Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atawallpa

    aktív tag

    válasz Bobó_20 #6148 üzenetére

    A 4 "0"-t kell elvileg átírni
    echo 1,1,1,0 > $dev/lcd-backlight/als/params #[gain],[filter_up],[filter_down],[offset]

    A leírás itt van. Szerintem van több megoldás is, csak túl sok a hozzászólás. Van cwm-ból feltehető verzió is, de azt nem tudom mit ír át.

    Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

  • sir fg

    aktív tag

    válasz Bobó_20 #6148 üzenetére

    Teljesen igazad van.
    Mindenekelőtt: a nyakamat ráteszem, hogy nekem gyári, CEU-s GB-en, gyári Nordic 4.0.3-on és 4.0.4-en, valamint a Superleggerán működik! Tapasztalati tény. :))
    De megnéztem a hw_config.sh-t, amit írsz, és nekem pl. most ez van:

    # LMU AS3676 Configuration
    dev=/sys/devices/i2c-0/0-0040/leds/
    echo 1,1,1,0 > $dev/lcd-backlight/als/params #[gain],[filter_up],[filter_down],[offset]
    echo 1 > $dev/lcd-backlight/als/enable #Sensor on/off. 1 = on, reg 90h
    echo 12900 > $dev/torch/max_current

    A korábban használt ROM-okról nem tudok nyilatkozni, sosem néztem eddig, mi van ebben a fájlban.

    Szerk, a legutolsó hozzászólásodhoz:
    Szerintem ebben is van logika. A teljesen automata (10-100% között), amit írsz, az is egy jó megoldás, csak akkor legyen ki-be kapcsolható, hogy manuálisan is be lehessen fixre állítani, ha valaki úgy akarja. Mert ugye ha a teljes 10-100% tartományt lefedi az automatika, semmi értelme a csúszkának (ha nincs manuális mód).
    MOst meg úgy van gyárilag, hogy a csúszkával beállíthatsz egy alapértéket, ami körül fel-le módosít egy szűkebb tartományban a fényviszonyoktól függően. Így már automata módban is van értelme a csúszkának, de azért illene kikapcsolhatónak lennie.
    A legtutibb az lenne, ha három üzemmód lenne:
    teljesen manuális - félautomata (beállított érték körül kisebb tartományban) - teljesen automata (10-100%).
    (De nekem 25-30%-ra van állítva, és látom mindig - szóval én elégedett vagyok a gyári implementációval).

    [ Szerkesztve ]

    Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

Új hozzászólás Aktív témák