Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    Egyelőre "read only"-ba követtem ezt a fórumot, de gondoltam most már jövök, és egy kicsit osztom én is itt az észt. :)

    Szóval. Szerintem már az elején érdemes ketté választani: Van az "olyan, mint", és van a "pont olyan".
    A "pont olyan" engem is zavarni szokott, mert látszik, hogy durva nyúlás, és nem ritkán a vásárló megtévesztése a cél. Ilyen esetben nem csak a forma egyezik szinte teljesen, de még a márkát is meghamisítják.
    Az "olyan mint" már egészen más tészta. Ilyen esetben még az is előfordulhat, hogy valami szebb / jobb keletkezik. És ilyenre bizony nem egy példa van. Kicsit rugaszkodjunk el a telefonoktól. Ott vannak az autók. Nagyon sok kocsiba lehet belelátni egy-egy nagy márkától nyúlt formát. Nem ritka, hogy egynél sok másikból ollóznak össze dolgokat, mégis az eredmény jó / nagyon jó lesz. De, ott van a zene. Tuti mindenki hallott már olyan feldolgozást, amire azt mondta, hogy baszki, ez jobb, mint az eredeti.

    Egy szó, mint száz, szerintem azon izmozni, hogy most ez, vagy egy másik készülék mennyire hasonlít vagy sem valamilyen másik "nagy" gyártó készülékére mindaddig butaság, míg adott gyártó csak ihletet merít a másiktól.

Új hozzászólás Aktív témák