Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ali G.

    senior tag

    válasz Ricardo #93 üzenetére

    a kamera esetében azt a felbontást kapod amit ír, akku esetében azt az akkut kapod bele amit feltüntetnek,miért átverés? azzal te vered át magad ha azt hiszed egyenesen arányos a megapixel a képminőséggel, de a benchmark esetében csalásnak tekinthető mert ott tegyük fel 30000 pontot kapsz de a használat során a telód csak 25000 pontszámú hatékonysággal rendelkezik, így akkor vagy kiveszik a csalást a teszteléskor vagy akkor felpörgetik maxra minden esetben a teljesítményt de akkor meg többet melegedne és fogyasztana így ebből az következik hogy nem kéne csalni egyáltalán benchmark futtatáskor sem :D

  • vicze

    félisten

    válasz Ricardo #93 üzenetére

    Egyrészt mert szar a teszt.
    Másrészt a ROM-ban olyan módosítást végeznek, ami miatt "csal" a teszt, ezt használják ki előszeretettel a kínaiak.
    Illetve a ROM-ok is pontosan ilyen módosításokat végeznek, mint a gyártók a fenti esetben, hogy más CPU governor van használva, ami emeli az órajelet, változtatja az I/O és memória hozzáférés módját.

    @Bici: Igen csak a driver meg a HW gyártó felelőssége szóval az OS-nek sok beleszólás nincs, hacsak valaki nem ír saját drivert, amit Droid esetén kevesen csinálnak szerintem.
    Hogy mi fut, az csak igazából Androidon "probléma" és nyilván befolyásolja, hogyha a teszt elöl eleszi az erőforrást. Igazad van, én az "ideális" esetet vázoltam.
    Még az is befolyásolja, hogy BT vagy Wi-Fi vagy 3G van bekapcsolva, mert a megszakítok CPU időt vesznek el és lassítják a tesztet. :) (Bár ez már HW. :P)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák