Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz .LnB #5 üzenetére

    Miután azt nem írtad le, hogy mégis miben 'okoskodtam', találgatnom kell (a gondolatolvasás képességével sajnos nem bírok - biztos születési rendellenesség).

    Ha a billion - milliárd közötti különbségre való felhívás csípi a szemed, akkor teljes mellszélességgel kiállok a megemlítése mellett. Sajnos az angol nyelvű forrásokra való támaszkodásnál egyre többször látom, hogy angolosan írják le a szavakat (billion - milliárd pedig e téren nagyon sűrű példa), de ennél kacifántosabbak is akadnak (kedvencem még Irak angolosan Iraq-nak írva, vagy Tajvan Taiwan-nak).

    Majd szépen mindenki eldönti, hogy ez grammarnáciskodás, vagy egy elírásra való figyelemfelhívás. Én jobban örülnék, ha ez nem 'okoskodásnak', hanem inkább a helyes megfogalmazás és írásmód alkalmazására való felhívásként értékelnék az emberek.

    Aztán természetesen az is előfordulhat, hogy a lektorálásnál követtek el ilyen hibát (nekem is javítottak bele címlapos írásomba úgy, hogy a megfogalmazás hibás lett.)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • nemlehet

    őstag

    válasz .LnB #5 üzenetére

    ŐŐŐ nincs igazad. A billió a magyarban 10^12-t jelent a milliárd meg 10^9-t. Nem kis különbség. A magyar billió az angolban már trillion. Szóval nagyon nem mindegy.

    Amúgy sok szempontból nem értek egyet a cikkel. Alapvetően az író a technológiai hátrányra vezeti vissza az nvidia előnyét, de szerintem meg a sokkal jobb marketing az ok. A Fermi idején a zöldek kártyája evett sokkal többet mégse veszítettek ilyen látványosan piacot.

    Az nvidia valahogy jobban belenyúlt a néhány éve felkapott "geek" és "nerd" világba. Rengeteg nagy streamert támogatnak (pl néhány éve PhantomLord is kapott 2 Titant emlékeim szerint amit kb minden egyes adásban mutogatott) , illetve mivel drágább azonos kategóriában sokan azt hiszik jobb is. Lsd. Tirexi. Ő megmondta, hogy "Az GTX jó, az AMD meg szar, laggol".
    Rengetegen nézik, sok vérpistike azt se tudja mire jó a a "videjókárd" és megy GTX-et venni mert az a jó. De pl 9gag-en megosztott gaming PC képek is mind GTX-el készülnek (4way 980 sli mert az annyira megéri ugye). Ebből az egyszeri embernek az jön le, hogy az Nvidia a legjobb és ilyen gépet fog keresni.

    Az előre összerakott tecsós és ósanos gépek 95%-a is Intel+nvidia, laptop szintén. És ez nem azért van mert az az olcsóbb, vagy ár/teljesítményben jobb lenne.

    Szóval a technológiai hátrány egy dolog. Ez igazából csak a fogyasztásban jön ki ami sok embert igazából nem érdekel. Valószínűleg én is az erősebb kártyát venném azonos áron és nem érdekelne a fogyasztás és a zaj, mert amikor igazán hangos a kártya úgy is füles van rajtam, alapjáraton meg mindegyik csendes, főleg custom hűtéssel.

    Szóval véleményem szerint a hátrány az a MEGFELELŐ médiumokban a marketingjelenlét hiánya és a be nem váltott ígéretek miatti csalódottságból adódik 90%-ban.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Cifu

    nagyúr

    válasz .LnB #8 üzenetére

    Ha most ezt erről az oldalról közelíteném meg, akkor ez a hozzászólásod meg irónikus trollkodásnak lehetne venni.

    Nem vagyunk egyformák, lehet, hogy tényleg idegesítő sokaknak az, hogy 'okoskodom'. A szándék jobbító, még ha néha túl is lövök a célon...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • ricinus13

    senior tag

    válasz .LnB #8 üzenetére

    Gondolom mert te írtad hogy nem kell kijavítani. De kell mert egy 1000-szeres szorzó egyáltalán nem mindegy. Ha nem lett volna már szóvá téve én is bele szóltam volna mert hamis adatot közöl, még akkor is ha nem szándékosan.

Új hozzászólás Aktív témák