Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepken

    veterán

    sziasztok!
    úgy néz ki, rövidesen én is egy Xperia Sola boldog tulajdonosa leszek! :) sajnos még pár napig csak a nyálcsorgatás vár rám...de addig is igyekszem minél több infót összegyűjteni.
    mivel ebben a topicban még nincs szerkesztett első hozzászólás, lenne pár - talán kissé szubjektív - kérdésem.
    először is: mennyire igényli a mókolgatást? - megtapiztam, kipróbáltam, nagyon tetszik a sony féle UI. viszont volt Defy+ tulajként jól tudom, hogy legtöbbször a root után mutatja meg igazi arcát egy készülék :) ez lesz az első dual-core készülékem, ahhoz képest kicsit néha mintha akadt volna görgetés közben...
    mennyire érezhető zenehallgatáskor, hogy a jó öreg Sony-val van dolgunk? ezen a téren nagy elvárásaim vannak ugyanis!

    köszönöm előre is a válaszokat!
    szép estét!

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz desolator #3928 üzenetére

    értem, akkor lehet jobban járok, ha hanyagolom az ICS frissítést? elvileg 2.3.7-el fog érkezni.
    illetve zenei téren hogy teljesít? nálam ez tényleg sokat számít.

    volt Defy+ tulajként egyébként megtanultam, hogy egy jól működő romot semmiképpen sem szabad lecserélni! vagy legalábbis addig nem, amíg nincs megfelelő visszajelzés... :P - persze főzött rom pakolgatásnál más a helyzet, ha nem tetszik, visszarakod az előzőt.

    ja és valahogy tavaly ősz óta kapható nálunk a készülék, ugye?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Bkrisz9 #3932 üzenetére

    nem is tudsz, már megrendeltem :DDD

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz gaborm69 #3934 üzenetére

    én az Xperia J, GO és Sola között vacilláltam. illetve szóba került az Alcatel OT995 is, aztán kipróbáltam élőben.... :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz andaxin76 #3944 üzenetére

    nemár...ugye Te sem gondolod komolyan, hogy egy, a Play Store-on is lepontozott alkalmazás alapján kell megítélni egy telefont!? :U
    azt még elfogadom, hogy sokan soroltátok a frissítés óta előjött negatívumokat, de ezt a fajta "ellenérvet" valahogy nem tudom komolyan venni...

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz andaxin76 #3949 üzenetére

    mi jut eszedbe arról a szóról, hogy "optimalizálás"? és ha ezt összekötöd azzal a ténnyel, hogy egy totál leszavazott alkalmazásról van szó? (megnéztem Play-en...)
    na de nem akarok erről vitázni, hiszen még csak látógató vagyok itt. egyszerűen nem érzem indokoltnak, hogy egy ilyen kaliberű problémán akadj ki...

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz GoZoL #3963 üzenetére

    úgy sejtem, inkább az utóbbi oldotta meg a problémát :)

    (#3961) mentic18! elvárásaid alapján az már egy teljesen más árkategória lenne...ezen készülék esetében valóban a RAM méretével spóroltak, de valahol nyilván mindig kell. nem tudom, Te mennyiért vetted, de én most Telenor-nál 2 év hűség mellett nem találtam jobb ajánlatot ennél a készüléknél.
    ahogy olvasgatom a topic-ot, egyre inkább erősödik bennem az érzés, hogy bizony jól döntöttem :)

    mellesleg ICS frissítés után lehet még rootolni a készüléket? Defy+ esetén egy bizonyos build-number felett már 7-es bootloader volt, így azokat hosszú ideig nem lehetett rootolni.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz desolator #4017 üzenetére

    a hirdetés, illetve a kép alapján nem egészen egyértelmű számomra, hogy ez most csak egy digitizer magában vagy pedig egy LCD panel + digitizer egyben? - Defy-nél ugyanis ezt a kettőt külön-külön kellett beszerezni.

    főleg az ára miatt érdekelne, ugyanis az elég barátinak tűnik :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Ace owner #4022 üzenetére

    egyébként maga az LCD panel is törött? tehát használhatatlan? mert ha hibátlan a kép, csak pókhálós az üveg, akkor (elvileg) elég volna a digitizer-t cserélni. én úgy saccolom, az imént linkelt termék is csupán a digitizer lenne (még ha a kép csalóka is...az ára nekem nagyon gyanús)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz apuc #4025 üzenetére

    hát én azt nem tudhatom, milyen forrásból szerzik a grando-nál a paneleket... :D ;]

    :: OFF :: mellesleg...remélem nem veszi senki zokon, hogy így bepofátlankodok, miközben még a telefon sincs a kezemben :D csak már nagyon rá vagyok kattanva :DDD és sajnos nem úgy néz ki, hogy akár a jövőhét elején megérkezne... :/ :: OFF ::

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Bkrisz9 #4036 üzenetére

    a hardverapró a barátod :) nekem 14 óra leforgása alatt kelt el a Defy+....szóval tudom ajánlani :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz PowerBuldog #4038 üzenetére

    APN hozzá van adva? (jó eséllyel automatice benne van) - és tudom, kissé hülye kérdés...de szolgáltatónál van élő mobilnet csomagod?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz PowerBuldog #4040 üzenetére

    de az APN hozzáférési pontok is létre vannak hozva? (mert még ilyenre gondoltam, hogy ha mondjuk független a készülék, akkor alapból nincsenek beállítva)

    ha ez a része is rendben van, akkor sajnos nincs több tippem :/

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz PowerBuldog #4042 üzenetére

    na szuper! de ugye azt jól sejtem, hogy függetlenül vetted? mert akkor szerintem azért viccelt meg :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Binczet #4048 üzenetére

    ez nálam több androidos készüléken előjött már, a következő szokott segíteni:
    beállítások > dátum és idő > automatikus frissítések mögül pipa ki, majd pipa be

    az okára sajnos nem jöttem még rá :/

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Bkrisz9 #4051 üzenetére

    de miután magához tért, mint már írtam is, nyugodtan bepipálhatod újra az automatikusat. ez szerencsére nem egy óránként visszatérő hiba :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz mrbig25 #4087 üzenetére

    ha ez megtörténik, akkor ezeket a portolt romokat zárt bootloader alá is fel lehet majd pakolni? az addig rendben, hogy a root megoldható, de gondolom igazán előnyös helyzetben a nyitott bootloader-es készülékek vannak...

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz mrbig25 #4090 üzenetére

    köszi! akkor majd kiderül...mondjuk én egy stabil rommal ugyanúgy kibékülnék, nem vágyom feltétlenül a JB-re :D - de egyébként, ha megnézitek a Defy-t, ott sokkal reménytelenebb helyzetből indultak el a dolgok (zárt bootloader) és ott tart, hogy már van több stabil custom kernel, ráadásul készül a 3.x-es custom kernel is. ja és persze van félig meddig (átlag felhasználásra maximálisan) stabilnak tekinthető CM10. úgyhogy én bizakodom :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    ácsingózó topic-látogatóból immáron jó magam is Sola tulajjá értem :) (kicsit nehezen jött össze, de most már spongyát rá) - nagyjából fél órája tapicskolom, nagyon bele fogok szeretni, ezt már most tisztán látom! :)

    amitől kicsit talán megijedtem...volt másnál is olyan, hogy a kijelző alsó részét érintve (~1 cm) nem úgy reagál, ahogy szeretné? illetve a kapacitív gombsor is amolyan rezisztív módon visselkedik néha :D (lehet, hogy csak Defy után furcsa...)
    annyit, hogy 9%-on van az aksi, és kijelző ki/bekapcs után meg is szűnt a jelenség. illetve frissítve sem volt még. ezek bármelyike okozhat ilyesmit?

    csak gondoltam rákérdezek, míg benne vagyok a 3 napban :)

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz apuc #4140 üzenetére

    ha holnap akár egyszer is tapasztalom, akkor mindenképp beviszem szolgáltatóhoz, nem kockáztatok. (csak mondjuk erre is lassan 2 hete vártam....elvileg készlethiány van Sola-ból) - de az is lehet, hogy frissíteni is fogom holnap melóhelyen, mert ez elég erőteljesen szoftver gyanús volt nekem az előbb. azóta sokszor ki/be kapcsoltam a kijelzőt, akárhogy tapicskolom, most jól visselkedik. ráadásul amikor észrevettem, akkor a háttér mozgott, tehát a távolból érzékelte az ujjam.
    na de nem forgok rajta, bízom benne, hogy csak botlás volt :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Binczet #4145 üzenetére

    akkor még nem. érdekes, mióta rádugtam, mondom kapcsolgatom ki/be a kijelzőt, állítgatok, nézelődök, örömködök, és nem jött elő semmi hasonló :)
    nagyon elviselhetetlenek a bug-ok az ICS frissítés után? (azt tudom, hogy factory reset ajánlott) - mert ahogy magamat ismerem, nem sokáig fogom bírni, hogy ne frissítek :D - max akkor próbálok türtőztetni, ha kifejezetten ellene szóltok.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Tewe013 #4148 üzenetére

    már most viszket a tenyerem :DDD csak nincs még aktiválva a mobilnetem, tehát leghamarabb holnap munka közben (értsd: helyett :D) tudok majd foglalkozni a frissítéssel, wifin keresztül. (itthon nincs router)

    szerk.: vagyis...elfelejtettem, hogy itt nem OTA frissítés van. na akkor lehet mégis nekilátok még ma este :U

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Bkrisz9 #4169 üzenetére

    sosem értettem azokat az embereket, akik képesek újra és újra felháborodni ugyanazon a dolgon...mi értelme minden második hozzászólásodban leoltani a Sony-t?
    kezdjük ott, hogy az U ugyanabban a cipőben van, mint mi...így nyilván ott is marad a 4.0 - a fentebb sorolt okok következtében. (felbontás, hardver, RAM) - a J pedig egy teljesen, de totálisan, de rohadtul más hardver :)

    ahogy belavagyokbp is írta, a JB-t nagy munka volna átírni Mali-400MP + 512MB RAM kompatibilissé...valószínűleg, ha lenne még 2-3 (ahogy Te fogalmaztál) "néptelefon" a kínálatukban, ezzel a hardver kombóval, akkor sebtiben nekilátnának. de egyszerűen olyan mértékű optimalizációra volna szükség, ami nem biztos, hogy kifizetődő volna...pláne, ha úgy nézzük, hogy Te egy alsó-közép kategóriás készüléket tartasz a kezedben, nem pedig felső-kategóriást vagy egy csúcs készüléket.
    ahogy olvastam (meg itt is sokan írtátok) teljesen korrekt support-ot kapunk, hiszen hamarosan jön egy újabb ICS frissítés - mely remélhetőleg érdembeli javításokat tartalmaz majd.

    ha azt hiszed, hogy a Sony nem ad jó support-ot, akkor ki kell ábrándítsalak! nem ad minden telefonra JB-t...ennyiről van szó.

    az pedig már megint más kérdés, hogy milyen XDA support lesz :) a Defy/Defy+ esetében 0..azaz NULLA támogatást kaptunk a Motorola részéről (na jó...volt egy GB frissítés, csak hogy ne 2.3.5-el bohóckodjunk 2012-ben :) ) - de rövid időn belül ez már csak kevés embert érdekelt! ugyanis az arcok az XDA-n igen komoly munkába fogtak és zárt bootloader-en varázsoltak egyre jobb és jobb romokat!
    természetesen ez azt hozta magával, hogy csupán 80%-os ICS vagy Jelly Bean futkorászhatott a Defy-n, de lassan ez a része is megoldódni látszik :) ugyanis fejlesztik a 3.x-es custom kernel-t, mellyel talán közel teljes értékű JB rom készülhet rá. én egyébként nagyon drukkolok, ez nagy dolog volna :)

    úgyhogy szerintem felesleges háborogni és naponta szidni a Sony-t, mert csak 1 db ICS upgrade-et és 1 db ICS javítást küldött eddig...

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz CSBENCE08 #4173 üzenetére

    a "Hard reset" (legalábbis android készüléknél) a hardver gombokkal kényszerített újraindítást jelenti.

    a gyári értékek visszaállítása pedig "Factory Reset"-ként lehet még ismerős, illetve a root-olás, illetve rom csere alatt (pl: CWM-ben) találkozat a "Wipe" fogalmával is, ez takarhat külön cache és/vagy data törlést is. (wipe data, wipe cache, wipe dalvik cache, stb.)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz mrbig25 #4176 üzenetére

    ami igaz, az igaz! részemről a normális fejlesztőgárda inkább dolgozzon egy fullos ICS-en és akár maradhat is! kicsit faraghatnának rajta, (ilyenek, hogy memóriakezelés, belső memória helyett SD kártya orientáció, stb) de ezeken kívül nekem eddig semmi bajom nincs vele :)
    szerintem a kisebb felbontás sokat számított a GO-nál, de ne igyunk előre a medve bőrére! a kevés memória ott is eléggé haza fogja vágni a felhasználói élményt szerintem...nem károgni akarok, csak tapasztalat.

    (#4177) Bkrisz9! sajnos látszik, hogy nem érted azt, amit leírtam...ha tényleg "ott lenne a pont" részedről, akkor most nem háborognál :) - a mrbig25 által említett normális ICS még simán érkezhet!

    (#4181) mrbig25! az szuper lenne, ha segítség kell, írj nyugodtan privátban. (Defy+ topic első hozzászólást többször is bővítettem)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz muratomi1 #4184 üzenetére

    már ne haragudj...de mi az, hogy kötelessége lenne??? ezt a mondatot nem igazán tudom értelmezni egy Sola kaliberű telefonnál :) - úgy igen, ha Nexus-ról vagy felső-középkategóriás készülékről beszélnénk, de a közelében sem vagyunk...

    (#4185) Bkrisz9! rendben, akkor ebben egyetértünk, szuper. de a dolgok miértjét még mindig nem sikerült megértened, úgy látom. a helyzet még mindig ez: fogsz kapni ÚJABB frissítést, hamarosan. ha Neked ez nem elég support a Sony-tól, akkor vegyél komolyabb telefont :) (elárulom, más gyártónak is vannak ilyen húzásai...még ennél is komolyabbak! :) )

    tényleg nem tudom, hogy miről ábrándoztatok, amikor megvettétek a Solát, de szerintem nagy hibát követtetek el, mert nem nektek való...és ez a csalódottság érzet nem feltétlenül a telefon hibája. lehet tovább lovagolni azon, hogy "az miért kapta meg?...és akkor ez miért nem kapja meg"...de szerintem ez értelmetlen gyászmenetté teszi a mindennapokat. persze kinek hogy :U

    (#4187) mrbig25! az úgy jól hangzik! részemről várom! :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Bkrisz9 #4214 üzenetére

    Nálad negatívabb emberrel nem találkoztam még itt a PH-n...

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz < CyberBob > #4244 üzenetére

    a fülhallgató/headset esetében csupán a csatlakozó bekötési sorrendje számít, melyet elvileg már "szabványosítottak", gyakorlatban sajnos kevésbé. ami biztos, hogy az "iPhone compatible" felirattal rendelkező headset nem a mi barátunk... (ők kicsit talán még különcködnek, de ebbe ne menjünk bele) - ebben épp most cáfoltak meg...elnézést kérek, akkor nem csak az apple különcködik :U

    nem tudom, hogy az U és a Sola esetében is ugyanarról a chip-ről van e szó, de azt egyszer tuti, hogy bitang jól szól! :) az EQ torzítás nélkül állítható mindkét irányba és (bár nem vagyok híve, DE ) még a térhatású effektekben is kellemesen csalódtam. a hangerő szerintem elegendő, ennél nagyobb hangerő már halláskárosodást okozhat...az én jóöreg R1 fülesem, a maga kis comply bogyóival olyan jól izolál, hogy nem is nagyon szoktam max-ra tekerni a hangerőt :)

    mellesleg szerintem a gyári lejátszó fantasztikusan néz ki! egyedüli hibája az, hogy nem tudok albumot léptetni, mindig ki kell lépnem, majd kiválasztanom egy újabb albumot, amiről (adott esetben) 1-2 számot szeretnék csak meghallgatni. a PowerAMP, bár kevésbé szép, funkcionálisan még mindig mindent visz.

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz < CyberBob > #4260 üzenetére

    röviden: elvileg... bár az tény, hogy nem nagyon látni olyan alkalmazást a Play Store-ben, ami kifejezetten a 4.1-et követeli, de a kompatibilitást inkább lefelé szokták garantálni.

    (#4250) mrbig25! ezek szerint a specifikációbant az "iPhone compatible" sort kell keresni :D ;] - én nagyon remélem, hogy ezt is eldöntik majd végre valamikor a közeljövőben. az egységes microUSB is tök jó dolog :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz CSBENCE08 #4269 üzenetére

    olvass kicsit vissza, pár napja elég hosszan fejtegettük...a "ha lenne egy normalis ics akkor miért ne jöhetne rá jb" gondolat pedig gyakorlatilag értelmetlen, ugyanis a két verzió eltérő hardverigényű. a Sola esetében inkább a hibátlan, jól optimalizált ICS-en van a hangsúly! melyre egyébként szerintem jó esélyünk van :)

    (#4263) < CyberBob >! valóban nincs fájlkezelő, az okát jómagam se nagyon értem. én mondjuk kevésbé elegánsan oldottam meg...az SD kártyámon van egy csomó alkalmazás backup, így fél perc alatt feldobtam a szokásos cuccokat :)

    (#4265) mrbig25! tiszta sor :DDD - de egyébként az ilyesmi elég hamar kiderül szerintem...úgy értem, akár még a boltban, az eladó orra előtt. ha mégsem úgy szuperál, ahogy az ember várja tőle, akkor cserélteti és kész. de legrosszabb esetben is megoldható a dolog egy átalakítóval vagy (ami szerintem tisztább meló) csatlakozó cserével.

    (#4267) Bkrisz9! a CWM-ben elvileg tudsz nandroid backup-ot készíteni, az úgy nem jó? :)

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz CSBENCE08 #4273 üzenetére

    nem kernel jön, hanem friss firmware (build) :) a dátumot pedig nem tudni pontosan, néhány helyen "február vége - március eleje" intervallumról beszélnek. meglátjuk.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz beta #4278 üzenetére

    pontosan milyen forrásra gondolsz? hivatalos forrás megjelölésével erősítsem meg azt, hogy pozitívan állok hozzá és szerintem van esély egy hibátlan ICS-re? ez most komoly? :)

    (#4277) Tewe013! meglehet :D XDA-n is folyamatos téma, több thread is tele van különböző vágyakozásokkal, de ott valóban csak a bejelentés dátuma van. (2013.01.25.)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz CSBENCE08 #4286 üzenetére

    elvileg a 6.1.1.B.1.75 - az viszont nem teljesen tiszta számomra, hogy ki kaphatta ezt meg (úgy sejtem, a gyári független készülékek)

    (#4285) Tewe013! akkor bizony nem sokáig kell már várni :) kíváncsi vagyok már nagyon!

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz CSBENCE08 #4289 üzenetére

    nem lenne értelme, ha minden build-et külön kellene (ráadásul sorrendben) pakolászni. természetesen az éppen legfrissebb build-re fog frissülni a készülék.

    (#4288) mrbig25! bocsi a dezinformálásért, én néztem be! csak a bejelentésről szólt a cikk (mármint a .75 firmware bejelentéséről), megjelenni azonban még nem jelent meg Sola-ra. és hát...valószínűleg már nem is fog :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Golyo69 #4295 üzenetére

    ez sima csökkentett mód: csak a gyári alkalmazások futnak ilyenkor, a telepítettek nem. az elv gyakorlatilag megegyezik a Windows-nál ismerttel, leginkább hibakeresésre/hibakezelésre használható. (pl.: töröltél egy hibás alkalmazást, amiről gyanús, hogy nem takarított el maga után teljesen)

    nagy valószínűséggel valamilyen billentyűkombinációval sikerült így indítanod a telefont :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz mrbig25 #4304 üzenetére

    ja igen! akartam kérdezni Tőled az első (vagy nulladik) hozzászólással kapcsolatban: oda csak pár infót gondolsz leírni (specifikáció, pro-kontra érvek, stb.), a többit (tehát rootolás, rom csere, visszaállítás, stb.) pedig amolyan tematikus módon külön-külön cikkben megfogalmazva linkelnéd be? - mert én valahogy így képzeltem el :)

    szerk.: azt is mondhatod, hogy menjek a francba :DD :R

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz mrbig25 #4306 üzenetére

    ez így szerintem jónak tűnik :)

    utólag átgondolva, a Defy+ topicban is az a probléma, hogy relatíve "körülményes" aktualizálni, ráadásul kissé terjedelmes lett a legutóbbi frissítés óta :D és bár próbáltam tematikusan rendezni, a haladó dolgok óhatatlanul bekerülnek a kezdő szintű információk közé.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz hunluigi #4315 üzenetére

    mi az, amit a szolgáltató módosíthatott ebben a romban? mármint a szolgáltatókra régebben jellemző "bloatware"-nek nyomát se láttam eddig.
    illetve az is érdekelne, hogy mit takar a "jobban muzsikál" a Te szemszögedből, a Te felhasználói szokásaid alapján.

    (#4316) < CyberBob >! szerintem ezt Neked itt senki nem tudja garantálni...mármint azt, hogy ebben az árkategóriában a közeljövőben lesz olyan Sony készülék, mely gond nélkül viszi a JB-t...
    az pedig megint más kérdés, hogy a topic egyik része elégedetlenkedik (számoljuk össze nyugodtan, nem kell nagy számokban gondolkozni :) ) a másik része pedig így vagy úgy, de megbékél vagy épp tökéletesen elégedett a készülékkel (ők valószínűleg értenek is hozzá)
    szvsz itt most az ár-érték arányon van a hangsúly és nem egy JB frissítésen. ha esetleg néhány példát mondanál, mint jelenlegi vetélytárs, akkor úgy könnyebben tudnánk részrehajlóan bátorítani :)

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz < CyberBob > #4320 üzenetére

    szerintem ez egy jó hardver, Sola esetében a RAM az, ami kicsit visszahúzó erő...nem sokat tesztelgettem a P-t (nem az én árkategóriám) így nem tudok érdemben nyilatkozni.
    szerintem olvass teszteket és nézd meg élőben is valahol, szerintem fogsz találni Sola és P készüléket is kitéve. hasonlítsd össze őket! aztán, ha úgy érzed, hogy tud annyival többet, mint amekkora az árkülönbség, akkor szerintem vedd azt :)

    (#4319) hunluigi! ezen hibák egyike se jelentkezett még nálam eddig, talán egyszer volt olyan, hogy 2-3 mp után éledt csak fel a kijelző hívásnál (ekkor már 5. napja futott folyamatosan a rendszer :) )
    mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a felhasználói szokásaink is eltérnek, eltérően használjuk ki a telefon funkcióit. ezért is fordulhat elő az, hogy ami egyik embernél rendszeresen előfordul, azzal a másik még csak nem is találkozott.
    ja és az APN beállításokra nem is gondoltam, azok valóban alapból benne vannak a szolgáltató-függő készülékekben.

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz mentic18 #4326 üzenetére

    "valamilyen módon megoldható a bootloader nyitása" - ez egy elég könnyedén elengedett mondatnak hangzik, remélem azért Te is belátod...pláne egy Sony "arc" szájából.
    a weboldalak sem cáfolják szerintem, csak nagyjából semmi esély sincs rá...nagyjából (de ugye semmi se lehetetlen :DDD)

    (#4328) mentic18: ez egy kérdés, nem pedig hír. ugyanebbe én is beleestem pár napja (moderálhatnák azt a forumot szerintem...) ha lesz, akkor hidd el, tudni fogunk róla :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Bkrisz9 #4329 üzenetére

    Bkrisz9 és andaxin76! a probléma nem a kirohanásokkal volt...ha visszaolvasunk, láthatjuk, hogy Bkrisz9 1-2 hétre visszamenőleg szabályosan lejáratókampányba illő hozzászólásokat tudott csak írni ebbe a topicba, ezért is szóltam rá. sőt, amikor korábban véleményekért jöttem ide a topicba, jópár oldalt visszaolvasva is csak 1-2 ember panaszkodásával volt tele a topic. ez pedig nem túl egészséges, akárhogy is nézzük...

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz anorche1 #4334 üzenetére

    a Sola egy "köztes" modell, ez egyértelmű. viszont az is tuti, hogy ez az égadta világon semmit sem befolyásol :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz andaxin76 #4350 üzenetére

    vagy vársz türelmesen egy kicsit. le lett írva, hogy hamarosan a "mélyvíz" cikk is kész lesz :U - abban gondolom ez is részletezve lesz.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz CSBENCE08 #4355 üzenetére

    szerintem, ha magad se tudod, hogy mit csinálsz, inkább ne matass a /system/app mappában... :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz apuc #4384 üzenetére

    szerintem a kesztyű mód jó dolog, a floating touch maga pedig - kesztyű ide vagy oda - a böngészésnél is hasznos tud lenni. nem mondom, hogy tökéletes, de nekem tetszik, hogy egyértelműen látom, hova bökök, még mielőtt oda böknék :) (a kesztyű mód nálam egyébként ki van kapcsolva, de ettől függetlenül Opera Mobile alatt tökéletesen működik) - az már más kérdés, hogy szerintem ebből a technológiából sokkal többet ki lehetne hozni...talán, ha majd nem a Sola lesz az egyetlen olyan készülék, mely - hivatalosan is - lebegő érintéssel vezérelhető, kicsit kibővítik a repertoárt :)
    bár az XDA-n olvastam, hogy több Samsung modell (Galaxy SL, Galaxy S Plus) esetében sikerült elővarázsolni ezt a funkciót...nem igazán értem, hogyan...de többen állítják, hogy bizony működik. (valószínűleg nem akkora varázslat ez akkor :) )

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz apuc #4386 üzenetére

    ha jól értelmezem az XDA thread-ben leírtakat, természetesen ez nem egy teljes-értékű fícsör, a felsorolt készülékek csupán "rávehetőek" arra, hogy érzékenyebbek legyenek. ami (Defy+ tapasztalatok alapján) nem feltétlenül egy jó dolog...sőt! ilyenkor ugyanis nagyon könnyen be tud hülyülni a kijelő, minden (izzadtabb) ujjmozdulatot követ nyáron, szóval percenként kell takarítani. ezen kívül nagy valószínűséggel pontosságról se igazán beszélhetünk, videókon meg lehet nézni egyébként. szóval ez is, mint minden portolt fícsör, nem más, csak érdekesség, amit ki lehet próbálni...gondolom én :)

    a Bravia Engine pedig azért tud érdekes dolgokat produkálni :D tegnap este sikerült lőnöm pár képet, és körülbelül a röhögés tört ki belőlem, mikor reggel visszanéztem őket...valószínűleg a kameraszoftver hülyeségével indult a dolog, ugyanis auto scene módban fotóztam, beltéri világítás mellett. na most ezen körülmények következtében eleve tök sárgává változott a képen lévő emberek bőre, de a Bravia Engine jóvoltából a telefonon nézegetve már-már súlyos orvosi esetnek látszunk mindannyian a képen :D (kb mint Maja a méhecske...nem vicc :D)
    nem akarom lehúzni ezt az engine-t, mert ennek az algoritmusnak köszönhetően egy tök átlagos vagy épp kissé zajos kép is sokat tud javulni és így legtöbbször teljesen vállalható képeket láthatunk a telefon kijelzőjén keresztül. ez pedig szerintem jó dolog :) viszont van még mit csiszolni rajta szvsz... (bár a BE 2. verziójára kíváncsi lennék :) )

    (#4389) < CyberBob >! a Walkman (mint ugyebár talán a legismertebb Sony szabadalom) itt most magát az alap zenelejátszót takarja - mily meglepő :D - mellesleg a GB alatt még simán Zene volt a neve. bár funkcionálisan igazából ugyanazt tudták, nekem az ICS verzió "külseje" jobban bejön.
    az NFC gyakorlatilag csak akkor fogyaszt (minimálisan), amikor a kijelző is aktív. azt pedig majd magad eldöntöd szerintem, hogy ki tudod e használni a Smart Tag-eket :) villámgyorsan lehet módosítani számtalan beállítást, paramétert, el lehet indítani programokat, stb.

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz mrlujoak #4396 üzenetére

    szerintem csak kicsit meg van ijedve, mert többen írtak (véleményem szerint) hihetetlen jelenségekről ICS frissítés kapcsán - mellyel egyébként engem is elbizonytalanítottak, de őszintén mondom, feleslegesen :)

    kicsit más: nem tudom, ki milyen androidos készülékek oldalán tapasztalt korábban, de a Sola esetében nálam egyenlőre nem mutatkozott még kezelhetetlen hiba, bug. (nem, az a pár akadás...az nem bug...)
    de ha nagyon "kötözködő" akarnék lenni, úgy is mondhatnám: egy helytelenül működő, rosszul optimalizált rendszer nem ilyen! :D csupán tudni kell mindent a helyén kezelni...mint például a Mezo_B féle tippek! - egyébként én a háttérfolyamat korlátozást azért nem szeretem, mert az ilyen korlátozás esetében például pont egy telefonkönyv vagy üzenetek appnál fordulhat az elő, hogy napi 100x kell újratöltenie magát, ez pedig plusz idő és plusz energia - ami nekem már nem kell, azt a "home" gomb hosszan nyomása után kitakarítom a listából és kész :)
    a "szabad memória vadászat" pedig egy idő után becsapós...vigyázni kell vele, le kell szokni. pontosabban inkább csak használni a telefont :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz anorche1 #4400 üzenetére

    mivel még nem vagyok bent munkahelyemen, a mobilnetem pedig még nem aktív (köszönet érte a szolgáltatónak :DDD), így rögtönöztem! egyébként is 320k és flac zenék vannak a kártyámon, szóval nem kellett sokáig keresgélnem. mint már mondtam, a linkelt oldalt még nem nyitottam meg, viszont a háttérben indítottam egy AnTuTu mérést :) azon kívül, hogy a RAM, a CPU integer és float-point pontok elég ramatyok lettek...nem igazán izzadt a telefon :D tehát a 2D/3D fps értékek pl. jók voltak! (na jó...amikor az OpenGL teszt futott, és képernyőképet akartam csinálni, akkor leállt a zene...deeee hogy mondjam...ez nem túl életszerű szerintem :D)
    szerk.: a böngészős dolgot természetesen tesztelem majd ettől függetlenül!

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Binczet #4408 üzenetére

    és ezzel most mit akarsz mondani? valamit cáfolni szeretnél ezzel? :) szerintem kicsit gondold át azt, amit írtál...
    a játék, amivel játszol! na azzal kell valamit kezdeniük A JÁTÉK fejlesztőinek! :) (ne adj isten, amivel játszol,nem is kompatibilis/módosított/tört)

    (#4407) < CyberBob >! semmit se kell csinálnod, ICS alatt a "Walkman" lejátszó már ismeri a .flac formátumot. és alább olvashatod, milyen szépen viszi :)

    (#4400)anorche1! szerintem cseréld le a telefonod...vagy - ami egyszerűbb/ésszerűbb - cserélj böngészőt! (nem tudom, milyet használsz)
    most ellenőriztem, amit kértél. gond nélkül töltötte be az oldalt, amit linkeltél, így hát kicsit tovább mentem: mivel kellően lassú itt bent a hálózat, ráböktem 4 alkalommal az általad linkelt oldalra, majd míg töltötte őket szépen (zene folyamatos), átléptem a lejátszóba és számot váltottam, beletekertem, visszatekertem, megnyitottam az EQ-t, azt is állítgattam, sőt a vizualizációt is elindítottam! közben ellenőrzésképpen visszaléptem a böngészőbe, ekkora 4-ből 3 oldalt már betöltött, a 4. még épp töltődött.
    nem mondom, hogy nem látszódott, hogy gondolkozik a telefon, de a zene egy ezrednyi másodpercre sem akadt meg nálam! és a "látszódott" alatt messze nem az irritáló lassulást kell érteni!
    nem hiszem, hogy én csupán szerencsés vagyok, Te pedig nem...vagy valami gebasz van a telefonnal (pl.: factory reset lehet jól esne neki) vagy csak valamilyen program csúnyán lehúzza szegényt...

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Binczet #4412 üzenetére

    egy hívás nálam nagyobb prioritást élvez egy játéknál, de kinek hogy :) fordított esetben biztos meg is örülnék! a memóriakezelés szerintem így jó, ahogy van (bár talán kicsit szigorúbb a kelleténél)
    leegyszerűsítve: vannak kilőhető, nehezen kilőhető, még nehezebben kilőhető és végig a memóriában lévő folyamatok és ezek mindegyikéhez tartozik egy-egy prioritási érték. ha így átgondolod, láthatod, hogy a játék bizony nem az utóbbi kategóriákba való...

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Új hozzászólás Aktív témák