Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz hdsentinel #3214 üzenetére

    Jajj ne haragudj már, ha csak korlátozottan vagyok néha szalonképes, csak fárasztó napok vannak mostanában.
    Egy tesztet megejtek. Köszi a tippet. :R Megnyugtató lesz.

    Ami a chipset-et illeti a gyártó weblapjáról letöltött alaplapi support (több éves) verzió van telepítve. Az a gixer szerintem, hogy ez egy 1156-os foglalatra építő lap, ami alapból nem támogathatna 2x16x sávszélű PCI-E slotot, csak 2x8x-et, ezért erre a lapra rápakoltak többek között egy NF200 chip-et is egy rakás egyéb cuccal, ráadásul rev.1.-es szóval egy picit gyerekcipő ahogy ezen megoldották, hogy támogassa még a 3 way SLI-t is a 2x16x SLI és CFX mellett.
    Csak az Isten tudja valójában mi van egy BIOS menüpont mögött, de külön lehet engedélyezni és tiltani a magas sávszélű több VGA támogatást és amikor engedélyezi az ember, akkor hatszáz drivert telepít a win. Szóval hiába telepítem fel a gyári chipset driver-t, mert a win bekavarhat.
    Az történt, hogy engedélyezve volt, feltelepítve minden, minden gúd. Majd visszaállt default-ra be-ki kapcsolgatástól, a default beállítás meg auto-ra teszi ezt a menüpontot, azaz mivel most csak egy VGA van a gépben kvázi letiltja azt ami eddig engedélyezve volt, ez a változtatás BIOS-ból lekapcsolja a gépet majd újraindítja, szóval rendesen belenyúl.
    A vicc, hogy amikor letiltja az ember ezt az opciót a BIOS-ban akkor is hatszáz drivert telepít a win első induláskor, mintha alaplapot cseréltél volna és csak a jóég tudja, hogy azokat a driverek-et honnan szedi a májkrémszaft, de mire feláll a gép már fel vannak telepítve... Igazából nem teljesen értem mi van emögött a menüpont mögött, mert egy csomó olyan dologhoz köze van, amihez bazira nem kéne köze legyen... Most az más kérdés, hogy a PEG2 mekkora sávszél meg mekkora nem és az egésznek van e értelme, de rendesen meg van csavarva ez a lap.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák