Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz liksoft #38 üzenetére

    Szerintem, ez teljesen jogos a Synology és társai is atomot használnak 5 - 8 diskes felállásban is. De az Linux-ot futtat valamint mindent kiheréltek belőle ami nem kell. Ellentétben a Windows Serverrel, amit bárhogyan herél az ember amint GUI van rajta az atom nem lesz elég egy idő után.
    Ez az egyik probléma ezzel a NAS-al a másik, hogy 2 disk esetén ugyan mi értelme van azoknak a funkcióknak, amit a WinStorServer tud. Nem sok.
    Ezt az eszközt egyetlen helyen tudom elképzelni kis/közép helyen:
    - Logmentésre, esetleg valamilyen minimális ISO tárolás, PXE szerver storage-nak hasonlóknak.
    Kisebb helyen:
    - Backupnak, de csak úgy, hogy mellette van valamilyen nem aktív eszköz is, mondjuk egy 5,25"-os tape, vagy hasonló. De ez csak 10 fő alatt esetleg.

    (#42) devast

    Szerintem 10 fős cégnél nem csinálsz DFS-t, mert anélkül meg minek AD auth? Nagy közepes cégnél meg mit akar bárki ezzel vagy bármi hasonlóval. Csak mert az AD-nek ami SMB bármit oda tudsz adni, és azt bármi tudja.

    lehet csűrni meg csavarni, de akkor is linux fut rajtuk meg samba, amit az ellenségemnek se kívánok.

    De az otthoni sima 713+-ból is kijön a 400 MBit...

    Akkor nem tudom egy RackStation RS3614xs+-ból hogy jött ki nekem a 2 * 4 Gbit...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák