Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nemlehet #26 üzenetére

    ...Amennyire tudom az ARM magok számítási teljesítménye messze elmarad az X86-tól...

    A szerverpiacon sokszor (sőt, leg)inkább a teljesítmény/fogyasztás számít, ebben pedig az ARM procik jobbak, mint az x86-os Intel procik...

    Ráadásul ez pont az a terület ahol legkevésbé van hátrányban az ARM és még így sem....

    ...és még így sem mi? Még így sem piacvezető? Azért legyünk már reálisak, ne várd már, hogy pár év leforgása alatt nulláról átveszi a piacot. Inkább a trendet kell figyelni, az pedig nagyon is kedvező az ARM-ra nézve.

    Igen, de nem mindegy, hogy 100-ból 5 program nem megy az új win verzióban vagy 100-ból 5 megy mert van ARM portja/normálisan tudja emulálni.

    Ott kell kezdeni, hogy milyen OS alatt? A hétköznapi dolgokat Linux alatt is meg tudod oldani, ARM bázison is.

    És ez a nem IT-s érdeklődésű emberek 99%-ra igaz.

    Ez aligha a rendszer hibája. Pont ezért lesz érdekes, ha tényleg kijön a Win10 ARM alá. A 'Wintelen' megszokott kezelőfelület ARM bázison...

    Ergo lehet te egyre több ilyet látsz, de attól ez még nem trend.

    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy 5-10 éve még alkalmazásfüggőbbek voltak az emberek. Ma már inkább az internet a fontos, és interneten megoldanak mindent. Illetve alapvetően megváltozott a világ, hajdan a CD/DVD író esszenciális kérdés volt. Ma már egyre több laptopba, sőt, desktopba nem is találsz DVD meghajtót...

    Én se vagyok videóvágó vagy PS bubus, mégis ha egy visszafelé x86-al nem kompatibilis platformot kéne használnom meg lennék lőve.

    Pedig az esetek nagy részében megoldható valahogy a probléma. Max. küzdeni kell érte egy picit. Itt van inkább a kutya elásva, túl kényelmesek az emberek.

    De hidd el, folyamatosan tanulnak és változnak. Ha megnézed még egy Android is alapvetően elég sokat változott 5 év alatt.

    De anyám is akinek 1 személyes könyvelő BT-je van. De a tesóm is pedig ő is csak egyetemista, és nem műszaki szakra jár oszt mégis.

    A könyvelésnél nem tudom milyen program okozna problémát (számlázó programok elérhetőek Linux alá, ami már mókásabb az az AbeJava, de de az is felmókolható kis utánaolvasással. Egyetemista az külön téma, inkább ne menjünk bele (láttam én is olyat, hogy megkövetelték az M$ Office alkalmazását, mondván elérhető a diákoknak ingyen...).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák