Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FPéter

    aktív tag

    válasz maiden888 #30 üzenetére

    Hát én minderre azt mondanám, hogy amíg saját magam minőségi szórakoztatása céljából belenyúlok a szoftver mappájába, és kicserélem a térkép ikont egy véreshurkára, addig semmilyen jogsértést nem követek el, már ami számonkérhető lenne rajtam. Mert az egy dolog, hogy a felhasználói szerződés-saláta mit mond, ha megvettem 50k-ért, akkor frankón jogom van úgy használni, ahogyan akarom. Ugyanis bíróságon az anyagi/erkölcsi kár mértékének megfelelő összegre büntetnének engem (már ha tényleg elkövetnék valamit ezzel, amit kötve hiszek), ami a véreshurka ikon esetében számszerűleg mennyi is? Nulla forint? (feltételezve, hogy nem teszem elérhetővé mindenhol "FPéter's Hurkanavi Pack for WayteQ N800" néven)

    A WinCE jogtisztaságágának ellenőrzése szintén nem az én dolgom, amennyiben a gyártó telepítette fel nekem. Akármennyire is az ellentétét sulykolják belénk a BSA-hoz hasonló kamujogvédők, ez mind a gyártó felelőssége.

    [ Szerkesztve ]

  • FPéter

    aktív tag

    válasz maiden888 #35 üzenetére

    De ennek személyes használat esetén nincsen semmi jelentősége... Nem tudom mennyire vagy tisztában vele, hogy akár egy internetszolgáltatós Általános Szerződési Feltételek is hány pontban képes korlátozni téged az alapvető jogaid gyakorlásában. És ezeket egyszerűen nem kell figyelembe venni. A másik probléma, hogy a legtöbb ilyen Végfelhasználói Blabla Szerződések más országok jogrendszerét követik, például az amerikait. Annak pláne nincsen semmilyen köze az európai valósághoz hatályosság tekintetében.

    Amíg nem okozol mérhető kárt azzal amit teszel (tehát tulajdonképpen: nem lopod el a szoftvert, nem ösztönzöd/segíted a többieket abban, hogy lopják, illetve nem okozol erkölcsi kárt a gyártónak), addig teljesen legális és lényegtelen, hogy mit csinálsz a szoftverükkel. Ezek után költői kérdésnek számít a "Belenyúlhatok-e a saját készülékem szoftverébe abból a célból, hogy kicseréljek benne két darab ikont?" és az ehhez hasonlók.

Új hozzászólás Aktív témák