Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz .LnB #5 üzenetére

    ŐŐŐ nincs igazad. A billió a magyarban 10^12-t jelent a milliárd meg 10^9-t. Nem kis különbség. A magyar billió az angolban már trillion. Szóval nagyon nem mindegy.

    Amúgy sok szempontból nem értek egyet a cikkel. Alapvetően az író a technológiai hátrányra vezeti vissza az nvidia előnyét, de szerintem meg a sokkal jobb marketing az ok. A Fermi idején a zöldek kártyája evett sokkal többet mégse veszítettek ilyen látványosan piacot.

    Az nvidia valahogy jobban belenyúlt a néhány éve felkapott "geek" és "nerd" világba. Rengeteg nagy streamert támogatnak (pl néhány éve PhantomLord is kapott 2 Titant emlékeim szerint amit kb minden egyes adásban mutogatott) , illetve mivel drágább azonos kategóriában sokan azt hiszik jobb is. Lsd. Tirexi. Ő megmondta, hogy "Az GTX jó, az AMD meg szar, laggol".
    Rengetegen nézik, sok vérpistike azt se tudja mire jó a a "videjókárd" és megy GTX-et venni mert az a jó. De pl 9gag-en megosztott gaming PC képek is mind GTX-el készülnek (4way 980 sli mert az annyira megéri ugye). Ebből az egyszeri embernek az jön le, hogy az Nvidia a legjobb és ilyen gépet fog keresni.

    Az előre összerakott tecsós és ósanos gépek 95%-a is Intel+nvidia, laptop szintén. És ez nem azért van mert az az olcsóbb, vagy ár/teljesítményben jobb lenne.

    Szóval a technológiai hátrány egy dolog. Ez igazából csak a fogyasztásban jön ki ami sok embert igazából nem érdekel. Valószínűleg én is az erősebb kártyát venném azonos áron és nem érdekelne a fogyasztás és a zaj, mert amikor igazán hangos a kártya úgy is füles van rajtam, alapjáraton meg mindegyik csendes, főleg custom hűtéssel.

    Szóval véleményem szerint a hátrány az a MEGFELELŐ médiumokban a marketingjelenlét hiánya és a be nem váltott ígéretek miatti csalódottságból adódik 90%-ban.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz BoB #15 üzenetére

    Azért a szerverpiacot szerintem nem eszik annyira forrón. Mire az ARM ott érdemben labdába rúghat az olyan távoli időpont, hogy azt is elfelejtjük hogy most mit gondoltunk. Esetleg a microszerverek/NAS-ok területén történhet ez meg hamar, de az talán nem akkora piac, valamint azért a CoreM-el az intel is igyekszik (bár szerintem marha drágán adja ami vissza fog ütni)

    A noti dolog az elképzelhető, de ott meg az lesz a döntő, hogy mennyire fogják tudni emulálni az x86-ot. Az embereket marhára nem fogja érdekelni, hogy miért nem működik a 96-ban céges rendszergazdától lopott "videó véső" program, vagy mancikának miért nem megy a youtube downloader. Nem csak professzionális szinten van igény a visszafelé kompatibilitásra, hanem konzumer szinten is.

    Esetleg akkor kerülhető ez meg, ha 1-2 generáció nő fel úgy, hogy tartalomfogyasztásra csak tabletet/telefont használ és egyáltalán nincs szüksége komolyabb programokra, tehát számára nem lesz fontos. De ez sem 1-2 év lesz.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Cifu #25 üzenetére

    10 éve nem létezett még ARM szerver. 5 éve nem volt még a piacon versenyképes ARM szerver. Ehhez képest nem hinném, hogy ennyire távoli jövőről kellene beszélni. Az ARM saját óvatos becslése is 20% körüli eladási részesedést vár 2020-ra.

    Ezzel nem tudok vitatkozni, nem rátok rá a dologra. Amennyire tudom az ARM magok számítási teljesítménye messze elmarad az X86-tól és bár vannak olyan felhasználások ahol ez nem probléma mert jól párhuzamosítható a feladat, de a nagy pénz nem ezekben van. Ok hogy 8 meg 64 magos ARM szerver is kapható, de ha még csak most kezdik el magukat vakarászni a professzionális szoftverfejlesztők hogy HSA meg ilyenek akkor ebből 2020-ra sem biztos hogy lesz szalonna. Amúgy meg 5 év azért nagy idő, sok minden lehet addig. Az ARM brutális fejlődést produkál de ez nem biztos, hogy fentartható.

    Ott már most is jelen van.
    Ezt tudom, de még nem piacvezető (tudtommal) és az intel sokat tesz azért, hogy ez ne is legyen így. Ráadásul ez pont az a terület ahol legkevésbé van hátrányban az ARM és még így sem....

    Nem tudom te mennyi ilyesmivel találkozol, de az ilyenek ugyanúgy kiütköztek Windows Vista / 7 / 8, majd most a Windows 10 esetében. Továbbá ugyebár egyre több jel mutat arra, hogy a Windows 10 jön majd rendes ARM porttal (Win10 Rpi2 kiadás)..

    Igen, de nem mindegy, hogy 100-ból 5 program nem megy az új win verzióban vagy 100-ból 5 megy mert van ARM portja/normálisan tudja emulálni.

    A "Youtube downloader" meg létezik pluginként, platformfüggetlenül...

    Én ezt tudom, de mancika vajon tudja? Pl a munkatársam is profin kezeli a szimulációs szoftvereket, de unokaöccse által felrakott ősrégi youtube downloaderrel szedi le a zenéket gagyi minőségben. Mondtam, hogy használjon plugint mert az jobb és kényelmesebb, de láttam az őszinte rémületet a szemében, hogy jajj akkor most újra meg kell tanulni.... És ez a nem IT-s érdeklődésű emberek 99%-ra igaz.

    Pont fordítva látom, konzumer szinten nem foglalkoznak ezzel annyira az emberek. 5 éve is voltak például Linux-al árult lapitopik, de akkoriban még nagyon sokan azzal kezdték, hogy rakjunk rá windows XP-t. Mostanság egyre több embernél látok én is Ubuntu-val felvértezett laptopot. Hétköznapi használatra (böngészés, videónézés, zenehalgatás, szövegszerkesztés) tökéletesen funkcionál...

    A linux részesedése nem nagyon mászik 1% körülről. (tudtommal) Ergo lehet te egyre több ilyet látsz, de attól ez még nem trend. Mai napig megveszik az emberek gépet linuxal mert az olcsóbb majd megy rá a virágbolti windows. Arról nem is szólva, hogy a cégek legnagyobb része is windowst használ és sajnos már ott elvérzik a linux hogy nincs rá rendes MS Office. TUdom, hogy elvileg a libre office teljesen kompatibilis, de gyakorlatilag nem az.
    Az egyetemen egy srác azért bukott meg mert libre office-ban írta meg a beadandóját amit a tanár nem tudott megnyitni, pótleadás meg nem volt. Kalap kabát.
    Ettől függetlenül elismerem, hogy az emberek nagy részének elég lenne egy Ubuntu vagy hasonló átgondolt GUI-val rendelkező disztró.

    Ismét nem értek egyet. Miért merül fel az embergenerációs kérdés? 10 éve az okostelefonok is buták voltak a mai utódaikhoz képest. Én is Commodore Plus 4-en meg Amigán nőttem fel, még se AmigaOS-re vágyom...

    20 éve az vett gépet akinek szüksége volt rá és nem nagyon tudta megkerülni. Ma már mindenkinek van gépe, annak is akinek valójában nem létszükséglet, csak szórakoztató eszköznek használja mert a TV már nem menő. Tehát vannak olyanok aki SOHA nem fognak egy középiskolai prezentációnál több tartalmat előállítani, soha nem fognak egy DVD-t megírni és a játék számukra kimerül a Candy Crush-ban. Nekik nem lesz igényük a visszafelé kompatibilitásra. Ez a generáció jelenleg kb 6-8 éves szóval még fel kell nőjenek a fizetőképes kereslet szintjére.
    Én se vagyok videóvágó vagy PS bubus, mégis ha egy visszafelé x86-al nem kompatibilis platformot kéne használnom meg lennék lőve. Ahogy pl a cégünk is. De anyám is akinek 1 személyes könyvelő BT-je van. De a tesóm is pedig ő is csak egyetemista, és nem műszaki szakra jár oszt mégis.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Cifu #27 üzenetére

    Te fordítva ülsz a lovon. Nem tudom mi a munkaköröd de feltételezem szerves része a problémamegoldás. Szerinted miért ilyen borzasztó sikeres az apple és miért képesek az emberek hatalmas felárat kifizetni az out of the box megoldásokért?
    Mert a megoldható és az azonnal működik nagyon más dolog. Ha valaminek utána kell olvasni, neadjisten megérteni, értelmezni az már nem megy. Meg te olyan emberektől várod el, hogy felmókoljanak egy abev javat linuxra akiknek az internet=a böngésző ikonja az asztalon.

    Az irodában én vagyok a félisten mert képes vagyok a Konica fénymásolóban patront cserélni. Eddig mindig lehívták az informatikust és ha épp a másik irodában volt akkor bizony aznap nem nyomtattak többet. Kb 2 percig tartott rájönni hogyan kell megcsinálni, de közben telefonáltam szóval ha figyelek kevesebb lett volna. De a csajoknak az lett mondva ne nyúljanak hozzá, mert bizony már lett az egyik nyomtatóba beleerőltetve rosszul a toner és lehetett kidobni, mert nem érte meg javítani.

    Amúgy is egyre inkább az van súlykolva az emberekbe, hogy csak használd. Ne nyúlj bele, ne értsd meg a működését mert rosszul jársz (pl garivesztés). Szoftvereket sem merik piszkálni az emberek. Erre is volt egy eset: valami szűrést akartak csinálni a pénzügyön az SAP-ben (nem tudom pontosan nem számlázok), de valamit elbarmoltak és bebugolt a szoftver. Súlyos százezreket számláztak ki nekünk a visszaállításért. Innentől nagyon meggondolják az asszisztensek ha valamivel próbálkoznak.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák