amire esetleg érkezhetnek további frissítések is.
    Az egymagos CPU-hoz remek akkumulátor idő társul, és a jól ismert SoC miatt már főzött ROM-ok is készültek a készülékre.
    Mindezekhez egy igen kedvező árfekvés társul, amivel a telefon rendíthetetlenül helyet követel magának minden Android rajongó szívében. Kezdő androidos készüléknek kiváló választás.

    2.3 Az első percek, avagy "jaj most mit kell csinálni..."

    Amennyiben az első csatlakoztatást követően a PC nem ismeri fel a készüléket, vagy bármi egyéb okból sikertelen az eszközillesztő automatikus telepítése, innen le tudjátok tölteni a ZTE legújabb driverpack-ját:

    Illesztő (driver) ZTE Blade III-hoz

    MTP mód megoldása Linuxon, külön szoftver nélkül. Köszönet érte Canonfan és Keeperv85 fórumtársaknak, hogy elkészítették a leírást!

    3. Fontos tudnivalók

    3.1. Android alapok (Kezdőknek)

    Azoknak a tulajdonosoknak, akiknek teljesen új az Android világa, célszerű lehet mindenféle változtatás nélkül elkezdeni az ismerkedést a készülékkel. Az alap rendszer jónak mondható elég kiforrott Ice Cream Sandwich, egy átlagos felhasználónak több, mint elegendő. Természetesen nekik is ajánlott, hogy olvasgassák a fórumot, hogy jobban megismerjék a készüléket és az Androidot, valamint kérdeznek, ha megakadnak valamivel.

    "Ha a készülék alap állapotban is megfelelően működik, akkor miért van értelme változtatni és cserélgetni rajta dolgokat?"

    Az alap rendszer elég csupasz, de vannak körünkben olyan guruk, akik ezeket a rendszereket átalakítják, optimalizálják számunkra, hogy a készülék lehetőségeit 100%-osan kihasználhassuk. Tehát az alap rendszernél gyorsabb és értékesebb felhasználói élményt képes biztosítani.

    3.2. Androidos programok

    A készülék vásárlásakor a rendszerünk az alap programokat ("appok"-at) már tartalmazza. Amennyiben egy adott feladatra kerestek programot, vagy csak kérdésetek van ezzel kapcsolatban, itt is kérdezhettek, de inkább ezt a topikot használjátok ilyesmire. (Mindkét topikban TILOS a WAREZ!)

    3.3. Mi okoz garanciavesztést és mi nem?

    A garancia a készülék gyári állapotára vonatkozik. Amennyiben vissza szeretnék vinni a készüléket a szolgáltatóhoz, fontos visszaállítani mindent az eredeti állapotba (Recovery, ROM).
    Akár a gyári rom rootolása is garanciavesztéssel jár abban az esetben, ha valaki így viszi vissza a készüléket! A custom romok, custom recovery-k, és custom firmware-ek használata szintén!
    Természetesen a garanciavesztés kiterjed a garancialevél többi pontjára is: szóval ne szedjétek szét a készüléket "megjavítani", mert abból jó nem származik!
    A készülékre a Telenor az új mobiltelefonokra az értékesítéstől számított 1 évig jótállást vállal, érvényes a webshop-ból való vásárlás esetén a 8 napos elállási lehetőség (előfizetésnél természetesen) illetve a 3 napos a személyes vásárlásnál. Erről bővebben ebben a topikban érdemes kérdezősködni. Ott a szolgáltató emberei is, illetve az ilyen ügyekben már tapasztalt felhasználók várják az ezzel kapcsolatos észrevételeket, kérdéseket!

    3.4. Gyakori kérdések:

    3.4.1. Melyik a legjobb launcher?

    Mindenkinek más-más jön be, de egyszerre akár több is fent lehet. Próbálj ki többfélét és a saját szájízed alapján döntsd el. Érdemes kipróbálni pl.: Nova, Apex, ADW Ex. Ha megunod bármelyiket, egyszerűen eltávolítható.

    3.4.2. Melyik a legjobb böngésző?

    Ezt mindenki maga döntse el, de segítségképpen pl.: Dolphin Browser, Opera Mobile, Opera Mini.
    Ha mobilneten keresztül szoktál böngészni, és szeretnél spórolni az adatforgalommal akkor válaszd az Opera Mini-t.

    3.4.3. Hogy törölhetek mindent a készülékből?

    Ha szeretnénk minden beállítást és adatunkat törölni a telefonról, akkor ezt használjátok: Beállítások – Biztonsági mentés és visszaállítás - Gyári adatok visszaállítása

    3.4.4. Miért Pusztavacsra áll be a GPS, nem is ott vagyok?!

    Mert nem talált a műholdak alapján pozíciót még a készülék. Ez a Pest megyei község Magyarország földrajzi középontja. Várj türelmesen, és/vagy próbálkozz szabad ég alatt!

    3.4.5. Akkumulátor kalibráció

    "Helyi" legenda csupán. Android alatt nem lehet akkumulátort kalibrálni. A rendszer nem gyűjt adatokat róla. A batterystats.bin fájl csak egy egyszerű kis napló, ami az utolsó töltés óta az alkalmazások és szolgáltatások által felhasznált energiát rögzíti. Ennek a fájlnak a "tartalmát" látod a Beállítások - Akkumulátor menüpont alatt.
    A készülékben lítium bázisú akku került, így a töltést is ehhez igazítva kell elvégezni. Erről részletes leírást itt találhattok.

    3.4.6. Flash player
    A készülék az ICS jóvoltából alapban fel van készítve a flash tartalmak kezelésére, bár a technológia komoly erőforrás igénye miatt az internetezési élmény szintje visszaeshet.

    3.4.7. Vegyek tokot? Milyet vegyek?

    A topikban gyakran felmerül ez a kérdés, de igazán senki sem tudja megmondani másnak mi a jó. Többnyire jól védenek a mechanikus behatások ellen, de szedik a port mindenhonnan. Célszerű lehet ismerősnél esetleg bevált típusra befizetni, nehogy többet ártsunk, mint amennyi haszna van.

    3.4.8. Turbo SIM és függetlenítés

    Nagyon jól összefoglalta a lényeget Kelzsoca:
    "A 3G-t már jobb ha el is felejted turbosim mellett. És akkor még hol van az, hogy elérhetőnek tűnik a készülék, de igazából nem elérhető, ledobálja utazás közben és még sorolhatnám.
    A chipeken található F300-as microchip már régen elavult, és nem támogatja a 3G szabványt sem rendesen, továbbá a GSM rendszer eléggé összetett és bonyolult rendszer, ahhoz hogy egy turbosim tökéletesen működjön több dolog függvénye:
    - SIM kártya
    - SIM kártya kora-állapota
    - földrajzi helyzeted
    - toronyhoz, tornyokhoz viszonyított távolság
    - az éppen szinkronizált torony fajtája (régi, új stb.)
    - központi szerver
    - telefon
    - telefon szoftvere
    - telefon antenna
    - turbosim fajtája
    Ha ezekből csak 1 is problémás, a kapcsolatodnak annyi. Továbbá a központi szerver is figyeli a beérkező, és a hálózatra csatlakozó készülékeket, és csoportosítja őket:
    - fehér (minden rendben)
    - szürke (megfigyelt állapot, ha továbbra is gyanús a viselkedés, 1 hét után fekete)
    - fekete (tiltott, kitiltott számok)"

    A függetlenítés a BTK 300 §/C bekezdése szerint törvénybe ütközik. Természetesen nem a szolgáltatói folyamatról van szó, nekik van jogkörük elvégezni ilyen beavatkozást. A folyamat végérvényes, otthon a készülék többé nem zárható vissza! Amennyiben a beavatkozást nem a hivatalos szerv végezte a garanciától érzékeny búcsút inthetünk és ez még a legjobb eset ami történhet. A szakszerűtlen beavatkozás következtében a készülék belső szoftverében tárolt személyes adatok sérülhetnek (IMEI szám, MAC címek stb.) Az ilyen készülékek funkcionálisan működőképesnek tűnnek ugyan, így gyakran az értékesítő sem tudja mikor eladásra kerülnek, hogy tulajdonképpen szoftverhibás-e az adott darab. Később jön a "meglepetés" mikor egy hibás IMEI miatt esetleg a szolgáltató blokkolja a hálózat elérését. Mindezt figyelembe véve arra kérünk mindenkit hogy ne várásrollon ilyen -otthon elvégzett- beavatkozásnak kitett készüléket!

    3.4.9. Letöltöttem az IGO-t de nem működik, mi a teendő..?

    Alapvető probléma, ha ez a kérdés felvetésre kerül. Jelenleg sajnos a szoftver fejlesztője nem járult hozzá a magánszemélyek számára publikálható verzió kiadásához, így ennek a navigációs szoftvernek minden formája csak illegális forrásból beszerezhető. Mivel a Prohardver fórum szabályzata kategórikusan tiltja az illegális szoftverekről történő diskurzust, így a topikban sem szeretnénk ilyen jellegű kérdéseket megtalálni, mert semmi szükség arra, hogy a forgalmazó esetleg jogi úton érvényesítse a követeléseit, ezzel komoly szankciókat kiharcolva a bűncselekményt elkövető egyének ellen. Súlyosabb esetben bezáratva a topikot, ezzel megvonva a lehetőséget a többiek elől az információk, eszmecserék szabad átadásától!
    Tehát mindenkoron érvényes szabály: NINCS IGO a telefonra!

    3.4.10. Szabad RAM mennyisége

    Előszőr is mi az a RAM és ROM mert sokan ezt is keverik:
    -RAM: (Random Acces Memory) közvetlen hozzáférésű memória programkódnak és adatoknak, azaz többek között az elindított alkalmazások futtatásához szükséges. Az asztali gépedben a DDR memória moduljaidra hasonlít a legjobban.
    -ROM: az elnevezéssel ellentétben írható-olvasható háttértárat jelent, itt helyezkednek el a rendszer működéséhez szükséges partíciók (boot,system,data,cache stb.), az asztali gépedben a merevlemezre hasonlít a legjobban. Sajnos szinte minden esetben így nevezzük azokat az image vagy tömörített fájlokat is amik egy telepíthető rendszert takarnak, így egy picit zavaró ez a rövidítés.
    Nagyon sok téves információ kering az Android memóriakezeléséről. A 2.1-es android verziótól kezdve NINCS szükség semmilyen "memória tisztító" segéd alkalmazásra. Az ilyen app-ok használata esetén csak nagyobb kárt teszünk. És az esetek nagy százalékában nincs háttérben futó alkalmazás, még akkor sem ha a pl. Home gombbal lépsz ki belőle.
    Rengeteg cikk és leírás megjelent már ezzel kapcsolatban néhány a teljesség igénye nélkül amiket érdemes elolvasni mindenkinek:
    Az Android memóriakezelése - Angler Gábor
    Tippek, trükkök, tévhitek: A Task Killer
    Sokan tévesen gondolják azt is hogy az a jó ha minél több az elérhető szabad RAM mennyisége. Ez a feltevés téves, és magad is rájöhettél már ha a fent említett cikkeket elolvastad. Tessék elfogadni hogy a RAM azért van hogy kihasználjuk, és kis túlzással de pont abból profitálsz a legtöbbet ha "tele" van. Megtelni sosem fog, mert a rendszer teljesen automatikusan kezeli. Megemlítek két nagyon leegyszerűsített esetet és döntse el mindenki melyik számára a megfelelő:
    1. A lehető legtöbb szabad RAM áll a rendelkezésedre minden időben amit különböző segédprogramokkal (TaskKiller és társai) érünk el, az összes lehetséges alkalmazást mindig eltávolítod a RAM-ból, ami által minden ilyen app elindításakor újra be kell töltődnie, ezzel plusz CPU-t, időt és akkut használ fel.
    2. A lehető legkevesebb elérhető RAM áll rendelkezésre amit a rendszer szabályoz tökéletesen, Blade 3 esetében ~8-10 app a RAM-ban csücsül, ha bármikor el akarjuk indítani csak előveszi onnan, amivel a lehető legkevesebb CPU-t, időt és akkut használja fel. Ha egy RAM-ban éppen nem lévő app-ot indítok a rendszer AUTOMATIKUSAN kilövi a legrégebben használtat és elindítja az enyémet. És boldog vagyok mert bár kevés a szabad RAM (ami normális mert a készülékkel vásároltam és kihasználni akarom), de mégis gyorsabban indulnak az appjaim, és az akku is tovább bírja picit mint egyéb esetben.

    Érdemes elolvasni a hivatalos fejlesztői oldalon található dokumentációt ezzel kapcsolatban:Understand the Lifecycle Callbacks

    ***

    Ha valamit kihagytam akkor kérlek titeket, hogy jelezzétek! Mivel a készülék még nagyon új, így minden jellegű korrekciót, információt, helyreigazítást szívesen fogadok!

    Köszönet mindenkinek aki tudásával, véleményével hozzájárult a témához. :R

    Készítette és aktualizálta: apeelme 2013.03.10

    ------------------------------------------------------------
    Eredeti hozzászólás:
    ------------------------------------------------------------

    Nem rossz, de ezt már év elején kellett volna kihozni!
    Szvsz ez a penge már nem fog úgy hasítani, mint az első!

    [ Módosította: CoolMan ]

  • NoMagix

    addikt

    válasz Rav3n02 #2 üzenetére

    Igen, benne van a pakliban.
    Jelentősen segítette volna, ha a T berakja most karácsonyra.

Új hozzászólás Aktív témák