Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LA_COSTE

    senior tag

    válasz Aureal #124 üzenetére

    Kegyetlen a zenei aláfestés.
    A Bravia Engine demonstrálása is érdekes: mintha csak a fényerőt piszkálták volna meg.

  • Gaberiellb

    senior tag

    válasz Aureal #4780 üzenetére

    Én a helyedbe meggugliznám, pl: xperia mini pro teszt, rengeteg infót kapsz róla, elég sok helyen tesztelték, meg megnéznék 1-2 youtube-tesztvideót is, sokat segíthet a döntésben. Üdv

    Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

  • MyckY

    senior tag

    válasz Aureal #4789 üzenetére

    Hát nem tudom szerintem a több mint 4000 hozzászólás titkolózásra utal? mert szerintem nem az emberek elég normálisan állnak itt a fórumba egymáshoz és segítenek a másiknak

    [ Szerkesztve ]

  • Gaberiellb

    senior tag

    válasz Aureal #4789 üzenetére

    Figyu én szívesen írok neked pro-kontra érveket, csak ezzel az a baj hogy fogalmam sincs, hogy neked mik az igényeid, illetve mivel hasonlítsam össze. Milyen telefonod van? Elég lényeges dolog, dió héjban írtam a googlet mert nincs viszonyítási alapom. Ezért érdemes megnézni a technikai adatait a telefonnak ( meg ezt kell hogy mondjam: sok helyen le van írva) és ez alapján ha kérdezel biztos szívesen segítek) PL: ha azt kérdezed hogy mondjuk (ez csak 1 példa) nem-e rosszabb a kijelzője, mondjuk egy montorola defy-hoz képest, akkor leírom, hogy a defy-nak jobb a felbontása, ami sztem nem hátránynak minősül, mert nagyon szép kijelzője van a mini pro-nak. Én kb 2 napot szántam rá, hogy szét nézzek milyen telefont szeretnék, és a mini pro mellett döntöttem, mert qwerty-s, kompakt, 1ghz snapdragon proci, teljesen korrekt külső-belső. Nekem ezek voltak az igényeim, ezért nyert. U.I.: Biztos mindenki dühös rám, ami miatt nem tudtam számodra kielégítő választ adni, sztem az volt, kicsit olvasgatni kéne. Üdv :K
    -Valinas-: Nékem 41 heti van, és nem cirippel, bár itt van olyan akinek igen. Én konkrétan t-pontos helyet tudok ahol a kiscsaj készségesen kinyitotta nekünk, mikor haver vett 1 ilyet, bent tetykóba rókusiba. Neked meg vodás kéne, hát bróbáld meg szintén a tetykóba hátha...van egy szimpi kis csaj ott aztán hátha.... :DD Sok sikert :K

    [ Szerkesztve ]

    Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

  • ATM_automata

    őstag

    válasz Aureal #4789 üzenetére

    Igaz, hogy konkrét kérdések hiányában csak általánosságot tudunk mondani, amit meg bőven kitárgyal pl. a Mobilarénás teszt is. Elsődlegesen szerintem azt döntsd el, hogy kell-e neked QWERTY-s telefon vagy sem. Ha kell, akkor nagyon nincs mit tovább beszélni róla, mert nem igazán van nagy választék ilyen féle telefonban, pláne ebben a méretben.

    Én páromnak vettem ilyet, fehérbe, csajos telefonnak. Pár napja használja, szereti, 2 napot elmegy egy töltéssel, úgy, hogy nem kapcsolgat ki-be semmit. Egyelőre sok mindent nem csinál még vele...szokja. Én ahogy telepítgettem azt tudom mondani, hogy jó sebességű, szép és minőségi kialapítású telefon. Jobb, mint amire számítottam, főleg azok után, hogy az egyik barátomnak X10 Mini Proja van és szidja, mint a lovat, hogy lassú.

    What else?

  • e-newsee

    addikt

    válasz Aureal #4789 üzenetére

    Nekem is mini pro van, imádom. Enyém még ciripelős, de az újakkal nincs ilyen gond.
    Akkor a SZEMÉLYES véleményem:
    Pro:
    - qwerty
    Nekem alapból emiatt tetszett meg, nem szeretem a képernyőn gépelést, nem érzem a gombokat akkor sem, ha megrezzen érintés közben. Ennyi pénzért ilyen masszív qwerty-s telefont nem kapsz. Lásd: HTC desire Z :) Gombjai könnyen nyomkodhatók, még nekem is a nagy ujjaimmal. Ritkán gépelek mellé, akkor is a négyirányú kurzorgomboknak köszönhetően gyorsan javítható. A SE Smart keyboardja szerintem jól sikerült
    - gyors
    Nagyon jó a teljesítménye, nagyon-nagyon ritkán akad. Ezt a felbontást kisujjból lekezeli a proci. Akkor lassul be picit, ha sokat netezek, kilépésnél pár másodperc, mire betölti a sarkokban az ikonokat. Szerintem telerakja a cachet, és mire kiüríti, időbe telik. De ez ritka. A nevek, weboldalak görgetése folyamatos, nem szaggat. A játékok nagyon jól futnak.
    - kijelző
    Mérethez képest nagy felbontás, tiszta, éles, jól látható nappal is, jó a betekintési szöge.
    Kb. 160-170° színtorzulás nélkül. :)
    Kontra: Ezek nagyrészt személyes szőrszálhasogatások. :)
    - qwerty
    Igen, itt szintén megjelenik a billentyűzet. :) A legfelső gombsor véleményem szerint kicsit közel van a kitolt képernyőhöz, és csak körömmel tudom megnyomni. Emellett én kicsit széthúztam volna a gombokat. A két oldalon azt a pár milliméter helyet kihasználtam volna. A Space nyomáspontja kicsit furcsa, mert két ponton is megnyomható. Ami egyrészt jó, mert a két oldalát a két ujjaddal tudod nyomkodni, másrészt viszont ha a közepét sikerül megnyomni, néha kétszer, néha egyszer sem érzékeli, hogy lenyomtad. A lényeg, hogy szokást igényel. :)
    - Vissza és Menü gombok
    Ezek csak érintő felületek, baromi érzékenyek, ezért könnyen "megnyomhatók". Különösen fekvő módban a Menü gombot néha eléri a tenyerem "párnácskája" :) Így időnként előbukkan a semmiből a gyorsmenü. :)
    - fényképező
    Gagyi. Ez rá a legjobb szó. A részletek elmosottak, a fehér beégős, sötétebb környezetben nagyon szemcsés. A LED vaku a nevéből adódóan nem sokat tud. Másik kamera app valamennyit segít, de hogy egy 5 MPixeles kamera az alap szoftverrel csak 4-500 kb-os képeket csinál, az azért na... (szemben a k800-am 3mp-es, de 8-900 kb-os képeivel) A videó nem olyan veszélyes, de annak is inkább csak a felbontása HD. Arra bőven jó mindkettő, hogy ha valamit gyorsan meg szeretnénk örökíteni, akkor legyen kéznél egy kamera. De kiránduláshoz inkább vigyél egy natív fényképezőgépet. :)
    - oldalsó gombok
    Véleményem szerint egy kicsit nehezen kitapinthatók, de azért használható.

    Szoftveres pro és kontra dolgokba nem mennék bele, az nem a telefontól függ. Sokaknak nem tetszik még az USB fedél, nekem azzal mondjuk sohasem volt gondom. A hátlap tényleg nehezen leszedhető/visszarakható, de normális esetben nem is kell piszkálni, csak egyszer az elején. Az akku a legtöbb vélemény szerint max két napot bír wifivel, telefonálással, babrálással. Az USB-je gyors, a kártya inkább korlát lehet, mint a telefon. A GPS-ről nem nagyon tudok nyilatkozni. Kipróbáltam, működött, de nem használom. Az iránytű szintén.

    Bocs a kicsit hosszú kommentért, de íme egy személyes tapasztalat.
    Szigorúan személyes, úgy tessék hozzáállni!!!
    Én ettől függetlenül rábeszélnélek a telefonra. Remek kütyü, jó használni. Ár/értékben nyerő. Ha valaki ennél kevesebb 'hibát' talál egy ilyen szintű telefonban, az szóljon. :)
    Ha nem kell a qwerty, akkor meg ajánlom a sima xperia minit.
    Kellemes válogatást, remélem segítettem.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Gaberiellb

    senior tag

    válasz Aureal #4826 üzenetére

    Hát akkor biztos én vagyok a szűklátokörű, de mind1. kb olyat kérdeztél, mintha egy autos forumon megkérdezted volna mi szól egy 4 kerekű kocsi mellett. (mert ugye van 3 kerekű is) ha irtál volna néhány konkrétumot jobb lett volna, de sztem megkaptad a pro kontra érveidet. Ha 2 hete rágódsz rajta sztem neked nem ilyen telefon kell, ez amolyan szerelem első látásra dolog, legalábbis nállunk. :R

    Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

  • Gaberiellb

    senior tag

    válasz Aureal #4829 üzenetére

    És Milyen ott 30-körűl, okos az ember? Igaz én csak 12- órát dolgozok naponta, de egy igen okos ember úgy 30-körűl egyszer azt mondta: Mindenki magából indul ki. üdv. :K u.u.: remélem azért volt értelme a pro-,kontra érveknek és ennek hatására megveszed a telót. :U

    [ Szerkesztve ]

    Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

  • pit stop

    addikt

    válasz Aureal #4830 üzenetére

    Kamerát én azért nem nevezném gagyisításnak, ha megnézed ár/érték arányt, és hogy ez a telefon hol áll a jelenlegi kínálati palettán nekik.
    Ha jobb kamera kell, lehet venni - csak magasabb árat kérne érte (SE-nél maradva arc, vagy nokiánál N8 - csak mert kamera). Mivel azok más értéktartományban versenyeznek kár is felhozni, csak amikor kijött k800 is a termékpaletta felsőbb rétegeit erősítette inkább szvsz.
    Gép ár/érték arányához képest olyan rossz képeket azért nem csinál szerintem :)

    Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

  • jose999

    senior tag

    válasz Aureal #4839 üzenetére

    K800i = kameramobil XperiaMiniPro = okostelefon. Nem arra lett kihegyezve, arra ott van más.Annak idején a K800i is felső kategóriát képviselt, mint most az Arc vagy Ray... azokban szuper a kamera.

    Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

  • jose999

    senior tag

    válasz Aureal #4842 üzenetére

    Nem hiszem, hogy érted, vagy csak nem akarod érteni ezt a fajta üzletpolitikát :) Akinek kamera kell mobilba, az nem vesz Mini Prot, az tuti ;) Viszont ha nem lenne benne kamera, akinek kell, akkor is megveszi. Az árához/tudásához képest MEGFELELŐ kamera van benne. Fejlesztettek kamerát, ha az kell, ott az Arc. Ennyi :)

    Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

Új hozzászólás Aktív témák